Бисери oд училишни денови

Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
на час по историја еден другар требеше да кажвит за робовладетелско општество и почвит:
- таму во робовладетелското општество, роботите граделе патишта, храмови и др...
после то уште 2 - 3 пати го лупна истото. роботите, роботите. а професорката ништо не забележа, си ги гледаше ноктите косата, се дотервеше. хехе
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
истиов другар, на час по историја, најсериозно го кажа следново:
таму најтоплото лето е пролетта, и најладниот воздух е топлиот.

ние цел клас на земја паднавме од смеење. :) :D
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
eden ponedelnik nekade onamu 1994,5,6 godina ,se desi i kaj mene vo ucilnicata lapsus lingve. kako i sekogash koga imavme otsustva od ucilishta nosevme opravduvanja.
ednash eden shkolsi drugar kaza golema glupost.klasnata go prashuva vojce kade beshe zashto ne dojde na ucilishte,epa profesorke ME BOLESHE STOMAK,BEV NA STOMATOLOG...
hahahhaahha.patos!!!
 
А

Адриано

Гостин
Ајде сега Никола ке ни каже кога пукнале првите пушки и каде?(професорката)
(никола)првите пушки пукнале во Прилеп и Куманово нападнати биле касарната поштата и МОБИМАК :nesum:
 

ive

Член од
19 март 2007
Мислења
199
Поени од реакции
3
Овоа еден мој другар го има направено.
По македонски наставничката прашала го во кое лице е напишан текстот и овај како од пушка "Во четврто лице од позади"
 

spidio

SOBEDEBEL
Член од
18 јуни 2007
Мислења
200
Поени од реакции
2
da vi kazam jas sea biseri klasen cas,pred nekoj 3 meseci otprilika,klasnava go prasuva eden so uci so mene "kaj bese vo ponedelnikot?" -imav virus profesorke.....na kompjutero.....hahah abe se iscapavme od smeenje,a deckovo ozbilen,vistina bilo taka :D naredno-cas po istorija-2ra godina,raskazi za napado na krusevo tamu koja lekcija bese.......i raskazuva deckovo i vika,i ovie gi presekle zicite od STRUJATA i gi napadnale vo temnica......hahahaha a ustvari gi presekle zicite od telefono hahahahahha
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
На час по биологија лекција кожа, потни, лојни и млечни жлезди. Одговара што одговара учеников за потни жлезди и на крај вели: и така на жешко еве да речеме на пример кокошките се потат. Патос ситуција настанува во класот, кокошките немаат а и нема ни да имаат во блиска иднина потни жлезди.
 
Член од
25 јули 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
PROCITAJ GO KE SE IZNAJSMEJS :D:D

Si bile edna familija albanci dve deca i makata i takoto i vikale taksi i vika tahi tahi idi taksito i majkata go prasva taksisto
KOLKU E DA NE VOZITE DO TIRANA?
Za vas 100 leki za decata bes pari.
Majkata veli vie deca odete so taksito a nie peski
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Biseri: ,, Zan Val Zan bese bivsi robijas i mnogu cesen covek,,- na cas po makedonski
,,Zimi se ne begaj,,
,,Ne nauciv profesorke, baba mi padna po skali,, - na cas po angliski
,,Ti si bolno umen,,- jas na matematika
,,Ke go stanam po hemija,, - Albanec
,,Ej jas vcera gledav ocajnici,,
,, Na dieta sum, samo ananas ne kadam,,
,, Da kazvam za avtorot ili za pisatelot,,- na cas po makedonski,,

Ovie se biseri od moite drugarki i drugari
Ima uste mnogu ama mi e maka da pisam.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
пхахха... конечно најдов слободно време да ги читам кајгана огласите.

На многу огласи сум наогал бисери, ама вакви?!?!?


Јане,ако некој знае да отвори ИЕ, па уште и огласи да чита, се надевам нема да му биде тешко на форумов да побара нешто. И не само на овој форум туку и милиони други :) како и да е има некои што ги мрзи да бараат па ке си платат :) - вируси.​
 

Goki_san

Dzabolebar of the month
Член од
16 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
1
Оревокркачка (мислејќи на Оревокршачка)
Литро со литро у 5 флаши :pos2:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
На Бубе Цандата ( уствари - На Цанде Бубата <- за колата)
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Ова уште у основно,на час по Англиски,пуштаме музика и завршува цд-то и и викаме наставничке може ли да го смениме цд-то? И оваа вика,а нема песни на другата страна???
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
za makedonski borka imam mnooooogu za pisuvanje ne mi teknuva se ama eve nesto:
*na tabla napisala konstadin miladinov so mali bukvi i jas vikam: nastavni4ke ne treba k. m so golemi bukvi?
ona: lele deca pa normalno deka treba so golemi toa i decata od prvo odd go znaat ( ooo zna4i ona ne e ni za u prvo odd)
*4ita ivana za marta i zavrsi i kjuti i makedonski i vika ajde de po4ni da 4itas....(za greota)
*dojde simon od 7v i ja tresna po glava so dnevnik i ovaa se smee... o boze utepana...:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom