Бубачки

Член од
22 август 2012
Мислења
37
Поени од реакции
7
Незнам каде да ја ставам темата... ако не е во ред преместете ја !
Во мојот стан имам бубачки и незнам како да ги отстранам.. Дали има некој искуство со Pest Reject дали вреди да се купи или пак пријателите ми кажаа да го прскам станот со некои спрејови таму и јас незнам.. Ако некој знае некакво решение нека напише или пак вреди ли да се купи Pest Reject ?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
какви бубачки,не кажуваш, (која Марка-Форма) од оние црнине да не се како бумбари и што искачаат во темно-ноќе,
или се лебарки, или оние ситнине слични-исти кој ги има над бурињата со комиње, или оние што излегуваат од стар грав,
или од некое устојано брашно или гриз,летаат ли,црни ли се,бараат ли влага или топло, на кој места најмногу ги има, и т.н.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
168
Поени од реакции
77


NEOPITROID alfa - Гарантирано и проверено од моја страна :)

Нема мирис, не остава дамки и ги ништи сите инсекти.Го има по земјоделските аптеки, околу 350 денари чинам дека беше.

http://www.veterina.com.mk/neopitroid-alfa.html
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Попрскај со бензин и запали..Ќе видиш сабајлето ќе нема ништо..
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
ОК, изгледа не се такви бубачките.
Ајде пак да пробаме, еве фотографии од неколку...бубачки.














:)
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2012
Мислења
37
Поени од реакции
7
пробав со тоа прскање, го купив 350 денари во земјоделска аптека.. вчера го испрскав целиот стан сабајле најдов 12 мртви бубачки..
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
пробав со тоа прскање, го купив 350 денари во земјоделска аптека.. вчера го испрскав целиот стан сабајле најдов 12 мртви бубачки..
А домашни миленичиња имаш?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Јас ги користам овие, али зависит од типот на шушуљајки:D (бубачки) шо ти шетет низ дома. Ефикасни се али ак се некој вонземски тогај ти предлагам да се пресметаш физички:).
Photo0086.jpg
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
10
Поени од реакции
11
Незнам каде да ја ставам темата... ако не е во ред преместете ја !
Во мојот стан имам бубачки и незнам како да ги отстранам.. Дали има некој искуство со Pest Reject дали вреди да се купи или пак пријателите ми кажаа да го прскам станот со некои спрејови таму и јас незнам.. Ако некој знае некакво решение нека напише или пак вреди ли да се купи Pest Reject ?
Јас купив Pest Reject,првите денови не се ни приметуваше,ама после некое време почна да има резултати.Рачунај дека ќе треба да ти стои уклучено цело време.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Викни си сервис за прскање... ништо не праиш со овие препарати.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
37
Поени од реакции
7
во мојот стан има лебарки кои шетаат ноќе и најчесто ги има во WC и кујната а по некоја и во дневната соба...
 
Член од
27 декември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
во мојот стан има лебарки кои шетаат ноќе и најчесто ги има во WC и кујната а по некоја и во дневната соба...
лебарки сакаат влага, затоа можете да ги најдете најчесто во wc, како излегуваат од мозоци од канализацијата
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Имам проблем со црни црви на приземје, што да правам? :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom