Брада како машки украс на лицето (фотографии)

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Нехигиенски викаш, а?
Што ти мислиш кој има повеќе микроби и штетни глупости на лицето, човек со или без брада?
Мојот професор по Инфектологија викаше дека човекот повеќе штетни бактерии има во устата, од колку во ВЦ - шоља.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Нехигиенски викаш, а?
Што ти мислиш кој има повеќе микроби и штетни глупости на лицето, човек со или без брада?
Мислам,а не тврдам.Секој има право на избор,каков стил ќе фура.Али 90% од хипсерите кај нас мислам дека сепак само ги мрзи да се бричат,не дека таков им е стилот:Али коа ќе видам "Хипсери" со фаст фуд,па кечапи и мајонези имсе цедат по тоа брадите,или мрснотии од буреците/баничките, па коа ќе земат да оближуваат мустаци со јогурт,црева ми се превртуваат..страшно.
Јас имам фобија од влакна,бради и дугачки коси .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
Маж без брада е како жена без цицки.

Јас сакам брада и бркови ама треба средување често. Јас ја чувам една недела и во сабота или недела ја бричам. Некогаш кога ме мрзи да се бричам ја оставам две недели да потпорасне.

Треба долго време за убаво да порасне но немам трпение да чекам а затоа што ја бричам со гел и жилет последниве години наназад ми расте брзо и како боцки.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Мислам,а не тврдам.Секој има право на избор,каков стил ќе фура.Али 90% од хипсерите кај нас мислам дека сепак само ги мрзи да се бричат,не дека таков им е стилот:Али коа ќе видам "Хипсери" со фаст фуд,па кечапи и мајонези имсе цедат по тоа брадите,или мрснотии од буреците/баничките, па коа ќе земат да оближуваат мустаци со јогурт,црева ми се превртуваат..страшно.
Јас имам фобија од влакна,бради и дугачки коси .
Знаеш ли што е најслатко кога јадеш чорба ?!
Кога ќе сркаш и све ќе ти прска на брк (ама дебел домќински брк) на крајот од чорбата ќе го оближеш бркот како мачор после парче риба.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Тоа се хипстери, прав маж не носи таква брада.
Не можам никако да ги сфатам хипстерите која им е логиката носат толкаво муџахединско брадиште, а пак косата им е средена потшишана, плус носат обетки, пирсови, очила за сонце, некоја педерастична гардероба и плус имаат тетоважи и по врат, грб, гради, нозе, раце ... хаха истовремено изгледаат урбано, кул, модерно, но и неверојатно ропачки и сељачки ... дури и раперите и металците имаат сто пати боље стајлинг од овие хипстери !
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929

E ovoj fraerov, ako znaesh koj e. Ne ovie pederive gore.
Ова е единствено прифатлива форма и должина.[DOUBLEPOST=1524151049][/DOUBLEPOST]
Знаеш ли што е најслатко кога јадеш чорба ?!
Кога ќе сркаш и све ќе ти прска на брк (ама дебел домќински брк) на крајот од чорбата ќе го оближеш бркот како мачор после парче риба.
Ова, ако се лажеме. Со малку подолга брада, секој чин на јадење станува напорна, досадна, и одвратна работа. Нема никаква убавина во тоа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom