Биоенергија, биоенергетичари (општо)

M

MIL

Гостин
Mи делува многу морничаво и страшно никад не би идел на вакви луѓе да му го оставам мојот живот во негови раце а знам дека една другарка има одено и и помогнал многу и олеснал демек кој знае што моќ е овааа :toe:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Ако господ имал мок да лекува а тоа го правел беспари и без ограничувања и бил измачуван и убиен заради народот, па кој е тој Тино што има право да кажува цена па уште КАКВА цена и што живее во луксуз богатејки се од маките на истиот тој народ за кој господ го дал својот живот и подоцна воскреснал..
Се плашам дека доколку има некаква мок господ погрешил со тоа што му ја дал на погрешен човек, мада не ми се верува дека има моќ божествена, попрво би поверувал дека таа моќ е ѓаволска.

Просто кажано колку и да му се потребни парите за нормално функционирање на клиниката тој не смее да удри по џепот на народот, ако неговата моќ е божествена тогаш бог ке го води и ке му го покаже патот по кој Тино треба да чекори за да успее во животот не како измамник туку како одбран од бога.
 
Член од
27 декември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
3
Da se obidam jas da odgovoram na nekolku postovi vo koi se provlekuvaat slicni poraki:

Jas sum bil kaj nego i ne se sramam da kazam. Imav problem so kicmata, ne bev na negovite "seansi" kako sto gi narekuvate tuku na masaza, magnet i elektricen krevet po negova procenka. Posle 3 tretmani jas sum 99.99% podobar (vekje posle 1 tretman bev mnogu podobar a imam problem dolgi godini) i sega nemam skoro nikakov problem. Za rezultatite koi gi dobiv bi platil i 3 pati po tolku bez oko da mi trepne.

Ako mislite deka e placebo-se lazete. Ako mislite deka sum neobrazovan - pak se lazete.

Za onie koi dadoa citat od Svetoto Pismo za laznite proroci, znaci deka go znaat Pismoto, pa treba da znaat i za slednoto koe e kazano za vistinskite i laznite:
"Po plodovite nivni ke gi poznaete, se bere li grozje od vrba i smokvi od chichka". Jas i mnogu drugi izlegle isceleni ottamu, toa se plodovite za koi jas znam.

Vo Svetoto Pismo e napisano i " Ne sudete, za da ne vi se sudi". Tuka gledam samo sudenje bez da se potrudi nekoj da doznae se.

Za parite, tocno e deka ne e malku toa sto se zema no ima logika zasto.Sto ke recete za nasata Sveta Pravoslavna crkva, samo zatoa sto zema pari za krstevki, svadbi i.t.n. , i toa ne mali pari, ke ja klasificirate vo "zlo"? Pokraj toa, znam deka za mali deca Tino ne zema pari, a za onie koi nemaat moze da se dogovori da dadat kolku sto imaat. Ne mislite li deka e licemerno da plesnete 100EUR za cevli zatoa sto se vo trend, a da vi e skapo da si go izlecite teloto i dusata za mnogu pomalku?

Bi sakal da gi pokanam site koi imaat argumenti za ova da prodiskutirame otvoreno i vistinito, a potoa sekoj neka odlucuva sam kako sto ni e dadeno, slobodna volja i sloboden izbor...
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
Сум го сретнал и разговарал со него и знам релативно детално за што се работи .. исто имам сретнато доста многу луѓе со слични способности во Македонија.. коишто земат многу помалку пари. Не сум никогаш бил кај никој од нив заради маки , туку едноставно се бавам со овие работи веќе подолго време па разменувам мислења со разни луѓе од овие области.

Не е мое да пишувам овде кој каков е од сите тие луѓе. Важи едно единствено правило .. следете ја својата интуиција при одбирањето на „спас за вашите маки“.. и колку од вашата страна мора да „платите“.. некогаш со пари, некогаш со карма.. а некогаш со единствено „благодарам“. Почесто отколку поретко .. единствениот спас ќе го најдете внатре во себе.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1
Поени од реакции
1
Лоша работа е тоа што пишуваат (осудуваат) оние кои немале никакво искуство... а инаку никој не ве убедува да одите на вакви места.....одете онаму каде што има игли, ножеви, корупција и таму поставете свои правила и тарифи по можност.

"а што ти помогна тебе толку ....
јас еве верувам во енергија и исцелителство ...
ама земање на толку пари од некој на кој навистина му треба помош е само искористување на маката за материјални цели ... "

---Ја имав таа среќа да бидам негов пациент (каде се не-пробав и колку пари фрлив беспотребно за лекови, снимање, мито)...само со неколку третмани Тино ме врати во живот без никакви лекови...Уствари еднсвтевниот ЛЕК беше Простувањето и солзите матријализирани од болката.
Според него "Многу болести доаѓаат како резултат на чување гнев или тајна во себе на која не сме и дариле простување".

За тоа колку е битно простувањето Библијата е децидна "и прости ни ги долговите наши како што ние им ги проштаваме на нашите должници"...со што се дозволува љубовта и хармонијата да доминираат во нашиот живот
Тоа е само една доктрина на НАШИОТ СПАСИТЕЛ кој не учеше да ги љубиме непријателите и да се молиме за нив, бидејќи Здравите немаат потреба од Лекар,туку болните (а зарем Омразата и Одмаздољубието не го уништувбаат нашиот духовен Идентитет а со тоа и физичкото тело)


" Za fizicki problemi neznam, ama najverojatno ima i takvi isceliteli. Ne daj boze na nekoj da mu zatreba, samo ke kazam, no ako nekoj ima problem, neka pise na PP, i ke go odnesam kaj nasata baba da mu pomogne...( za psihicki problemi od tipot na paranoja, uplav i fizicki okolu digestivniot trakt). Cenata e okolu 150-200 denari po seansa (vo princip koj kolku dade, moze i bezpari) tri seansi se dovolni za isceluvanje. "

--Точно е тоа дека старата-народна медицина наречена Баење функционира, пред се кај Уплавот-што е наталожен став кај личноста како последица на СТРЕС или Непријатно искуство...и од тука почнува се од Стравот кон Гордоста...Лубомората...Омразата...СамоСожалувањето. Но дали чинот на Баење е Христијански. Дали се спомнува Името-Христово во тие култни обичаи и дали стануваме Похумани...Помилосливи и се молиме за ближните и непријателите ИЛИ после одредено време ПОВТОРНО се вртиме во тој Круг кој нема крај.

Еве јас го гледав на една емисија "Нешто убаво" се вика и се ми се допадна додека не го праша водителката "Дали наплаќаш" и он за мое зачудување ја промени фацата и рече "Зашто луѓето мислат дека ние со вакви дарби не треба да наплаќаме" не ме држете за збор ама беше во овој контекст.Јас малце се разочарав и си реков ако јас би имал ваква дарба никогаш не би направил тарифа за да помогнам на човек.Знам дека би морал да живеам ама по 50 денара од човек мене би ми биле доволни за живот и да знам дека на некој би помогнал"

-- Погрешно е лицето кое што пружа свој труд,време,знаење да не наплатува за своите услуги.
Божествено е да се укажува благодарност но сепак не се живее од неа. Не верувам дека некој од нас работи било каде само за благодарност, а не за да си ги плати сметките, да го нахрани семејството, и да ужива во својот труд. Никаде немам сретнато ВАЛУТа(тарифа) БЛАГОРАДНОСТ...
А тоа што не сакаме да платиме за некој да ни укаже или сами да сфатиме кај сме грешеле во животот, од каде доаѓа болката, како да се заштите од секакви напади тоа е наш избор. Тарифата е висока за оние кои се навикнале на своите физички отрови (цигари, алхохол,наркотици) и многу полошите ДУШЕВНИ ОТРОВИ (Осудување, Клеветење, Љубомора, Омраза, Непростување)... кои во потрага по слава и популарност купуваат скапа гардероба, скапи автомобили, чија цел е Славољубие а не ПРОСТУВАЊЕ, ПОКАЈАНИЕ , ПОНИЗНОСТ,ХУМАНОСТ, РАЗБИРАЊЕ А СО ТОА И ВИСТИНСКА ЉУБОВ.

БИДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Ако господ имал мок да лекува а тоа го правел беспари и без ограничувања и бил измачуван и убиен заради народот, па кој е тој Тино што има право да кажува цена па уште КАКВА цена и што живее во луксуз богатејки се од маките на истиот тој народ за кој господ го дал својот живот и подоцна воскреснал..
Се плашам дека доколку има некаква мок господ погрешил со тоа што му ја дал на погрешен човек, мада не ми се верува дека има моќ божествена, попрво би поверувал дека таа моќ е ѓаволска.

Просто кажано колку и да му се потребни парите за нормално функционирање на клиниката тој не смее да удри по џепот на народот, ако неговата моќ е божествена тогаш бог ке го води и ке му го покаже патот по кој Тино треба да чекори за да успее во животот не како измамник туку како одбран од бога.
Дармоне изнапиша куп невистини, а во твојот пост чуствувам злоба и завист. Како си дозволуваш да цениш кој е Тино. Си бил ли кај него? Си го сретнал ли? Ништо од тоа, а се осмелуваш да го споменуваш името на нечастивиот и да го одбележуваш братот свој со најпогрдниот збор.Запамти дека и за Твојата болест има лек, а тоа е ЉУБОВ. Е сега околу божествениот пат, знаеш ли ти кој е патот кој Бог го определил за тебе? Незнам дали нешто работиш, а ако работиш зошто тоа не го правиш без пари, нека те води и тебе Бог. Е ти можеш да заработуваш, а другите не и тогаш ги етикетираш како измамници. Биди благодарен што Севишниот ни пратил нам еден таков човек и исчисти си ја совеста со барање прошка за сите изнапишани глупости и немој да се криеш велејќи дека е тоа твое мислење зошто ќње направиш уште поголем грев. Ти денес страшно осуди.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Дармоне изнапиша куп невистини, а во твојот пост чуствувам злоба и завист. Како си дозволуваш да цениш кој е Тино. Си бил ли кај него? Си го сретнал ли? Ништо од тоа, а се осмелуваш да го споменуваш името на нечастивиот и да го одбележуваш братот свој со најпогрдниот збор.Запамти дека и за Твојата болест има лек, а тоа е ЉУБОВ. Е сега околу божествениот пат, знаеш ли ти кој е патот кој Бог го определил за тебе? Незнам дали нешто работиш, а ако работиш зошто тоа не го правиш без пари, нека те води и тебе Бог. Е ти можеш да заработуваш, а другите не и тогаш ги етикетираш како измамници. Биди благодарен што Севишниот ни пратил нам еден таков човек и исчисти си ја совеста со барање прошка за сите изнапишани глупости и немој да се криеш велејќи дека е тоа твое мислење зошто ќње направиш уште поголем грев. Ти денес страшно осуди.
Пишав порано на темава, за мене е ист како Баба Вањѓа, Баба Љатиф, онаа од Босна и сите исцелители што излегуваат сосе оној Босанецот од јутјуб.
Ама само болдот ми забоде очи. Секој има право да цени каков е, кога чоекот е медиумска личност, се слика, води емисии, издава албуми и слично. За него важи истото како и за сите медиумски личности.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Како тој чоек што има право да се рекламира и експонира, секој има право да ја оцени неговата работа Лемуријанке.
Дали ти и веруваш на госпожа Сабина од Едо тв?

Порано кога ќе се шинеше или превиткаше некој, се одеше кај железничарот. Сега е модерно да се вика исцелител и да се ставаат икони и крстови.
Картеров
нови јузери во одбрана :)
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Пишав порано на темава, за мене е ист како Баба Вањѓа, Баба Љатиф, онаа од Босна и сите исцелители што излегуваат сосе оној Босанецот од јутјуб.
Ама само болдот ми забоде очи. Секој има право да цени каков е, кога чоекот е медиумска личност, се слика, води емисии, издава албуми и слично. За него важи истото како и за сите медиумски личности.
Бат Елохим, дали ценењето на „медиумските“ личности секогаш треба да биде крајно негативно. Дали го прочита постот на дотичниот? Го изедначува човекот-кој впрочем нити лично го познава ниту пак бил кај него , со ѓавол. Зборувам за човечкиот аспект на однесување и со чиста совест ќе кажам, се срамам од вакви лицемерни Македонци.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Бат Елохим, дали ценењето на „медиумските“ личности секогаш треба да биде крајно негативно. Дали го прочита постот на дотичниот? Го изедначува човекот-кој впрочем нити лично го познава ниту пак бил кај него , со ѓавол. Зборувам за човечкиот аспект на однесување и со чиста совест ќе кажам, се срамам од вакви лицемерни Македонци.
Шо па тебе лично те засега кој како го цени Тино?
Не го изедначи него со ѓавол, туку неговата „моќ„ со ѓаволска што нормално има добри шанси и да е така, исто како што ти тврдиш дека е обратно.

Ако треба да се срамам од Македонци тоа ќе бидат такви како Тино, дерачи и профитери од маката на сопствениот народ. Тоа е мое мислење.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Шо па тебе лично те засега кој како го цени Тино?
Не го изедначи него со ѓавол, туку неговата „моќ„ со ѓаволска што нормално има добри шанси и да е така, исто како што ти тврдиш дека е обратно.

Ако треба да се срамам од Македонци тоа ќе бидат такви како Тино, дерачи и профитери од маката на сопствениот народ. Тоа е мое мислење.
А зошто бе златна не се срамите од сите наши чесни влади и чесни политичари кои дебело заработија на маката на нашиот народ?
 
Б

Бат Елохим

Гостин
А зошто бе златна не се срамите од сите наши чесни влади и чесни политичари кои дебело заработија на маката на нашиот народ?
муабетов, златна, терај си го сама. Секој има право на свое мислење.Ако не ти се свиѓа моето - ајт.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не ми забегувајте во темава, со лични навреди :) кликнете си на аватар и шибајте по профили или ПП.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Како тој чоек што има право да се рекламира и експонира, секој има право да ја оцени неговата работа Лемуријанке.
Дали ти и веруваш на госпожа Сабина од Едо тв?

Порано кога ќе се шинеше или превиткаше некој, се одеше кај железничарот. Сега е модерно да се вика исцелител и да се ставаат икони и крстови.
Картеров
нови јузери во одбрана :)
Не го споредувај жечезничарот со овие шарлатани човекот сија знаеше работата, не баеше не беше јасновидец ама ако имаше ишчашено нешто или шинато го поправаше, значи користеше техника не исцелуваше и не баеше на повредите, не ставаше рака да извади негативна енергија. Сеуште има такви кој знаат со масажа да наместат жила тетива да вратат зглоб или рабо на право место, тој и сотанатите добро знаеа што прават ако е скршено не пипаа ако е изместено го враќаа кај што му е местото и толку а овие се се преваранти вклучително и овој тино
 

Kajgana Shop

На врв Bottom