Бесплатни 100 Twitter Followers

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.011
Поени од реакции
14.907
Епа набивајте кинези шо да ви прам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.117
Поени од реакции
66.059
Жал ми е што неколку идиоти ја уништуваат секоја тема. @Colt Willcox во овој случај мислам на тебе, човече толку си исфрустриран што ме пратиш на тема на Социјални мрежи. Не знам што да ти кажам освен дека малку не си во ред во главата. Дали јас треба да доаѓам на твоите теми во којшто правиш извештај од 6та фудбалска лига, Километар пост. Кој нормален го прави тоа? Кој има време за тоа воопшто? Не знам зошто си исфрустриран кога имаш време за такви глупости треба да си пресреќен. Возрасен човек што има време да оди на утакмици секој ден и да поднесува извештаи на форум е среќен човек. Барем вработи се во некој спортски медиум или научи англиски па работи на Интернет како мене. Или имаш доволно пари?
Да видиш еднаш и ти како е да ти расипуваат дискусија. Доста глумиш мајмун на пола теми на кајгана, си тепаш време додека ти е досадно и се контраш со цел форум, а кур те боли за темата.

Додуша јас си стојам на тоа што го кажав :icon_mrgr:
Што не ти е јасно бе лепи, како што ти си 24/7 на кајгана, одговараш во секое време, а "РАБОТИШ", така може и другите да работат. Може сум во администрација и постирам дури играм солитер.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Не знам мислам дека Беркут беше во темата SEO за почетници па затоа напишав. Инаку свесен сум за ниското познавање на луѓево за работа преку интернет...т.е. кога ќе размислам за ниското познавање за било што во животот:) (политика не мешам оставам простор дека имам целосно погрешен став :-P).
назад на темата. Целта ми е да терам без инвестиции едно 4-5 месеца може и повеќе освен во пишување (релативно) интересни текстови претежно rewriting од други популарни сајтови ( им ставам и извор мада не знам тоа дали е потребно?). Ако има некаков било каков ќар следува вложување во фејсбук реклами, adwords и нормално во backlinks. Сега за сега после некој 30 дена работа (околу 30 текста) има цели 100 центи ќар од адсенс хаха. Тие 100 центи ги вадам за 5 минути од амазон ривјус скоро секој ден има по еден два.
Работиш со ревјуа на Амазон, т.е. постираш?[DOUBLEPOST=1431012095][/DOUBLEPOST]
Првата илјадарка следачи ја имав во август 2014-та. Сега имам преку 5000. Две години немав активност. Да, личен профил е. Се разбира не со моја слика или премногу лични податоци.
И ајде јас како потенцијален твој купувач, како да купам нешто ако напрам анализа дека имаш нереални 1000 индонезијци, кинези, пакистанци, марсовци кои се задоволни од твојата услуга? Посебно кога би видел пример дека немаш интеракција од типот на reply, rt?
Точно, потребни се само два клика за да се види тоа, од една страна е добро, можеш на тој начин да придобиеш клеинти, но од друга страна можеш и да изгубиш доколку се искусни и знаат да ја видат ситуацијата со акаунтот. Али сигурно придобивката ќе биде поголема, тие уште кликаат на адсенс реклами, а сакаш да ти запазат интеракција на reply, rt, mkay.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.271
Работиш со ревјуа на Амазон, т.е. постираш?[DOUBLEPOST=1431012095][/DOUBLEPOST]

Точно, потребни се само два клика за да се види тоа, од една страна е добро, можеш на тој начин да придобиеш клеинти, но од друга страна можеш и да изгубиш доколку се искусни и знаат да ја видат ситуацијата со акаунтот. Али сигурно придобивката ќе биде поголема, тие уште кликаат на адсенс реклами, а сакаш да ти запазат интеракција на reply, rt, mkay.
Да онака лабаво...имам еден акаунт. Имам и 3-4 контакти на кои им требаат од време на време reviews па ме бараат на скајп. Порано се плаќаше повеќе сеа 1-2 долари од ривју.
 
Последно уредено:

Dr. Wish

Bastard.
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.391
Поени од реакции
2.792
Covecka psiha de ljudi. Kaj 80% od lugeto pali ako ne i poveke. Cim vidi nekoj so mnogu sledaci pocnuva da go sledi. So malku ne mu e interesno i zatoa ne sledi.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.886
Поени од реакции
41.798
Covecka psiha de ljudi. Kaj 80% od lugeto pali ako ne i poveke. Cim vidi nekoj so mnogu sledaci pocnuva da go sledi. So malku ne mu e interesno i zatoa ne sledi.
А па едно интересно што има кај тие со над 10к следачи. Прднале и пишале на твитер.
Вчера на 2000 им направив unfollow :coffee:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.011
Поени од реакции
14.907
А па едно интересно што има кај тие со над 10к следачи. Прднале и пишале на твитер.
Вчера на 2000 им направив unfollow :coffee:
Обично кај влијателните атеншн хорс имаш рт+ф на твитови од типот: прднаФ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom