Братот Љубе Патриотски пречекан

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Денес братот Љубе беше патриотски пречекан од своите поддржувачи и симпатизери или подобро речено од своите Браќа и сестри Македонци.

А вечерва со огромен собир на плоштадот Македонија, на кој ќе се обрати Братот Љубе.

Вашите мислења за и околу пречекот на Брат Љубе?
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Некој да опише поподробно, во детаљи (и други може да се надоврзат).
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Покрај тоа што го видов на ТВ Грујо како се гушка со Љубе , најверојатно се истуширал после гушкањето со смрдливиот шизофреник, не видов ни еден од кварцните лампи ,алијас сонца , или нив ништо не ги пере.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Навистина многу народ беше на плоштадот Пела .. а и говорот не му беше лош.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.368
Поени од реакции
21.893
Ако има некој слики или клипчина нека даде линк :)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Навистина многу народ беше на плоштадот Пела .. а и говорот не му беше лош.
Аман дајте повеќе детаљи - колку луѓе имаше, што рече, како беше на аеродром, како реагираше, како пак реагираа тие околу (скандираа ли?)...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Неговиот говор беше стварно потресен, и полн со емоции..Што и да кажам за говорот ќе биде бледо, зошто тоа не може со зборови да се објасни..Брат Љубе, да живееш милион и една година...Македонија и Македонците се со тебе..Ќе се потрудам да побарам клипче, и да го публикувам тука...Инаку, пренос имаше на МТВ собранискиот канал..
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски, пред неколку часа пристигна на аеродромот “Александар Велики“, каде го пречека премиерот Никола Грувески, но и голем број пријатели и познаници.

Неколку илјади граѓани се собрани на скопскиот аеродром “Александар Велики“. Голем дел од насобраните се облечени во црвени маици со ликот на Љубе Бошкоски. Со нив е и “Фалангата“, чии војници се облечени во оклопи и носат штитови. На пречекот има и еден трубачки оркестар.

Во моментот на пристигнувањето на Бошковски во земјата, во ист час одекнаа 2.000 Светиклиментови камбани, во сите епархии на Македонската православна црква во Македонија, во САД, Канада, Австралија, Нов Зеланд и во европските земји, како израз на радост.

Според програмата на Координативното тело за пречек, предвидена е и кратка благодарствена молитва во Соборниот храм “Свети Климент Охридски“ во Скопје, по што Бошкоски ќе има средба со поглаварот на Македонската православна црква г.г. Стефан.

Вечерва во 19 часот на скопскиот плоштад “Пела“ Бошкоски ќе биде дочекан со специјална програма, во организација на Ансамблот за македонски песни и ора “Гоце Делчев“ и фестивалот на нови родољубиви и патриотски македонски песни “Гоце фест“, чиј претседател е Љубе Бошкоски.

Вчера во Меѓународниот суд за воени злосторства за поранешна Југославија во Хаг, на поранешниот министер за внатрешни работи му беше изречена ослободителна пресуда за случајот “Љуботен“. По завршувањето на процедурата тој беше пуштен од затворот во Шевенинген.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
добро ни дојде брат Љубе нека те поживее господ за да можеш да им се одмаздиш на тие што те предадоа
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Некој да опише поподробно, во детаљи (и други може да се надоврзат).
Znaci brat Ljube se simnuva od avion. Sestra Violeta go turka od pozadi da klekne da ja ljubi zemjata (nebare e Karel Vojtila u Warsava). Ovoj mesto da klekne na kolena pravi sklek(se gleda deka rabotel u Haag).
Od nekade se sozdava Gruevski (na opsto razocaruvanje bez koalic. partner A.A) go guska Ljube, sakajki da ja napravi Borkica ljubomorna (nea nikad taka ne ja guskal).
Aj toa pomina, nego znaes li koj bese prv vo redot na crveniot tepih koj go preceka brat Ljube?
Brat Amdi Bajram. Brothers in arms...pardon jails.
jbg.
Posle 185 guskanja na Ljube mu zdosadi pa se odvoi od redicata vo obid da gi zaobikoli onie 543 koi uste stoea vo redot.
Posle vise ne gledav. :salut:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
Сонцето во Македонија најубо свети...
Земјата Македонска најжално тажи...
Предавниците принесоа жртва на крвниците...
Лицемерни хиени лажовно се смеат...
Лавови засипнато рикаа...
Жена - Мајка кукаше, никој не ја слушаше...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Фарса. Тоа е се` што имам да кажам. Уствари имам да допрашам, Јохан не е веќе македонец или се задоволивме со половина? Јас протестирам, мене ми е малку нерешено.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ljube e na sloboda, ostana uste Johan da izleze.
Ili Ali, Gzim, Leka, Rafiz itn da go zamenat.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Бев и јас на Пела. Иначе оној Амди Бајрам простак сегде се бута да го има не ТВ еј,се гушка,ќе се испотепа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom