Брзи кредити

Член од
19 април 2021
Мислења
48
Поени од реакции
51
Искуства за неплаќање на обврски од брзи кредити
Тужби,извршители
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.976
Поени од реакции
11.072
Искуства за неплаќање на обврски од брзи кредити
Тужби,извршители
Другарка има заглавено со вакви работи, БЕТЕР од лихвари се.
Не ни помислувај.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.939
Поени од реакции
29.797
Може ли да објасниш подетално? Ептен штуро си напишала
Na kratko, posto ni bea klienti odredeni kako da gi narecham "prodavnici za pari"
Dokolku ne mozes da im ja isplatis ili zaboravis da im isplatis rata, "zaboravaat" da te informiraat nekolku meseci dodeka tvojata kamata raste, pa taka ti zimaat 10 pati poveke pari od sho si pozajmil.

Zatoa nivnite platni se prilicno visoki.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.691
Поени од реакции
28.165
Na kratko, posto ni bea klienti odredeni kako da gi narecham "prodavnici za pari"
Dokolku ne mozes da im ja isplatis ili zaboravis da im isplatis rata, "zaboravaat" da te informiraat nekolku meseci dodeka tvojata kamata raste, pa taka ti zimaat 10 pati poveke pari od sho si pozajmil.

Zatoa nivnite platni se prilicno visoki.
Фактички,легални рекетари и лихвари? Или извршителитеа беа легалните?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.509
Ne ne zavrsena e taa prikazna
Toa e minato veke
Епа ако таа лекција ја научи, оваа ти е втора за учење. Прескокни ги овие, барај чаре за потрошувачки кредит од банка (ако ти помогне некој од дома со гаранција) и враќај го на банката. Брзите кредити ти се како лихвар.
 
Член од
19 април 2021
Мислења
48
Поени од реакции
51
Епа ако таа лекција ја научи, оваа ти е втора за учење. Прескокни ги овие, барај чаре за потрошувачки кредит од банка (ако ти помогне некој од дома со гаранција) и враќај го на банката. Брзите кредити ти се како лихвар.
Veke imam zemeno zatoa planiram i gledam u najloso situacuja da znam na sto da bidam spremen
 

Kajgana Shop

На врв Bottom