Бисери oд училишни денови

Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Наставничката хемија кога ни даваше тест ни објаснуваше
"Епа деца.. тест морам да ви дадам... тестот е за родителот да дојде за да може ученикот да види какви оцени има неговото дете..."
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.199
Поени од реакции
917
Во класот на сестра ми, во основно, некое дете одговарало за Бетовен. И наставникот го прашува: “А како му е името на Бетовен?“, детево не можело да се сети, овие другиве суфлажа од позади “Лудвиг, Лудвиг, Лудвиг!“ и детево чуло-не дочуло и “Љутви!“ :aplauz:

Го прашува класната по англиски едно дете да опише на англиски што значи зборот “chandelier“ (лустер). И детото: "A very special kind of light" :aplauz:

Пијат некои деца вода од чешмата во кабинет и професорката им вика: “Леле деца како можете да пиете вода од чешма?!“

Истата професорка: “Да ви кажам дека од наредниот час ќе имате нов професор“, и една ученичка “А професорке каков е тој професор, како предава, го познавате ли вие, кажете нешто за него...“ и професоркава “Па со мустаќи е!“ :aplauz:

На голем одмор, во четврта година колективно од одредени часови си одев дома, и дента се погоди со една другарка (и таа сакаше да си оди) и одиме кај професорката историја и и викаме “Професорке ние ќе одиме да фотокопираме и не знаеме дали ќе се вратиме до крај на час“ :pos2:

На час по биологија, професорот закажа испрашување и една ученичка му вика “А професоре што да учиме за испрашувањето?“ и тој “Биологија бе душо, биологија“ :pos2:

Музичко испрашува: “Ајде И. кажи ти за Клаудио Монтеверди“, И. се чуди, се чуди, се врти, не знае што да каже и професорката “Хааа, никад чула, јесте ха?!“

(Ова го прочитав во нечиј алманах ама не ми текнува каде точно)
Пратила професорката некое дете по креди. Детето излегло и повеќе од 15 минути го нема и се враќа и вика: “Професорке го нема никаде дневникот. Го барав и во канцеларија и во англиски и го нема стварно“.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Ученик бр.1: Тропа со нешто по клупата.
Ученик бр.2: Аман бе, престани со тоа, ме боли ЗВУКОТ. :pos2:
 
Член од
9 март 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
:tapp:abe luge na ova sum se smeela so solzi. sedime js i decko mi i pravime muabet i on mi se vrti i mi vika gledaj me na makedonsi, a jas mu se vrtam i mu vikam , a moze na italijansi da te gledam( mislese na toa da go gledam vo oci):pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Седаме на час по англиски и имаме тема за коцкане и читаме текст,а у тексто се објаснува дека мажо има проблем со коцкањето. и после читањето професорката вика ај да ги одговораме прашањата и имаше прашање: Who Have Problem with gambling(taka neso i se odnesuva za mazot) и од тама ни 2 ни 3 едно дете РУСЕТО хахахах ... тие што го гледале на јутуб ке сфатат и цел клас грма од смеене:pos2:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
хахахахахаха ова е лудило..
Седиме на техничко и едно дете на крајна клупа ја седам пред и ми вика закриј ме ке мочкам...:D тој го вади каишот ги соблекува панталоните (а на час целиот клас и професорот) и само неколку душу го забележуват и професоро забележза нешто ова на брзина се облече и каишот не го намести убаво и ако стане ке му паднат панталоните и професорот вика ајде вие двајцата надвор .. надвор .. одма а ова ако стани ке му се соблечат панталоните хахахаххахаха ... и ова се преправеше не можам главата ме боле ке паднам .. остај ме професоре .. и тој го ости .. хахахаххаха ама ке мочаше ова.. цццц
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Седаме на час по англиски и имаме тема за коцкане и читаме текст,а у тексто се објаснува дека мажо има проблем со коцкањето. и после читањето професорката вика ај да ги одговораме прашањата и имаше прашање: Who Have Problem with gambling(taka neso i se odnesuva za mazot) и од тама ни 2 ни 3 едно дете РУСЕТО хахахах ... тие што го гледале на јутуб ке сфатат и цел клас грма од смеене:pos2:
хахахахахха Русе фамилија не ме занима само комар хахаха
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Кај нас на час по македонски:Деца,граматиката мора постојано да ја учите не се учи таа на памет,постојано се менува.Таа не е ко математика каде што е едно исто на пр. 2+2=2:pos2:
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Пред една година, професорката по македонски стануват еден другар и му викат: Кажи една именка.... и другаров: Магаре... Не не не, Коњ!!!!.. пофесоркава му викат: E добро де и Магаре е именка, и другаров мртов ладен: Да ама коњон е побрз.... :) :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
-Садеше вчера дрва?
- Да бе, вчера цел ден го дрвев. :icon_mrgr
 
П

Паган-др

Гостин
Еднаш на час германски учевме нешто на пр. Ти се игра одбојка каде ке идеш. И така наставничкава го крева еден кецаш невиден и овој глеа се чуди и ко од пушка Odbojka Spielen (одбојка играње). А уствари тоа одбојка се вика Voleyball. И цел клас газење од смеење. :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Еднаш на час германски учевме нешто на пр. Ти се игра одбојка каде ке идеш. И така наставничкава го крева еден кецаш невиден и овој глеа се чуди и ко од пушка Odbojka Spielen (одбојка играње). А уствари тоа одбојка се вика Voleyball. И цел клас газење од смеење. :pos2::pos2::pos2::pos2:
А уствари и ти си грешка,си испуштил едно Л.Се пишува Volleyball.
И така...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ми кажуваше една другарка пред некој ден дешавка на другари некои нејзини.
На час се зезале цело време, не обрнувале внимание на професорката и многу нормално и се споиле жичките по некое време и им свикала “Втора клупа, ајде надвор“ и дечките поштено клупата надвор ја изнеле. :pos: :pos:
 

*eLeNa*

мјаѕ.ιgℓєѕιαѕ ^^
Член од
6 март 2008
Мислења
98
Поени од реакции
16
Ти што правиш со мастиката? Ајде плукни ја...Одма!
Наставничке јас не џвакам мастика...само ја чувам во уста... :) :)
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Мислам оти е убаво да седате мирни и да слушате.
:toe: Шо е убаво?! :toe:

За да се побуди долниот...транзистор треба да...мање битно понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom