Борусија Дортмунд – Баерн Минхен (Бундеслига - 23.11.2013 – 18:30 ч.)

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    143
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Видовте кореографијата на старт? Трофејот од лш и напишале: Уште го барате?
Ѕверови :D

Sent from my ST21i using Tapatalk
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Лам, вкупно додавања - 72, со 94% успешност.
Крос, вкупно додавања - 74, со 92% успешност.
Настрана головите, ова многу добра улога игра. Очекувам од Тиаго нешто слично.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Лам не играше CM ни сега, си се збунил нешто
У најавата беше CM, тоа ми е муабетот, а иначе во игра ке го има на 5 позиции баш тоа што го зборам дека е непредвидлив и постојано ги менуваат позициите играчите ама ти си се збунил што не сфакаш што сакам да ти кажам али нема везе ...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Od shto imase tolku rotacii neznaes da kazes deka mechov go dobivme od brilijantnosta na Pep ili od cista srekja. U odbranata bi gi istaknal Boa i Neuer, karpi se dvajcata. Alaba imashe odlicni blokadi ama premnogu ofanzivno igra na momenti. Kroos odlicno se snajde na sredinata, se pretvora vo lider. Lahm na momenti deluvashe izgubeno na sredinata.

Muller beshe mizerja, teshka mizerija, ama tipicno za nego se izvadi na kraj. Martinez izigra na 100 pozicii neznam sho mu beshe na Pep na pocetokot poluspic go igrashe. :D I on poleka ja dobiva formata od lani.

Thiago i Gotze koja tehnika.:vozbud:

Lahm i Robben koga igraat na desna strana, toa e . :drk::drk::drk: Kako se citaat eden so drug. :cuc:


Toa e toa, da mi kazeshe nekoj deka ke tepame utakmica u Dortmund bez dvajcata najdobri igraci ke mu kazev deka e lud. Ama ete i toa se desi.:sneaky:


I za kraj, ne deka ide u Baern naredna godina, ama Lewa e zivotno, zverotina, cudo na prirodata! :cuc::cuc: Kakva kontrola, vizija, brzina i mokj. :cuc:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Gazenje.:cool: Sezonava e nasha.:свиркам:

Пошто минатата ништо не освоивме...:pos:
--- надополнето: 23 ноември 2013 во 21:20 ---

--- надополнето: 23 ноември 2013 во 21:20 ---
Коа ќе го тепаш Дортмунд у гости 3-0 без примен гол значи,тешко што може поише да се додаде..
--- надополнето: 23 ноември 2013 во 21:21 ---
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Лам играше либеро :pos:

Тргнавме од ова:

------------Ноер
Рафи-Боа-Данте-Алаба
-------------Хави
Робен--Лам--Кроос--Милер
------------Манџо

Па преку ова:

------------Ноер
Рафи-Хави-Данте-Алаба
-------------Тиаго
Робен--Лам--Кроос--Милер
--------------Геце

Стасавме до ова:

------------Ноер
Лам-вБајтен-Данте-Алаба
-------------Хави
Робен-Тиаго-Кроос-Милер
-------------Геце

А инаку кога градевме напад нешто од прилика вака изгледаше:

------------Ноер
------Боа-Лам-Данте
-------------Хави
Рафи--------------------Алаба
Робен-----Кроос-----Милер
-------------Манџо

Со тоа што Милер и Робен си менуваат страни и сите знаеја да паднат назад за да примат топка... Всушност Алаба често беше сам и без поддршка...

Дали е Пеп генијалец или среќлија или по малку од двете не знам - знам дека не три години немавме тепано во Дормунд а сега тоа го направивме релативно суверено без Швајни и Рибери со полуинтегрирани Геце и Тиаго.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Го почитувам Дортмунд и од секад ми биле симпатична екипа,али човече дома да не дадеш еден гол у дерби натпревар срамота жива јеботе.
Честито победа на Баерн,за 10 мин ги решија едноставно.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.237
Поени од реакции
21.550
Отворено беше и се знаеше кој дава прв гол решава. Дали 1,3 или 5 гола на крај не е битно. Имаше Дортмунд шанси, имаше и Баерн и си даде Геце гол, иронија на деценијата ама тоа се приказните поради кои го сакаме фудбалот. Ме радува што се врати Пишчек, царот кој најмногу го почитувам и кој е незаменлив. Иначе секоја чест за Гроскорјц најдобар играч за Дортмунд во утакмицава. Подценет, изсмевуван, омразен ама рака на срце, секој би сакал ваков играч во свој тим: Душа остава на терен, тука ко ќе треба макар играл голман, со желбата и инаетот покрива недостици во талент, е тоа се почитува.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Отворено беше и се знаеше кој дава прв гол решава. Дали 1,3 или 5 гола на крај не е битно. Имаше Дортмунд шанси, имаше и Баерн и си даде Геце гол, иронија на деценијата ама тоа се приказните поради кои го сакаме фудбалот. Ме радува што се врати Пишчек, царот кој најмногу го почитувам и кој е незаменлив. Иначе секоја чест за Гроскорјц најдобар играч за Дортмунд во утакмицава. Подценет, изсмевуван, омразен ама рака на срце, секој би сакал ваков играч во свој тим: Душа остава на терен, тука ко ќе треба макар играл голман, со желбата и инаетот покрива недостици во талент, е тоа се почитува.


Не стигнаа клетвите Игорче......Раката на Дортмунд не стигна..

АААААААААААААА.....Неееееее :pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom