Брука во КАМ маркетите

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.098
Поени од реакции
9.068
КАМ е маркет кој е дел од приватен бизнис, ја ако видам гужва или не ми се свиѓаат цените не одам таму и готово.
Јас те прашав нешто друго, ај читај малце поубаво.
Каде ќе пазариш е твоја работа и не ме занима, ама дефинитивно треба државниот пазарен инспекторат да ги посети маркетите на кам.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.213
Поени од реакции
7.546
Јас те прашав нешто друго, ај читај малце поубаво.
Каде ќе пазариш е твоја работа и не ме занима, ама дефинитивно треба државниот пазарен инспекторат да ги посети маркетите на кам.
Не биди дел од такви пропаганди, па и на форум отвараш теми за бркање на вештерки....мисли малку што прравиш. Не дека се засекирав за бизнисите на Орце, ама ловење вештерки е глупа работа ако се нема основа.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.098
Поени од реакции
9.068
Не биди дел од такви пропаганди, па и на форум отвараш теми за бркање на вештерки....мисли малку што прравиш. Не дека се засекирав за бизнисите на Орце, ама ловење вештерки е глупа работа ако се нема основа.
Оваа заебанција што се прави со народов не е бркање на вештерки..недозволиво е вакво мајтапење, тоа го велам, а на Орце тури му таквото.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
619
Поени од реакции
1.619
Боже зачувај каква тема од топлата.

Или погрешно си ја сфатила акцијата или толку ти сече... Не гледам ништо спорно во намерата на акцијата, напротив само може да има корист оној кој пазари таму.
Вчера влегов во КАМ со друга намера (дали 3 пати вкупно имам купено нешто досега) масло имаше колку сакаш.

Некој си Камчев е газда ама не е Орце Камчев од Систина така да цела тема дезинформации.

Премногу несериозно од возрасни луѓе на форумов.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
507
Поени од реакции
564
Meanwhile in Banovina:

Чекај малку, каде се овие кои им се смееја на Бугарите оти се тепале за зејтин?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.392
Поени од реакции
20.670
Боже зачувај каква тема од топлата.

Или погрешно си ја сфатила акцијата или толку ти сече... Не гледам ништо спорно во намерата на акцијата, напротив само може да има корист оној кој пазари таму.
Вчера влегов во КАМ со друга намера (дали 3 пати вкупно имам купено нешто досега) масло имаше колку сакаш.

Некој си Камчев е газда ама не е Орце Камчев од Систина така да цела тема дезинформации.

Премногу несериозно од возрасни луѓе на форумов.
Абе чим видиш тема отворена од нејзе, знај дека целта е трач муабети.
Значи да потрошиш 800 денари во Веро или било кој друг маркет, ќе ти дадат само фискална. Овие даваат нешто со вредност од 80-100 денари, и пак они се чувствуваат измамено. Акција направена од маркетот кој работи со најмала маржа. :facepalm:
Еве кажете дали има маркет кој со одредена висина на сметката ти даваат некој производ со толкава вредност?
Не е за овој народ ни бомбона гратис а не па шише зејтин.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.550
Поени од реакции
20.909
Јас те прашав нешто друго, ај читај малце поубаво.
Каде ќе пазариш е твоја работа и не ме занима, ама дефинитивно треба државниот пазарен инспекторат да ги посети маркетите на кам.
zosto?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
780
Поени од реакции
795
Meanwhile in Banovina:

Чекај малку, каде се овие кои им се смееја на Бугарите оти се тепале за зејтин?
Што има врска зејтинот со тепачката? Што напаѓаат доктори по болниците, и таму ли е за зејтин?
Одлична акција на КАМ. Оваа е слична акција како собирање на купони во Веро, Тинекс . За купон сметка над 300 денари. Или за сметка над 10000 гратис превоз.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.649
Поени од реакции
33.724
Зејтин немам видено 15 дена, овде плачете оти гратис ви давале со 800+ денари сметка. :tapp:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.448
Поени од реакции
34.370
ама дефинитивно треба државниот пазарен инспекторат да ги посети маркетите на кам.
Зошто државниот пазарен инспекторат треба да ги посети маркетите на КАМ?

Приватна фирма, ако сака ќе дава по 2кгр шеќер гратис, ако сака ќе дели тоалетна гратис. Има право да продава и испод цена, нивно право. Во нивните маркети има масло да се купи. Тоа што решиле да даваат 1 шише гратис со секоја сметка над 800 денари е само политика на компанијата.
Зошто е толку проблем тоа шишето масло?
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.700
Поени од реакции
18.381
Дај боже се што е рафинирано масло да се забрани.

Научете да готвите без масло, НЕ ВИ Е потребно, скапо е, и е екстремно нездраво, дури и кога не се пржи.

Транс мастите, кои ги содржи, се толку опасни што во USA уште пред неколку години се ЗАБРАНЕТИ за употреба, дури и за <1% од тотален број на калории на ден научниците немаа дата да докажат дека е безбедно за употреба, тоа во превод е под 20 калории или 2 милилитри на ден!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom