Бисери oд училишни денови

Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Ја коа учев средно професорката по физика предава нешо на час и еден другар вика еј професорке видете мртов гулаб има надвор и професоркава вика : Ако деца остајте го ќе си летне!!!:pos::pos::pos:
Ако има некој од корчагин и ако му предава Милка физика знае за каков киксер зборам!!!
Она е киксер со ненадмината репутација:pos::pos::pos:
Ето од кај бил бисеров.
Го напраја дек секој можен професор го кажал, ко та шегата дек се мавнал некој в бандера и рекол -Извинете и дешавката ко ја истале клупата надвор. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Оваа глупава наставничка ја прашуваме каков ќе биде тестот по англиски што ќе го праиме
-Професрке лесен или тежок ќе е?
-Да :uvo:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Ај ти у последната куќа престани :vozbud: ..нова е професорката на глава и се качуваме а иначе јас седам у последна куќа :)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Имаме нов ученик ама оставал 2 години по ред.И само го прашуваме,абе другар колку кодини оставаш,и овој оваа ке ми биде ХЕТ-ТРИК.По музичко наопаку ги пишува нотите.Ама нај смешно е она коа викаше шатак од место ташак
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.565
Поени од реакции
43.097
Денес му го даваат тестот по математика на еден другар , оти вчера не беше на школо..и професорот вика:

2-ка момче..одлично :pos:
 
Член од
4 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
17
Наставник по ОТП у основно Б.Миладиновци-КИРО!: Еве ти на тебе(мене) еден КЕЦ а на братучед ти до тебе (другар ми ) една ЕДИНИЦА! :pos2:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Денес на час по филозофија, развржавме дискусија за Бог и сега дека денес е Петковден професорката онака се внесе во дискусија и вели:
П: Знаете ли вие која е Св. Петка???

И еден другар:
Д: Да бе знам, братучетка ми е!!!
:eek:lee:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Денес нашколо,мене ме буцна оса

-Професорке ме буцна оса
-Прво те буцна и умре или прво умре па те буцна
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Денес нашколо,мене ме буцна оса

-Професорке ме буцна оса
-Прво те буцна и умре или прво умре па те буцна
значи таква среќа имаш во сред зима оса да те буцне од сите деца тебе кај те нашла :vozbud::uvo:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.520
Поени од реакции
225
Го прашуваме професорот по математика дали треба дигитрон за тестот и тој одговара -- Би требало да не требе :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Друго од истиот професор--професоре може ли да се напијам вода-момче после каа ќе заѕвоне ако сакаш и глава измиј се.
од истиот Сакаш ли да те маанам низ џам---- Оди у кланицата рикај и тн.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
На час по филозофија...

П:Што е АРХЕ според Сократ?
Ј:Мх?
П:Архе според Сократ...
Ј:аа..Ахил бил војник од Троја...
 

Overload

Urban Legend
Член од
31 август 2008
Мислења
34
Поени од реакции
2
Проф: Последна клупа надвор! И овие двајца ја изнесуват клупата надвор .. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom