Бодибилдинг суплементи

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.945
Во план сум да земам ЗМА, но колку што знам се пие навечер пред спиење. Е сега... имам навика навечер пред легнување да пијам 500мл. млеко. Дали ќе има некој проблем доколку воведам и ЗМА пред легнување? Имам читано дека треба да се избегава ЗМА и храна богата со калциум. Точно е тоа?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Во план сум да земам ЗМА, но колку што знам се пие навечер пред спиење. Е сега... имам навика навечер пред легнување да пијам 500мл. млеко. Дали ќе има некој проблем доколку воведам и ЗМА пред легнување? Имам читано дека треба да се избегава ЗМА и храна богата со калциум. Точно е тоа?
Да точно е, затоа вечерај месо или јајца. Во краен случај можеш да го земеш ЗМА и во тек на денот но сепак се препорачува пред спиење за да овозможи подлабок сон.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.945
Да точно е, затоа вечерај месо или јајца. Во краен случај можеш да го земеш ЗМА и во тек на денот но сепак се препорачува пред спиење за да овозможи подлабок сон.
Да да, тоа вечерам, но пред да легнам да спијам (околу 2 часа после вечерата) го пијам млекото (+ доза веј).
Но еве сега гледам дека мулти-витамините кои ги пијам содржат ЗМА. Така да, веројатно не е потребно дополнително да земам и ЗМА. Инаку, 400 денари се мислам, 30 таблети (по една дневно).

http://img.im/i/gnew47
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Да да, тоа вечерам, но пред да легнам да спијам (околу 2 часа после вечерата) го пијам млекото (+ доза веј).
Но еве сега гледам дека мулти-витамините кои ги пијам содржат ЗМА. Така да, веројатно не е потребно дополнително да земам и ЗМА. Инаку, 400 денари се мислам, 30 таблети (по една дневно).

http://img.im/i/gnew47
Имаш 2мг Б6, 15 мг цинк и 100мг магнезиум во него а ЗМА е дозирано со 10,5мг Б6, 25 мг цинк и 450мг магнезиум. Би ти препорачал откако ќе ги завршиш земи си ЗМА плус витамин Ц и б-комплекс.
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Имаш 2мг Б6, 15 мг цинк и 100мг магнезиум во него а ЗМА е дозирано со 10,5мг Б6, 25 мг цинк и 450мг магнезиум. Би ти препорачал откако ќе ги завршиш земи си ЗМА плус витамин Ц и б-комплекс.
Извини може ли уште еднаш во нов пост бидејќи се загубив читајќи ги постарите да ми кажеш како изгледа твојата суплементација кога симнуваш (ми изледаше прилично добро затоа и те прашувам ама се изгубив во претходните постови. Thanks inadvance
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
:D :D dali postoi protein koj sto ti otvara apetit za jadenje :D prvpat slusam za takvoa nesto :D :D
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Извини може ли уште еднаш во нов пост бидејќи се загубив читајќи ги постарите да ми кажеш како изгледа твојата суплементација кога симнуваш (ми изледаше прилично добро затоа и те прашувам ама се изгубив во претходните постови. Thanks inadvance
веј протеин
декстроза
креатин
БЦАА
омега 3
зелен чај
ЗМА
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
64
Поени од реакции
4
земав креатин од калифорниа фит...но сакам да пијам по 3-4 грама доза како можам да измерам....или колку отприлика да ја напунам лажичката
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
земав креатин од калифорниа фит...но сакам да пијам по 3-4 грама доза како можам да измерам....или колку отприлика да ја напунам лажичката
Отприлика мала лажичка рамно наполнета ти е 3гр
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ako pocnam da pijam mutant mass http://www.califit.mk/index.php?route=product/product&path=47&product_id=378 dali to ke mi sozdaj kontra efekt vo obido da gi izvadam stomacnite muskuli?
Се што конзумираш повеќе ќе се складира во сало.
Нормално ако конзумираш 300-600 калории повеќе ќе се градат мускули али не избежно и е малку сало.
--- надополнето: 12 април 2013 во 17:18 ---
земав креатин од калифорниа фит...но сакам да пијам по 3-4 грама доза како можам да измерам....или колку отприлика да ја напунам лажичката
1 рамна лажица = 5грама.
Друго со дигитална вага.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Ako pocnam da pijam mutant mass http://www.califit.mk/index.php?route=product/product&path=47&product_id=378 dali to ke mi sozdaj kontra efekt vo obido da gi izvadam stomacnite muskuli?
Тоа зависи од тебе друг не може да ти го каже тоа....Имам еден другар пие гејнери и што уште не,не пази баш многу на исхрана има стомачни и тоа изгледа баш како што треба само проблемот е што на пример ја да правам како него ке имам 189 кг....Иначе зедов л-карнитин од БигМен и искрено да ви кажам ако некој планира нека земе било каков друг бидејќи полош вкус и мирис до сега во животот немам осетено.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
64
Поени од реакции
4

Kajgana Shop

На врв Bottom