Beavis and Butt-Head

Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Слично како и South Park, Beavis And Butt-Head се лансираа во светот на популарноста едноставно со офанзивен хумор кој редовно ја преминувал границата. Сепак, исто како South Park, шоуто растеше заедно со публиката и всушност се опамети без стриктно да се држи до употребата на пцовки или гласни крици, и своевремено продуцираше сосема солиден филм кој беше неколку класи над корените на шоуто.

Но, како што изгледа е тренд деновиве, цртаните комедии со огромна популарност и милиони фанови низ целиот свет доживуваат да бидат откажани од телевизиите, за да бидат „оживеани“ години подоцна. Иако Бивис и Батхед не си заминаа од MTV на таков контроверзен начин, како на пример Familly Guy пред да се најде повторно во етер, огромната маса на љубители на серијалот веројатно тешко подголтна кога серијалот заврши со тоа што дуото ги уби своите непријатели и директорот на школото (со „помош“ на срцев удар) само со тоа што Бивис и Батхед се појавија на училиште.
Креаторот на култното шоу Мајк Џаџ ја продолжи кариерата со серијата King of the Hill, и иако и тоа шоу беше популарно, не беше ни до колената на Beavis And Butt-Head. На сеопшто задоволство, Мајк Џаџ одлучи да им се врати на корените и да ги оживее момците.
Еве го и промотивниот клип за враќањето на Бивис и Батхед, дечки кои од денешна перспектива ги сфаќаме многу подобро кога се во прашање нивните сесии на гледање телевизија :)
Е, да не заборавиме: новите епизоди во кои Бивис и Батхед освен музички спотови ќе гледаат (и ќе мрчат) и Jersey Shore, UFC тепачки и аматерски клипови на YouTube, меѓу другото, ќе се појават во октомври годинава.
Една епизода веќе ја има на јутјуб и може да гледаме
извор
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
хахааа колку дебилни фацички имаат овие бивис и батхед еј...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Хаххаха, колку ја сакав епизодана коа продаваат чоколади и со еден долар си ги купуваат еден од друг, и со доларот уствари си ги изедоа :pos: Не можам да ја најдам....
 
S

Shellshock nam67

Гостин
abe zakon bea kaj se 90 setite imase i dobra muzika serii so ne kaj e toa vreme
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Ги имам гледано сите епизоди...значи сум се смеел нон стоп 400+ минути :D
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Многу ги гледав овие како мала, ги даваа со македонски превод на една струмичка телевизија ама веројатно толку сум разбирала тогаш од нивната поента што дури ништо не паметам. :pos:
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Многу ги гледав овие како мала, ги даваа со македонски превод на една струмичка телевизија ама веројатно толку сум разбирала тогаш од нивната поента што дури ништо не паметам. :pos:
Вис, Интел? :D Тогаш си била мала ама сега си доволно гољема и да се изнасмееш :D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
I am the great Cornholio!I'm a gringo!
I am Cornholio.You will coraporate with my bunwhole.I order you to surrender your TP :pos:

:cuc:

Bonus
 

Kajgana Shop

На врв Bottom