Бодибилдинг суплементи

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Тоа е проблемот кај тебе што мешаш злоупотреба (половично билдерски познавање) кај шеми и терапија.
Ти постирав упаство, факт.
Ти објавуваш само логични билдерски размислувања. Кој е твојот факт што го имаш освен што постојано менуваш мислења и се водиш по логика од општо билдерско/улично познавање кое врска нема со медицина?

Пред да почнеш да пениш, најди некој линк каде во терапија за дете од 12 години некој доктор како тебе ќе му препише секој ден пропионат.
Повели прочитај малце, едуцирај се.

Уште во првиот пасус ти пишува дека земањето на енантат на 3 недели е застарена теорија. После пишува за новиот естер со 33 дена полуживот. И хероинот порано се продавал и во упатството пишувало дека е лек за кашлица :)

Не ме мешај таму каде што не сум се смешал, јас те прашав дали си злоупотребил лек и од каде ти се информациите што ги делиш, бидејќи за да ме увериш треба да ми наведиш.


Не не треба да биде забрането, како што се дискутира за дрогата и незината злоупотреба, треба да се дискутира и за злоупотребата на стероиди и да се подигни свеста бидејќи секоја будала почна да прави шеми и да споделува. Па јас никој кур што не сум, ми праќа дечко шема за клен и ми вика бато добро е вака? Одам во теретана лапаат ко бомбони орални стероиди...
Воопшто не треба да биди забрането, сум злоупотребил и стојам зад се тоа што е напишано. Тоа што Ѓоровски е претседател на федерацијата, не му дава никаков кредибилитет дека има познавање. 10 постови го кажува истото, ти имаш проблем со ова, ти имаш проблем со она. Да кажеш дека енантат се боцка на 2-3 недели и дека ТРТ може да е 750мг е надвор од памет.

И не само што лапаат како бонбони туку прво нешто што се фаќаат е кленот. Попрво би ставил тренболон отколку да земам клен.
 
Последно уредено:

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
@Филип85 не замарај, прочитај си го линкот што си ми го пратил и не пењаво без потреба. Читај убаво Ѓороски што напишал, ако не ти е јасно ќе почнам да ти цртам. И престани со тоа што сум бил претседател, туку и тренер на скоро сите кои донеле меѓународен успех во МК. Читај и учи, прашај ако не си разбрал. И пак ќе ти кажам, едно е билдерска шема (која и таа не ја познаваш) друго е ова за кое полемизираме, тераписки дози. Разграничи малку.
Автоматски споено мислење:

Еве ти некој скрин од твојот линк за добра ноќ и учи.
Автоматски споено мислење:

Ај, ова што те буни, околу 750 мг., да те збуни дополнително, уште еден скрин. Линкови не ти праќам, твоите не ги дочитуваш ни разбираш, па камо ми јас тоа што ќе ти го пратам.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Некој добар протеин на попуст де наоѓа периодов ? Qnt од poleo што им е стаен на попуст вреди ?
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Што мислите за брендот NUTREND за протеин? Го има во PBC.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Јас моментално пијам втора кутија од Superior 14, поточно Superior Iso-Pro Zero, супер вкус (и ванилата со банана и белото чоколадо со јагода) и растворливост
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Некој да не има користено Gold Touch производ до сега, конкретно протеините? Што како искуство?
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Сретнав по странски форуми Z12 суплемент за подобар одмор/сон.
Дали во Македонија постои по продавнициве нешто такво, јас барав не успеав да најдам ништо слично?!
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.539
Сретнав по странски форуми Z12 суплемент за подобар одмор/сон.
Дали во Македонија постои по продавнициве нешто такво, јас барав не успеав да најдам ништо слично?!
ЗМА ?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Сретнав по странски форуми Z12 суплемент за подобар одмор/сон.
Дали во Македонија постои по продавнициве нешто такво, јас барав не успеав да најдам ништо слично?!
melatonin.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не секој има потреба од тој додаток, иако може да има ефикасно дејство кај луѓе кои работат 3 смени, луѓе кои имаат поместено спиење, односно нерегулирано и тн... Масло од канабис, лек кој би рекол помага кај 95% од корисниците за поквалитетен сон...
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Не секој има потреба од тој додаток, иако може да има ефикасно дејство кај луѓе кои работат 3 смени, луѓе кои имаат поместено спиење, односно нерегулирано и тн... Масло од канабис, лек кој би рекол помага кај 95% од корисниците за поквалитетен сон...
Бша и тоа ми се случува, различни смени, спиењето попара
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Бша и тоа ми се случува, различни смени, спиењето попара
Мелатонин, е хормон кој го регулира циклусот на спиење и будење, хормон од голема важност како и сите останати хормони. - Наједноставно кажано... Не очекувај сега некој огромен резултат реално, но ќе имаш мали подобрувања дефинитивно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom