Бесплатно програмче за проблеми со Nokia - декодирање, поправање...

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ново програмче , најактуелно сега бесплатно клик ТУКА за Даунлод

Овој софтвер поправа мобилни телеони, отстранува SIM рестрикции и отклучува различки мобилни. Сека ќе може телефонот да се користи со било кој сервис провајдер во светот. Функции: репарирање, отстранување на SIM рестрикции , отклучува телефони од типт Nokia, Samsung, Siemens, Maxon, NEC, Sony, Panasonic, Vitel, AEG/Telital, Alcatel. Како да се користи: Треба само да се внесе IMEI, за да се добие IMEI број треба да се притисне *#06# на тастатурата на мобилниот телефон и ентер. За да се отклучи мобилен телефон Nokia треба да се одбере оператор компанијата каде што е купен мобилниот телефон. Верзијата 3.1 има ‘Model auto-select’ карактеристика, опција ‘Nokia Expert’ и подобрена поддршка за Nokia 6620/5140.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ајде тука давајте ги вашите резултати, за сите што не успеале - појдете на сервис.

MeToNo1[MkD];870349 напиша:
Ново програмче , најактуелно сега бесплатно.
Па и не е баш ново, од 2002ра постои.
Најактуелно беше 2002/2003, но без бокс т.е. без да го прочиташ кодот на операторот нема да ти функционира, освен тоа програмот и самиот прашува преку кој бокс е прочитан - спрема него и да го калкулира:) како и да јас не сум оптимист, ако некој дојде до ваков случај и да му успее нека пише - мене веќе 4-5 години не ми успеало и уште на едно 40 мои колеги.
во принцип ништо не е бесплатно.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
ајде тука давајте ги вашите резултати, за сите што не успеале - појдете на сервис.


Па и не е баш ново, од 2002ра постои.
Најактуелно беше 2002/2003, но без бокс т.е. без да го прочиташ кодот на операторот нема да ти функционира, освен тоа програмот и самиот прашува преку кој бокс е прочитан - спрема него и да го калкулира:) како и да јас не сум оптимист, ако некој дојде до ваков случај и да му успее нека пише - мене веќе 4-5 години не ми успеало и уште на едно 40 мои колеги.
во принцип ништо не е бесплатно.
Хехе , пеер јас тоа така случајно го видов на идивиди , и викам ајде ако може малце ке им поможам на тие шо им треба . Бтв и јас не сум пробал дали функционира и како функционира , не ми треба и не се замарам со тоа :) Ако може некој да му потреби , нека си среди нека работи .. Јас така чисто мислев нешто успешно е ова програмче :) :smir: Поз Некр..
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
успешните програми не се бесплатни.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Aко не па и успешно е, ја на сервис ќе си одам ако ми затреба нешто:helou:
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Не сакам да тестирам на мојот моб :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ќе станам конкуренција на некро со овој софтвер
само со овој софтвер?:pos:
ај ке ви дадам една страна во која има приближно 20.000 слични вакви програми кои (не)функционираат а убаво изгледаат.
http://mobile.box.sk/
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
А па со њњњ.мобиле.бокс.ск ќе станам... Хис Маџести... Тхе мобиле кинг!!! :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom