Бугарите повторно се закануваат

Член од
5 јули 2008
Мислења
50
Поени од реакции
5
Софија повторно се закани со поддршката за ЕУ


Бугарскиот министер за надворешни работи Николај Младенов изјави дека бугарската поддршка за Македонија по патот кон ЕУ не може да биде за сметка на, како што рече, навредувачките квалификации кон Бугарија, објави порталот news.bg. Младенов го изјавил ова за време на јавна дискусија во Софија, на тема „Стратегија за проширувањето и извештаите на ЕК, за напредокот на земјите-кандидати и потенцијални кандидати„. Според Младенов македонската влада треба да осуди...

http://efakt.com.mk/?p=1910
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Немате ли попаметна работа освен да отварате теми за Татарите, please, get a life!
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Да бe и ја тоа си реков, што има да се занимаваме со дијагноза?

Овој Младенов е истиот што истресе пред некој месец дека во Бугарија немало малцинства. :kesa: :tapp:

Што се однесува до заканите, изгледа татариве се уште се во комунизмот и не го разбираат концептот "слобода на говорот", а не па фактот дека владата не може да му забрани на некој медиум нешто да каже или да не каже.

Секогаш биле подли шуги и ни работеле позади грб.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Да ба и ја тоа си реков, што има да се занимаваме со дијагноза?

Овој Младенов е истиот што истресе пред некој месец дека во Бугарија немало малцинства. :kesa: :tapp:

Што се однесува до заканите, изгледа татариве се уште се во комунизмот и не го разбираат концептот "слобода на говорот", а не па фактот дека владата не може да му забрани на некој медиум нешто да каже или да не каже.

Секогаш биле подли шуги и ни работеле позади грб.
Еве го дел от записа и говора днес на министара за РМ.
Там многу jaсно кажува какво има предвид и не сака да се нарушава свободата на говора.
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Лелеее будала човек!! Па тоа е уште полошо отколку што бил цитиран.:jaj::jaj:

Неее бе, нема поблесава нација од вас, извинете ама вие стварно сте колективна дијагноза.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Е некоj спомена дека во Македониjа имало слобода на медиумите а Бугарите не го знаели.
Да му кажам дека се знае за слободата во македонските медиуми.
Конкретно Младенов е много мек спремо Македониjа. Треба да изкористите фактот дека е министер на надворешните работи на Бугариjа!
Но не и со фалш! Човекот е един от добрите експерти односно Македониjа и Балканите обшто. Ненапразно често биваше гостенин и даваше коментари по ВВС преди да стане министер.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: fmi
T

Tetro

Гостин
Темата е за Бугарија, не за Македонија. Јебига, секогаш ќе се најде по некој трол.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Бугариjа нема проблем со мегусоседските односи.
Македониjа има.
Затоа е надвор од НАТО и далеко от преговори за ЕУ.
 
S

Shaman

Гостин
не сме ние виновни што сте вештачки нации и што на нас фундамент сте градени.
без македонските елементи и македонците, во бугарија само турци и цигани ќе останат.

(за вакви ли коментари се лути николајчо? значи вистината му смета)
а ние никогаш нема да престанеме да ја кажуваме вистината.

--------------------------------------------------------------------------------

"Многу пати сме слушнале од Македонистите дека не биле Бугари, туку Македонци, потомци на древните Македонци, и секогаш сме чекале некакви докази на тоа, без да ги дочекаме.

Петко Славеијков

Одговор: Докази има колку сакаш, само слепец не може да ги види.
А отежнителна околност е што слепецот истовремено е и тревопасен татар (читај: бугар),
па додека прежива тревата му излегува од уста, му ги покрива очите и
неможе да ја види вистината.
 
T

Tetro

Гостин
А ти кој си?

--- надополнето ---

Кој те плаќа и колку те плаќа да тресеш сливи тука
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Конкретно Младенов е много мек спремо Македониjа.
И виагра да земе пак ќе му е мек!
Да не сакате инвазија да извршите врз Македонија?
Мора де ве е..м јас сите вас, ќе дојде 2013 година и ќе се отоврат некои документи, тогаш нема да знаете дали сте потомци на Џингис Кан или на некој Турски Султан?
Не сакам да ја навредувам помладата генерација, таа е од нас произлезена а како, па читај потпис и кулирај :vozbud:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Бугариjа нема проблем со мегусоседските односи.
Македониjа има.
Затоа е надвор од НАТО и далеко от преговори за ЕУ.
Македонија има бидејќи нејзините соседи имаат проблем со нејзиното постоење. После толку време мислам дека е редно време да бидете искрени према себе.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Бугарија се заканува дека нема повеќе да не поддржува во Еу аспирациите?
Јас досега не сум приметил дека не поддржува.Или можеби не поддржуваат како грците.Прво не блокираат а после се заложувале за интеграција на западен балкан во Нато. :D

Не сум видел ништо од бугарија освен оцрнување на Македонија во ЕУ.Така да ме боли ку...ац за бугарската "вируелна" поддршка на Македонија.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Бугарија се заканува дека нема повеќе да не поддржува во Еу аспирациите?
Јас досега не сум приметил дека не поддржува.Или можеби не поддржуваат како грците.Прво не блокираат а после се заложувале за интеграција на западен балкан во Нато. :D

Не сум видел ништо од бугарија освен оцрнување на Македонија во ЕУ.Така да ме боли ку...ац за бугарската "вируелна" поддршка на Македонија.
Абсолутно спротивното. Решениja на прашаниjaта може да има само во контекста на обштата европска иднина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom