Бесплатни жени и свадба за 200 ергени

Член од
23 март 2011
Мислења
1.057
Поени од реакции
954
Они си седат дома ,нашите ергени, си гледат ДМ сат и чекаат некоја да напише.

Згодна млада убава од иностранство бара некој за врска или брак... тоа пали,де море педери биле :pipi:
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
A sto nema zeni vo Makedonija pa Albanija,Rusija...?
нашите сакаат посебен простор за живеење, секогаш пристојна облека, рамен телевизор, за децата раѓање во систина родендени во игротека (и во право се)

а од албанија ако се омажи таму не ќе смее ни на работа да оди, не ќе смее в продавница сама, до сега била со десет сестри во две соби, трособен стан со старци и со нешто понов мебел и се гледа многу
доволно е што ќе избега од нивите и од кравите, и задоволна и благодарна е со се, па на маживе им е полесно
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
нашите сакаат посебен простор за живеење, секогаш пристојна облека, рамен телевизор, за децата раѓање во систина родендени во игротека (и во право се)

а од албанија ако се омажи таму не ќе смее ни на работа да оди, не ќе смее в продавница сама, до сега била со десет сестри во две соби, трособен стан со старци и со нешто понов мебел и се гледа многу
доволно е што ќе избега од нивите и од кравите, и задоволна и благодарна е со се, па на маживе им е полесно
E bas me interesira dali ke ima akcija i za nasite "stari momi" (sigurno gi ima)....moze ke se organizira sredba so nekoi od Amerika,Avstralija,Svajcarija,Svedska a moze i Arapskite zemji,nekoi seici za dobroto na Makedonija:cuc:
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
E bas me interesira dali ke ima akcija i za nasite "stari momi" (sigurno gi ima)....moze ke se organizira sredba so nekoi od Amerika,Avstralija,Svajcarija,Svedska a moze i Arapskite zemji,nekoi seici za dobroto na Makedonija:cuc:

Немам забележано кај некоја синдром на стара мома, тие немажени што ги знам наоѓаат добра работа си патуваат по светов ако можат и сите се под филозофија „што ќе ми е маж“, нема некоја да ја знам да плаче зошто останала сама.... времево е дојдено такво дамите одбираат, која сака да се омажи може список да направи и да одбере со кого, која не сака може и дете да си роди сама и да продолжи да ужива

Имам добар брак, добра врска со маж ми, има да чукнам во дрво случаи различни од мојот
Сепак одлуката да се омажам = најбедна одлука што ја имам донесено
маживе кај нас се само за жени од пустец и од сибир нека одат :) и да знам кај е тој оглас и мојов да им го пуштам :)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Немам забележано кај некоја синдром на стара мома, тие немажени што ги знам наоѓаат добра работа си патуваат по светов ако можат и сите се под филозофија „што ќе ми е маж“, нема некоја да ја знам да плаче зошто останала сама.... времево е дојдено такво дамите одбираат, која сака да се омажи може список да направи и да одбере со кого, која не сака може и дете да си роди сама и да продолжи да ужива

Имам добар брак, добра врска со маж ми, има да чукнам во дрво случаи различни од мојот
Сепак одлуката да се омажам = најбедна одлука што ја имам донесено
маживе кај нас се само за жени од пустец и од сибир нека одат :) и да знам кај е тој оглас и мојов да им го пуштам :)
ostanav bez tekst hahaa;)
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
Мислам дека ова како прво е крајно понижувачки и мешање во приватниот живот на овие луѓе , нема никој такво право да му се меша во приватниот живот на некој ....друго е ако некој одлучил сам да оди било во Албанија или Русија да зема жена тоа е негово право на личен избор ...
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.144
Поени од реакции
1.102
Немам забележано кај некоја синдром на стара мома, тие немажени што ги знам наоѓаат добра работа си патуваат по светов ако можат и сите се под филозофија „што ќе ми е маж“, нема некоја да ја знам да плаче зошто останала сама.... времево е дојдено такво дамите одбираат, која сака да се омажи може список да направи и да одбере со кого, која не сака може и дете да си роди сама и да продолжи да ужива

Имам добар брак, добра врска со маж ми, има да чукнам во дрво случаи различни од мојот
Сепак одлуката да се омажам = најбедна одлука што ја имам донесено
маживе кај нас се само за жени од пустец и од сибир нека одат :) и да знам кај е тој оглас и мојов да им го пуштам :)
Очигледно имаш одличен брак...
ОТ :
Ме интересира од каде им ги наоѓаат тие жени од Русија и Украина ? Од некои тамошни села или...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ова се традиционалните вредности кои ВМРО-Врховистичка, преку гробоначалникот Милосим Војнески ги пласира во црна Македонија. Да се купеле жени од странство, како странска стока, башка царина не плаќаш, каргото платено, свадбата платена, а ако ја бива за расплод и роди 3+ деца, државата и субвенции ќе ти даде. Како кога крава чуваш.

Наредно, да очекуваме ова да се пренесе на државно ниво.

Овие ретардираниве на власт изгледа обожаваат да не дупат у мозок. Никако да разберат дека ако се има солидна плата и колку-толку среден живот, не треба вакви срамни иницијативи за да го направиш тоа што нормално би посакал: да се жениш и имаш деца.
Ама не, они упорно ни кажуваат како невработеноста ја намалувале, дури и среќни биле што таа не растела, а се утепуваат со бришење од списоците на невработени за да држат некоја си просечна бројка од 300.000 невработени.
Па сега и ќе се чудат што имало четворица пријавени. Може ќе ги убедат ергениве дека после свадбата невестите и децата ќе ги прехрануваат со сено.
А 6то е со Гоtzевата тераса, ќе ја мешаме? :(

Овде жениве на перфектен човек мана ќе му најдат не па на поречанец ;) Шала на страна стварно овде жениве многу пребираат и полни се со предрасуди. Мана на секого ќе му најдат, а овие ко што се од село и немаат разговарано со женско 5 години нема шанси тука да најдат жена :confused:

За албанки ај некако ќе разберам да нејќат, ама сеа зошто нејќеле од Русија и Украјна (наши народи) не знам, може не биле информирани или може педери се :unsure:
Очигледно си немал повеќе од две женски во животов. Или па си како оној другарот на членон што ја отвори темата за водата со женската.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Очигледно имаш одличен брак...
ОТ :
Ме интересира од каде им ги наоѓаат тие жени од Русија и Украина ? Од некои тамошни села или...
Ма какви села бре, се се тоа манекенки од Москва и Киев.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Нах, само прочитав многу контрадикции во еден пост.
Ништо не е контрадикторно, животот е убав вака, а можеше да биде поубав...

Бракот е врата низ која кој не поминал копнее да помине, а кој поминал копнее да се врати.... :)

се извинувам за оф топик

во добриот брак се е заедничко ама и лошото и доброто , не само се добро
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
„Крпен живот“ - познавам вакви случаеви, им се чудам ама ете си живуркаат некако.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Што па до Русија и Украина да одат? Оди на лето за Бугарија, оваа година имало попуст на Белорусинки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom