Бугарија најавува блокада за Турција во ЕУ

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Шо ви виках jазе, ама вие като сте зомбирани

http://news.ibox.bg/news/id_530020263

Омо, поздрав од Гара Пирин. Може да ме бришат и банират, ама ти знаеме лагите батка.:toe:


Кој си ти од Гара Пирин ? Ја кажи се да видим кој кажува лаги и кој не . Не сакам овде да го постирам разговорот меѓу Борисов и Ердоган бидејки е на Бугарски и не сакам да спамирам .
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1
Кој си ти од Гара Пирин ? Ја кажи се да видим кој кажува лаги и кој не . Не сакам овде да го постирам разговорот меѓу Борисов и Ердоган бидејки е на Бугарски и не сакам да спамирам .
Нели работеше во JP Морган?:pos2:
Имам дом во село Влахи. На татко ми. Си бил скоро на водопадо? А лажло?
Ако сакаш може да се видим, ама нема да те ареса, душо продадена.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Нели работеше во JP Морган?:pos2:
Имам дом во село Влахи. На татко ми. Си бил скоро на водопадо? А лажло?


Другио месец ќе си одам и ќе видам каква е ситуацијата во поробениот дел . Незнам за кој водопад ми збориш ? За црната вода или за казано ? И молим те не лепи етикети без да ги познаваш луѓето оти до сега ништо не сам излажал. Тоа дека на некој вистината им смета е друга работа.


П.С. Леле, ме плашиш :) . Одма ќе се убиам .
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1
"Последно предупреждение за Божидар Димитров

06 јануари 2010 / News.dir.bg

Премиер'т Бојко Борисов отправи последно предупреждение к'м минист'ра на б'лгарите в чужбина Божидар Димитров за непремерени изказванија.

В специално интервју за новините на bTV Бојко Борисов зајави: „А господин Божидар Димитров с'м го предупредил, че при следвашт случај просто се разделјаме. Когато излизаш и објавјаваш подобни нешта без нито премиера, нито кабинета, нито парламента това да е обс'ждано - не го правиш нито в качеството си нито на историк, нито на шеф на музеј - ангажираш прјако минист'р-председателја и с'здаваш проблем".

Бојко Борисов зајави, че не е поставјано условие за членството на Турција в ЕС. В свое изказване Божидар Димитров тв'рди, че Софија ште поиска от Турција 20 милиарда долара компенсации за имотите на тракијските бежанци, като условија да подкрепи кандидатурата и за ЕС.

Днес по-рано заместник-минист'р'т на в'ншните работи Марин Рајков зајави, че Б'лгарија не обв'рзва членството на Турција в Европејскија с'јуз с темата за обезштетенијата за имотите на тракијските б'лгари, които Анкара трјабва да плати.

Минист'р Божидар Димитров отказа да направи изјавление в'в вр'зка с изказването на минист'р-председателја Бојко Борисов, с'обшти "Фокус".

На Божо му лопа даската.

Оф топик.
Омо, друже, вакви като тебе пречат за влез на МКД в ЕУ. Така мислам jас.
 
P

PewDiePie

Гостин
:pos2::pos2::pos2: бугарите можат само да им посисаат од К-от на Турците :tv:
 
Член од
20 март 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
:pos2::pos2::pos2: бугарите можат само да им посисаат од К-от на Турците :tv:
Nie sme sisaali ot k***t na turcite celi 482 godini-ot 1396 do 1878.
Sled 1878 godina turcite nekulko pati sisaat ot nashiot-bugarskiot. Sega nikoj na nikogo ne sisa ot nishto, ama ti nema da go razberesh.
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Он топик - Бугарија ќе стави вето на Турциа кога Струма ќе потече накај Софија. Се до тогаш може само галама да прави. Пред неколку дена кога Ердоган му беше ѕвонел на Борисов за референдумот за новините на Турски , Бојко се насра само по телефон што го слушна. Не можам да си замислам што ќе прави ако пак види 500 иљадна Турска војска на Бугарската граница како 1989 година ...
Ти ич да не се тормозиш за тоа.Тие имаха шанс да почнат воjна 80-те,ама не го направиха,ами само гледаха отстрани като сирачета как се селат 300 000 души муслимани.
Уште стоjaт по границата закопани танкове готови за боj.Тогава имаше цела стратегиja за водене на воjна,да не говорим,че имаше само СС-23 16 броja разпределени в поделениja по Родопите кои можеха Истанбул пепел да го сторат.
Гаджалите си имаат едно наум за баj Иван :wink:
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
Ти ич да не се тормозиш за тоа.Тие имаха шанс да почнат воjна 80-те,ама не го направиха,ами само гледаха отстрани като сирачета как се селат 300 000 души муслимани.
Уште стоjaт по границата закопани танкове готови за боj.Тогава имаше цела стратегиja за водене на воjна,да не говорим,че имаше само СС-23 16 броja разпределени в поделениja по Родопите кои можеха Истанбул пепел да го сторат.
Гаджалите си имаат едно наум за баj Иван :wink:
nemoj da bides smesen, togas SSSR tajno ve podarzuvase i zatoa se kurcevte. ama i na SSSR ne im drzese da ja napadnat turcija a ne vie ke go sramnevte istanbul.znas so mu rekol eden sovetnik na gorbacov deka na pobedata nad turcija ne se somneva i deka ke pobedat ama pod uslov slednite 150 godini sssr da ne zavojuva so nikogo. sega i na francija ni i drzi pa preku vas pionite se zakanuva
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ti da ne si ti Gorbachov ta znaes sto mu rekol sovetnikot.

А што те боли па тебе уво он кој е и што е?Од кај па никна ти како кокиче некое, налет од падобранци......... И да се разбереме, Бугарија не ја нападна Турција, а и Турција не ја нападна Бугарија, да се случеа тие две сценарија досега немаше да постои Студената војна, туку сигурно досега ќе се дискутираше за тоа кој победил во војната САД против СССР!
 
B

Borg_Drone

Гостин
A ti sobstvenik na forumo li ta trebva da ti davam otcet de sam izniknal?
Пак ќе те прашам, што па тебе те боли уво кој сум и што сум јас, и што те боли уво кој се и што се другите, ај не кенкај седи таму и дискутирај не туку препрашувај, напишав веќе налет од падобранци.....
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
Пак ќе те прашам, што па тебе те боли уво кој сум и што сум јас, и што те боли уво кој се и што се другите, ај не кенкај седи таму и дискутирај не туку препрашувај, напишав веќе налет од падобранци.....

А вас што толкова ве боли за Турција?
Както се оказа Божо се изказал неподготвен, Бојко го скастри и при следвашт подобен случај ... Божо си ходи от правителството.
Празнувај Коледа, б'дете живи и здрави и се радвајте на живота.
Прекалено сме малки, а и политиката е мр'сна работа.
 
B

Borg_Drone

Гостин
А вас што толкова ве боли за Турција?
Както се оказа Божо се изказал неподготвен, Бојко го скастри и при следвашт подобен случај ... Божо си ходи от правителството.
Празнувај Коледа, б'дете живи и здрави и се радвајте на живота.
Прекалено сме малки, а и политиката е мр'сна работа.

Бојко го „скастри“ зошто јавно почна да се занесува БОЗО, ама дека спремаат Бугарите нешто спремаат, само дали ќе застанат на страната на Франција, или пак они ќе направат нешто тоа ќе видиме со тек на време....
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
nemoj da bides smesen, togas SSSR tajno ve podarzuvase i zatoa se kurcevte. ama i na SSSR ne im drzese da ja napadnat turcija a ne vie ke go sramnevte istanbul.znas so mu rekol eden sovetnik na gorbacov deka na pobedata nad turcija ne se somneva i deka ke pobedat ama pod uslov slednite 150 godini sssr da ne zavojuva so nikogo. sega i na francija ni i drzi pa preku vas pionite se zakanuva
Лажеш многу лажеш.Коj ти бе дедо?
Тогава Горбачов отворено рекол да не разчита БГ на подкрепа от страна на Москва ако се доjде до воjна с Турциjа.Прочитаj архивите от това време да видиш.
По това време тече т.н. Перестроjka на Горбачов и топене ледовете с Америка,както и се водили преговори за "вдигане" на железната завеса.
А за ракетите Scad и Frog оти ги имало имало ги и поделениjата беха в боjна готовност,а Истанбул беше в обхват.Иди да ги видиш ракетите во Военноисторически музиj в Софиja!
 
Член од
20 март 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
nemoj da bides smesen, togas SSSR tajno ve podarzuvase i zatoa se kurcevte. ama i na SSSR ne im drzese da ja napadnat turcija a ne vie ke go sramnevte istanbul.znas so mu rekol eden sovetnik na gorbacov deka na pobedata nad turcija ne se somneva i deka ke pobedat ama pod uslov slednite 150 godini sssr da ne zavojuva so nikogo. sega i na francija ni i drzi pa preku vas pionite se zakanuva
Vo 1989g. Todor Zhivkov i Gorbachov bea vo mnogo loshi odnosi. SSSR ekonomski beshe mnogo zle i ne sakashe da se angajira so problemite koi mu gi natrese Zhivkov so Turcia (prv sojuznik na SAD). Zhivkov trebashe da dejstva sam i on nasochi raketite. Turskata vojska beshe bezpolezna na granicata. Sresgtu turskata vojska beshe dislocirana 3-ta bugarska armija. Ama samo tochea zabi. Nikoi ne smeeshe da napadne drugia. A kletite bugarski turci 300 000 spea na granicata izgoneti od bugarskata vlada i neposakani ot Turgut Jozal-predsedatel na Turcia. Turskata granica vseushte beshe zatvorena za lugeto. Povecheto ot bugarskite turci nikogash ne bea odili vo Turcia. Situaciata beshe kako u shahmatot - pat. Istoriata e mnogu tejka i vseushte je jiva rana vo snagata na bugarskiot narod.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom