Бојкот!

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Романските гнаси му скратија 1600 сила и доста ранк поени на Scymex без никакво образложување и логика за тоа што го направија... мислам дека треба убаво да им покажеме дека не сме дебили кои само ќе купуваат злато за тие после да играат со нас.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Онлајн петиција?
Да ги згнеме и Унгарците и Турците да потпишат?
Пренесете ја идејава и на Струме.
Ако не вратат сериозно мислам да се одкажувам.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
А да ја нападнеме Романија? :D


Не, сериозно. Мора нешто да се направи. Нема логика вака...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.975
откажување? ни под разно...тоа сакаат тие.....
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
откажување? ни под разно...тоа сакаат тие.....
а што ја рачунаш ти играта ?? хрватот Ромпер можеше што сака да прави,сега дојде појак од него меѓутоа на спротивната страна......или нека молат гејците или нека си играат сами со романците
 
Б

Бат Елохим

Гостин
јас мислам дека бојкот не е решение. Баш напротив, треба да се збришат Грците тек сега! Кога сме влезени во Грција, Италија ја нема ние да се откажеме??? Што ако е тоа идејата уствари?
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Реакција секако треба и не само за ова туку и за тоа што не фиромизираат. А за дали ќе биде бојкот пред се' зависи од државниот врв. Треба да се има предвид дека бојкот може да вроди со плод само ако сите (или речиси сите) еМакедонци се согласат со тоа и не само да бојкотираат ден два туку онолку колку што ќе биде потребно за да админите си ги исправат грешките.

Како и да е треба раководството на еМакедонија да назначи два тима чија примарна задача би била дефиромизација и реагирање при проблеми со кратење сила/бан.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Абе мора да се бојкотира ова не е во ред што го прават. Еве гледам сега кај мене пратено порака на која сум предупреден за тоа што имам оставено вулгарен коментар зошто не ги опоменат и грчките педери кога пцујат????? И што требеше да направам да му ја бакнам раката на тој плато..???:mad::mad::mad::mad:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.975
требало на почеток да се бојкотира........кај го има она бре Republic of Macedonia (FYROM)
Србија случајно да не е кралство, па не ја пишува со уставно име...само нас не заебаваат...и Молдавија.....
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Бојкотот не е решение.Мислам дека треба само да не купуваме злато.Моќни и силни сме,пак ги тепавме гејциве со 8-0.Можат само да ни се фатат!!!!!!!
 
Член од
15 април 2010
Мислења
24
Поени од реакции
0
Не се согласувам за бојкот.
Фино љепо покрај сите неправди кои ни ги прават да ги збришеме Гејланд од мапа па после ќе бојкотираме ако треба и од играва ќе се откажеме, зашто целта сме ја оствариле :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Турците бојкотираа 2 пати и 2 пати наебаа... Неее не не, тоа чекаат од нас, да бојкотираме за да не спичкаат. Да не им го дајме тоа задоволство.
Да го ебиме до кочанка педериве. Се’ шо имам од злато ќе потрошам за да ги докрајчиме.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Значи бојкот мора да има во овие моменти само ќе биде тешко за да се координираме за тоа, многу играчи имаме сега. Многу тешко ќе биде да се известат навремено сите за тоа што треба да се прави во таа ситуација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom