Бесплатни 100 Twitter Followers

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Да ама колку ќе траат? Тоа ми е поентата и колку од нив се јајца (без био без ништо).
Pa veke 2-3 meseci ako ne i poveke stojat. Ima nekoi sto se od niv ama poveketo se realni profili
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
И каква интеракција имаш со нив?
Беркут интеракција може да има минимална. Поентата е за нов профил (за бизнис профил) да не седиш со 20 followers и да чекаш да се качи бројот една година. Добро е да набилдаш 1000 и после природно зголемувај ги. Профилот ќе се појавува почесто во search-от и на луѓето им е полесно да те заследат кога веќе има 1000 followers.
Природно дали 10 на ден добивам.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Беркут интеракција може да има минимална. Поентата е за нов профил (за бизнис профил) да не седиш со 20 followers и да чекаш да се качи бројот една година. Добро е да набилдаш 1000 и после природно зголемувај ги. Профилот ќе се појавува почесто во search-от и на луѓето им е полесно да те заследат кога веќе има 1000 followers.
Природно дали 10 на ден добивам.
Искрено, се е до активноста. Не отворав твитер година и пол, не твитав, немав следачи.
Пример за април 2015-та за мојот профил.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Искрено, се е до активноста. Не отворав твитер година и пол, не твитав, немав следачи.
Пример за април 2015-та за мојот профил.
А трафик од профилот? Стигаат посети или слабо? Колку твитови на ден препорачуваш и дали правиш ретвит од другите во истото niche?
P.S. како ги гледаш овие податоци преку app некоја?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
А трафик од профилот? Стигаат посети или слабо? Колку твитови на ден препорачуваш и дали правиш ретвит од другите во истото niche?
P.S. како ги гледаш овие податоци преку app некоја?
Има и ретвити, не велам не. Не сум експерт за твитање. Си твитам шо че ми текни. Има денови кога не твитам нешто, а има моменти кога твитам се и сешто.

https://analytics.twitter.com/
https://analytics.twitter.com/user/USER/home (место user пиши си го корисничкото име)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што знам, ич не ми се јасни тие програми за добивање или купување следачи. Поентата е да те следи некој што сака да те следи, без разлика дали е тоа на Твитер или Инстаграм. Јас следам луѓе кои сакам да видам што имаат да кажат и никогаш не би ми паднало на памет да барам повеќе следачи или такви работи...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Што знам, ич не ми се јасни тие програми за добивање или купување следачи. Поентата е да те следи некој што сака да те следи, без разлика дали е тоа на Твитер или Инстаграм. Јас следам луѓе кои сакам да видам што имаат да кажат и никогаш не би ми паднало на памет да барам повеќе следачи или такви работи...
Да ама ти зборуваш како индивидуален корисник. На бизнис корисниците не им е сеедно. Се разбира има и луѓе (претежно тинејџери) кои сакаат да станат популарни преку социјални мрежи и на нив ова им е интересно. Еве и уште еден интересен натпис
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3038621/More-2-MILLION-Hillary-Clinton-s-Twitter-followers-fake-never-tweet.html
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
1220 твита во еден месец
Шо праите бе луѓе..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
40 твита на ден бе шо
повеќе од 1 твит на секој саат :D
Повеќе од еден твит на саат ако не спиеш и не идеш на работа.
Ако спиеш 8 саата и одиш на работа 8 саата - 8 саата 40 твита, 5 во саат, 1 во 20 минути.
Тоа е конзистенција брат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
1 во 12 минути* :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Да ама ти зборуваш како индивидуален корисник. На бизнис корисниците не им е сеедно. Се разбира има и луѓе (претежно тинејџери) кои сакаат да станат популарни преку социјални мрежи и на нив ова им е интересно. Еве и уште еден интересен натпис
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3038621/More-2-MILLION-Hillary-Clinton-s-Twitter-followers-fake-never-tweet.html
Популарен на социјални мрежи и форуми? Со шо? Со досетки од фејбук статуси? Со таканаречена влијателност? Влијаеш на што?
И сеуште се чудам зашто би купувал или добивал следачи колку само да го пополнам егото и да си речам: Да сибиш беснио, колкумина те следат.
Фирмите сакаaт "живи" луѓе, предлози, критики. Интеракција.
1220 твита во еден месец
Шо праите бе луѓе..
Досадно за велигденот. ебем ли га, несоници :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
После 29 бомба имам 388 твитови. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom