Бугарско државјанство / пасош

Бугарско државјанство / пасош

  • Секој одговор би ми бил од корист

    Гласови: 0 0,0%
  • Постапка како оди целата процедура

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    0
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Бугарско државјанство / пасош
Здраво
Сакам да започнам постапка за бугарски пасош преку мајками таа нема извадено сеуште ама слушнав дека барале роднинско потекло,братучедми од вујкоми вејќем има извадено, дали може преку него да ми помогне некако тој или пак треба роднинска врска преку некој што вејќе живее Бугарија да ми потврди? Ако некој има некакви информации би ми биле многу од корист
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.785
Поени од реакции
63.368
Мислам дека нема никој такви информации.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.656
Поени од реакции
3.729
Имаш тема за бугарско државјанство, секако попрво тамо ќе ти одговорат ама нема врска можеш да извадеш преку братучед, доста народ имат извадено така и најарно ти е да си најдеш посредник од твојо град или друг, не е битно распрашај се и стапи у контакт и ќе ти кажат све шо треба документација и постапката ќе ти гу објаснат.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Темата е затворена и ќе биде избришана. Постои ТЕМА за оваа намена.

/мод
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom