Бодибилдинг суплементи

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Епа ти бе другар го тераш во таа насока муабетот. Овие се твој зборови не мој:

,,Она шо мене ме трипа не е квалитетот на протеинот шо го увезуваат туку тој шо го продаваат. Шо ми гарантира мене дека не го сечат. Како ќе знам дека е стварно 80 грама на 100 грама прашок?''

Шо се изгуби :toe:?
Сфаќаш дека на паковањето што они го продаваат нема ниту состав на амино ниту други состојки, нема никаква контрола, фактички нема НИШТО освен нивниот "чесен збор" на кој ја треба да верувам пошо се "позната фирма со десетици години работа" на нашиот пазар...
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Инаку,и ние на тренинг зимавме вакви вреќи од Грција,25-30 кг,ни доаѓаше по 300 денари за кг,веројатно овие си додале 100че за себе...или можеби е уште полош квалитет.
Дали имавте проблем со царина, ова што го спомнуваат во мејлот дозволи ова она?

според симтомиве што ги набројавте за чкљ протеин јас сум ги имал истите и со протеинот на Dymatize -Elite Gourmet
кога го мешав со млеко гасови ме кинеа + течна столица а со вода само течна столица :)
послем двомесечно користење немав некоја разлика освен тоа што бев ослабен 1кг и малце почист
За тој протеинот 500г за 350 денари, денес правев муабет со едно другарче и то случајно дојдовме до таа тема , и ми кажа дека 5 дена го користел и го исфрлил, стомакот го искинал и пролив. Ми го даваше без пари тоа шо му остана , ама не го зедов и онака имам осетлив желудник, шо немора да значеше дека и кај мене ке прави проблеми али шубе ми е шознам :toe:
Тоа што заебава желудникот немора да значи дека протеинот е лош, може и да укажува на проблем со дигестијата. Не викам дека евтиниов протеин е добар tho, изгледа дека е далеку од тоа.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Појма неам,знам само дека на човекот му плаќавме по 50че за превоз :D
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Појма неам,знам само дека на човекот му плаќавме по 50че за превоз :D
Тогаш типциве се уште посумљиви... ОК, може да има нешто зошто нивното е наменето за продажба, ама се повеќе ми личи на начин за заработка на лесни пари... 8000 нека бидат 25 кила, по 700-800 кило и ете лесни 10 бона.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
а и чим ги препакуваат они тука,може мешаат со тој што е 25-30%,па иди ти најди разлика дали е 80% или 25% протеин...:)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.212
Поени од реакции
20.942
Плус интересното е што фирмава од Холандија баш за овој со 80% протеин нема дополнително објаснување (линк). http://www.hoogwegt.nl/en/products/whey-products/
А за 34% пример има http://www.hoogwegt.nl/en/products/whey-products/whey-protein-concentrate-34/
Не ги гледај тие протеини, туку тие над нив (D40, D50, D70, D90), со 80% лактоза и 12% протеини. Сепак, за македонче се работи. Да може, песок ќе ти запакува, и ќе ти го продаде како 80% whey.

Ова што го продаваат дечкиве е обична сурутка во прав, добиточна храна. За говеда. Еве нутритивна вредност, од прилика:


Еве го истиот протеин, од истиот човек, 2 кила за 350 денари.
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1363854

Навистина ми е глупо вака, да му правам анти-реклама и да му го уништувам бизнисот, знаеме сите каква е ситуацијата во државава, али јебига... скептик.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Сфаќаш дека на паковањето што они го продаваат нема ниту состав на амино ниту други состојки, нема никаква контрола, фактички нема НИШТО освен нивниот "чесен збор" на кој ја треба да верувам пошо се "позната фирма со десетици години работа" на нашиот пазар...
ako se zatrues poznatata firma nema da postoi veke i nema ni da mozes da tuzis ni niso :)))
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
После 2 дена, still funny... the more you look at it the funnier it gets :pos::pos::pos::pos:
Нај смешното е шо се сликнал и си рекол - Еи топ излегов тука, ќе ја стаам на нет :pos:
 
Член од
2 јуни 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Nekoj iskustva so l
Zero bigman I
100%professional whey bigman
Po toa sto go nudat top se a i cenata e dobra...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom