Бомба во ФЕИТ

Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Еве што пристигна на студентскиот mail на ФЕИТ:

From:[FONT='PrimaSans BT,Verdana,sans-serif'] John Doe <mladabosna@lycos.com>
Subject: Soopstenie

[/FONT][FONT='PrimaSans BT,Verdana,sans-serif']Ve informirame deka vo prostoriite na vasiot (i nasiot) fakultet ima bomba - potocno nekolku bombi. Ova e samo edno predupreduvanje do vas i vasata glupava drzava za toa sto tocno moze da ve snajde dokolku ja priznavate nepostoeckata albanska drzava, koja e nasa teritorija - Kosovo.
Bombite se na nekolku tesko dostapni lokacii niz celiot kompleks na zgradi na ETF, a dokolku ne prevzemete nisto ke ima nevini zrtvi, za tocno okolu 90 minuti. ODBROJUVANJETO ZAPOCNA!

SRBIJA ZASEKOGAS!! KOSOVO E NASE!!


Мислам дека некој не сакал да полага испит, па вака се заебава. :pos2:
Иначе го евакуираа цел факултет.
[/FONT]
 
Член од
22 ноември 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Бомба на Машински?

Dali nekoj bese prisuten denes okolu Elektro,Masinski i tehnoloski koga vleta policijata i gi izbrka site nadvor a masinski fakultet go obvitkaa so zolti lenti?Kako na film brat,bese zakon.Dobra ni e policijata najverojatno ima lazna ili pak ne tolku lazna prijava za podmetnata bomba mmozebi dodeka go pisuvam ova taa veke explodirala no kako i da e za pofalba se lugeto od policijata
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Браво за луѓето од полицијата ама браво и за тој на кој му текнало да пријави лажна тревога :)
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Значи Сврбиве се прави хумористи. Ако Србин не те насмее нема кој. Закон се луѓето!1:pos2: :pos2: :pos2:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Леле за каква глупост ми го прекинаа предавањето :)
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Абе мене ме врати полицја, ја идам и незнаев што е работава. Изгувивме бадијала ден. Стварно причината е многу глупа.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Јас имав предавање од 12 и стигам на факс ми се јавуваат не доаѓај...глеам таму цајкани еден куп...
Се надам било лажна тревога. :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Им го покажавте меилот на МВР, да ги проверат хедерите и да видат од кај е пратена пораката? :)
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Арно си знам јас. Седи си дома и не иди на факс. Што убаво ја отспав цела оваа криза :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Арно си знам јас. Седи си дома и не иди на факс. Што убаво ја отспав цела оваа криза :)
и јас брат си ја отспав ама идам на студентски горе ми требаа нешто теткиците таму се под клуч,деканат исто под клуч.ама најсмешно и најтрагично у целава ситуација е тоа што машински си работеше нормално,а нашиве електраши упрпани:pos2:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Им го покажавте меилот на МВР, да ги проверат хедерите и да видат од кај е пратена пораката? :)
Дечко не го потценувај етф :pos2:! Со такви хакеришта да не дознаеме од кај е пратен маилот... Моабетот е вајда типот не е глуп да има вистинско име и презиме и да го пратил од дома, а? :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Дечко не го потценувај етф :pos2:! Со такви хакеришта да не дознаеме од кај е пратен маилот... Моабетот е вајда типот не е глуп да има вистинско име и презиме и да го пратил од дома, а? :)
од кај и да го пратил ќе го папа и тоа велико
 

Kajgana Shop

На врв Bottom