Бугарија ја избрка Македонија

Член од
23 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Бугарија никогаш не ни била пријателски сосед иако како таков секогаш ни се претставувала. Само сетете се на лекциите по историја за секое воорузено востание и се е јасно. ни нудела помош а всусност таа ги саботира и предавала. сетете се на Јане Сандански. Како може бугарите да се обидуваат за 22-от пат да успеат да го убијат за да денес го прогласуваат за нивен револуционер???
СЕШТО
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Spored rabotodalja mi,megunaroden koncern imam.Potvardeno e s Magistarska stepen ot Universitet v Germanija.Ti osven forumno velichie drugo imash li?
Па еве добро си заклучил.
Гледајќи те тебе, после магистарот твој, очигледно доаѓа форумното величеније* :wink: Само има една разлика, Крејзи ин Лаф порано од тебе се здоби со тоа величеније*.

*извинете на болварски изрази
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Spored rabotodalja mi,megunaroden koncern imam.Potvardeno e s Magistarska stepen ot Universitet v Germanija.Ti osven forumno velichie drugo imash li?
Јас сеуште студирам,а да се фалам со тоа кои тестови или признанија ги имам немам намера.

Ако си завршил факултет или не знам што,не те прави паметен.
И бидејќи попаметниот попушта,веќе немам намера да дискутирам со тебе.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Бугарија никогаш не ни била пријателски сосед иако како таков секогаш ни се претставувала. Само сетете се на лекциите по историја за секое воорузено востание и се е јасно. ни нудела помош а всусност таа ги саботира и предавала. сетете се на Јане Сандански. Како може бугарите да се обидуваат за 22-от пат да успеат да го убијат за да денес го прогласуваат за нивен револуционер???
СЕШТО
Добре,тиа 17 години да си видел нешто лошо,освен това за Георгиевски,за кое според мен са си виновни граганите на МК?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ако сакахме да ви уништи немаше да отбие поканата 1991 година да ви делиме со СР и ГР,немаше да ви помагаме во ембаргото,немаше да ви даваме 2001 година
Па таа веќе беше оделена од Србија и од Грција со независноста бугарите само го искористија тоа......се беше тоа тактика...они и затоа не се согласија на поделба.....:wink:
А за помошта повеќе од јасно е зошто тоа го правеа бугарите.....
За ембаргото беше јасно зошто го направија тоа за да ги зголемат симпатиите на македонците кон бугарите, и овие полесно да можат да го бугаризираат народот, ама и тоа не им успеа

А 2001 колку тенкови ни дадовте
3 тенка??
И тоа не вредеа ни за старо железо...се стопија..:pos2:


Добре,тиа 17 години да си видел нешто лошо,освен това за Георгиевски,за кое според мен са си виновни граганите на МК?

Ние видовме доста лоши работи, ама темата се однесува за бугарите....
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Јас сеуште студирам,а да се фалам со тоа кои тестови или признанија ги имам немам намера.

Ако си завршил факултет или не знам што,не те прави паметен.
И бидејќи попаметниот попушта,веќе немам намера да дискутирам со тебе.
Prosto ne se pravi na golema umnica pred nepoznati i ne gi narichaj glupi bez da znaesh nishto za tjah.Vervam si inteligentno momiche,no v ova diskusija ne go pokaza.
Uspeh sas studiraneto!!!
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Па таа веќе беше оделена од Србија и од Грција со независноста бугарите само го искористија тоа......се беше тоа тактика...они и затоа не се согласија на поделба.....:wink:
А за помошта повеќе од јасно е зошто тоа го правеа бугарите.....
За ембаргото беше јасно зошто го направија тоа за да ги зголемат симпатиите на македонците кон бугарите, и овие полесно да можат да го бугаризираат народот, ама и тоа не им успеа

А 2001 колку тенкови ни дадовте
3 тенка??
И тоа не вредеа ни за старо железо...се стопија..:pos2:

Ние видовме доста лоши работи, ама темата се однесува за бугарите....
За информациа можехме да ви делиме со СР и ГР и да сме заборавили за МК,па како виде парви ви признавме и така сопрехме СР и ГР да ви делат.Па да сакахме добре относи и затова не ви турихме ембарго,па можевме.Извини па 100 тенка Т55 и 150 митралези доjдоха ва МК секи тенк со 2 комплекта снарjaди.Бранихте се па после ги притопивте,ок ваше право,па и за старо желjaза да са били(во кое не верувам-стари като модел само) некоj да ви даде 100 тенка?Некоj да ви даде 150 митралези? И все това без едеин денар да сме посакали.Тиа тенкове и митралези са платени со труда на бугарите.Шо сакате уште?Па видете шо може да сте направили со тенковете,знаеме ние дали сите са нарезани. http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&mater=MTAyMzsxOA==
Много е лесно да речеш тиа сакат да ни делат,тиа сакат и мислат лошото ни,па фактите са други.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Оди во темите по историја да се просветиш малце ! :helou:
Не се секирај ти за мене. имав прекрасни наставници и професори по историја кои се погрижија за мене да не бидам во заблуда како што сте вие.:baeh:
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Нека си останат само прекрасни. Но ако сакаш просветлување, не е проблем има многу такви, ќе ти препорачам. Или едноставно отвори очи.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Ako ima boga daj ovja nasi sosedi neka gi preseli na Mars pa tamu neka delat krcvavi pravdini
Kako ne im je stram na toa mrsnite tatari.
So mu zgresivme ma Boga so ni dade vakvi sosedi, pa ovie ni na najgolen dusman ne bi mu gi uvalil.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
ООООООООООЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ
ЧУВАШИИИИИИИИИИИИИИ
Шо сте се запнале бре!Браќа сте ни демек!„Един“ народ а?
Да идите у курац сите.Вие сте најдволичниот народ на светот!
Бог да не чува од тие што ни се прават пријатели како вас!Од непријателите сами ќе се чуваме!
Змии едни татарски!Нели сваќате дека НЕ ВЕ САКАМЕ!Ама за вас сеуште,магарето лета.
И кој курац спомнувате тука 91-ва,Слобо,грцотакис,ќе сте делеле и сл. лајна.
МАКЕДОНСКО ИМЕ НЕМА ДА ЗАГИНЕ:baeh:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ako ima boga daj ovja nasi sosedi neka gi preseli na Mars pa tamu neka delat krcvavi pravdini
Kako ne im je stram na toa mrsnite tatari.
So mu zgresivme ma Boga so ni dade vakvi sosedi, pa ovie ni na najgolen dusman ne bi mu gi uvalil.
Не на Марс...во некоја црна дупка да ги фрлат сите:helou:
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Добре,тиа 17 години да си видел нешто лошо,освен това за Георгиевски,за кое според мен са си виновни граганите на МК?
тоа и јас го викам. Ни се правите добри соседи и ни ветувате помош за да во моменти кога ни требате да ни помогнете вие си го покажувате вистинското лице.
Јас не сум личност сто мрази,но не можам да останам рамнодушна на вашите дела т.е. злодела како и на грчките и албанскитено затоа ве замолувам ОСТАВЕТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА НА МИРА! Ништо не ви згрешила. Не бидете дволични.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Црна дупка во предлогот на Нимиц:
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=F500D8240FE7694792470D9D8CC61BA2


Денешните МК медиуми са сите заватени со "ц'рни дупки" ! :wink:
За жал да.
Ама сеуште има луѓе кои размислуваат со своја глава.
Што немаат црни дупки во мозокот.И во историјата.:baeh:
Ај нема да посочувам,побарај се малку:helou:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Абе кој ве е**. Уште ми се прават браќа..WTF!?
Него, мрш требни сте ми. Ај белки за неколку месеци ќе се освестите...ќе им свиркате на Омо Илинден :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom