Бермудски триаголник

J

JohnnyMass

Гостин
jove_bt напиша:
Тоа Бермудскиот триаголник е сосема нешто објасливо. Како епа вака читајте:
не сите ама скоро сите знаете дека земјата е опкрузена со магнетно поле кое на разлицни делови е различно т.е. не е симетрично.

па да тоа е бермудскиот триаголник иста ваква аномалија има и во близина на брегорт на Јапонија, не знам точно каде ама јапонците не креваат толкава фама околу тоа како Америка
Тој Јапонски Бермудски триаголник се протега дури до Алјаска.А во Америка има многу авиони кои ненајдејно исчезнувале кога надлетувале над Алјаска.Гледав за сево ова на еден документарец на Дискавери за еден таков авион кој никад не е најден.Одеднаш се изгубил од радарот.Невероватно.И како можно објаснување ја дадоа аномалијата со компасот и посочија дека може станува збор за уште еден Бермудски триаголник.Од Алјаска до Јапонија.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
nemam poima ali mozno e da postoi ... gledaj te go "The Triangle" filmot u 3 dela e ..... pa ke vidite
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
JohnnyMass напиша:
Тој Јапонски Бермудски триаголник се протега дури до Алјаска.А во Америка има многу авиони кои ненајдејно исчезнувале кога надлетувале над Алјаска.Гледав за сево ова на еден документарец на Дискавери за еден таков авион кој никад не е најден.Одеднаш се изгубил од радарот.Невероватно.И како можно објаснување ја дадоа аномалијата со компасот и посочија дека може станува збор за уште еден Бермудски триаголник.Од Алјаска до Јапонија.
E така де и јас тоа велам...но за тоа во друга тема ако отвара некој.

А за ова со триаголникот имам објаснето поназад некоја страна можни теории да не се повторувам сега.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Абе ко што рекле старите Кај што има дим тамо има и огин.Така да чим нешто се збори мора и да постои.
 
J

JohnnyMass

Гостин
jove_bt напиша:
E така де и јас тоа велам...но за тоа во друга тема ако отвара некој.

А за ова со триаголникот имам објаснето поназад некоја страна можни теории да не се повторувам сега.
Ја сакав само да те надополнам.:smir:
А со остатокот од твоето мислење ептен се согласувам.А бидејќи гледаш LOST сигурно се сеќаш на нивниот компас што покажуваше:
kompas.GIF
Се разбира тоа е само серија ама поприлично мислам дека тоа е разрешницата на оваа фама за мистериозниот Бермудски триаголник.
 

Crash Override

H4CK1N6 15 N07 4 KR1M3
Член од
14 јуни 2007
Мислења
157
Поени од реакции
0
JohnnyMass напиша:
Тој Јапонски Бермудски триаголник се протега дури до Алјаска.А во Америка има многу авиони кои ненајдејно исчезнувале кога надлетувале над Алјаска.Гледав за сево ова на еден документарец на Дискавери за еден таков авион кој никад не е најден.Одеднаш се изгубил од радарот.Невероватно.И како можно објаснување ја дадоа аномалијата со компасот и посочија дека може станува збор за уште еден Бермудски триаголник.Од Алјаска до Јапонија.
dap i agree with this one :) ama magnetnoto pole e simetricno da ne bese simetricno mesecinata ke se doblizese do nas koga vo vrtenjeto okolu zemjata ke zastanase na pojako magnetno pole.......

btw- vie od lost ako gleate daleku kje stasate...
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
a da napravevme edno krugce do triagolnikot pa sami da vidime so i kako.
jas mislam deka moze e i ko na filmot,toj eksperimentot
moze neso vonzemjansko
4ta dimenzija
a moze isceznatite patuvat vo druga "verzija" na svetov
si neam pojma,ama ljubopiten sum...
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Narkos напиша:
a da napravevme edno krugce do triagolnikot pa sami da vidime so i kako.
jas mislam deka moze e i ko na filmot,toj eksperimentot
moze neso vonzemjansko
4ta dimenzija
a moze isceznatite patuvat vo druga "verzija" na svetov
si neam pojma,ama ljubopiten sum...
epa druze, to e problemot. ne se prajT krukce.
za pojketo samo vo edna nasoka rabotit patuvanjeto.
 

spidio

SOBEDEBEL
Член од
18 јуни 2007
Мислења
200
Поени од реакции
2
abe koe debilenje si go mavate eeeeeeeej,ne deka ne e interesna temava tuku najrazni gluposti ima istreseno,kao prvo jas cisto ne veruvam od tolku lijge so vikate deka zaginale tamu nema nikoj ziv izlezeno(VE MOLAM,KOJA LOGIKA?!!?) ima na discovery emituvano emisii za toa mnogu,ne znam kako ne ste nacekale, objasnuvanjevo bese deka poradi globalnoto zatopluvanje vo toa podracje ima konstantno namaluvanje na magnetnoto pole(ne zgolemuvanje kao sto gleav gore) i imalo slucaevi da poradi toa otkazuvale kompasite.I da imase nekoj pogore kako sea pojce nema takvi slucki,spomna nekoj GPS i takvi raboti,epa da toa ti e naukava denes,ne odime povejke so kompasi vdzeb pa vrti suci kaj si so si... poz do site i do onie koj so ce me narecat budala vo idnina
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
ama globalno zatopluvanje nemalo vo 2 Svetska Vojna ko isceznuvale
 

devil_girl

ѓаволче
Член од
20 јуни 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
јас имам гледано филм „the triangle”, навистина е добар филмот
негде 5 саата.. не сум сигурна .. одамна го имам гледано :)
 

spidio

SOBEDEBEL
Член од
18 јуни 2007
Мислења
200
Поени од реакции
2
Narkos напиша:
ama globalno zatopluvanje nemalo vo 2 Svetska Vojna ko isceznuvale
da ne zabeguvam od temava za bermudskiot triagolnik ama sakav da se nadovrzam na odgovorov globalnoto zatopluvanje zapocnalo uste od 1880-titte godini ,pa nekade do 1940-titte godini,potoa sleduvaat okulu 40god na tn namaluvanje na temperaturite za okulu 0.3 stepeni,e sea od toa so sum cital po internet,na tv so sum gleal i sl,naucnicive vikaat deka ova so namaluvanje na temperaturite tie 40god od 1940-1980 e ustvatri predizvikano od globalnoto zatopluvanje sto bilo pred toa,epa sea kako so ne sum expert da znam takvi raboti ali ova e od toa so jas iam razbrano.Ic ne sum sueveren i mislam oti ova so triagolnikov e cisto SR*NJE.....sepak toa e moe mislenje,vie tupete si mozokot POZZ
 

k3x

I Laugh In The Face Of Danger
Член од
11 јуни 2007
Мислења
180
Поени од реакции
1
Abe vishe ... sve ova babini devetini ... dobro pisha Mickey_k tamu nema AMA BASH NISHTO . Ne mi e jasno kao ushe ima lugje koi veruvaat deka tamu ima neshto misteriozno .
:zid:
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
Narkos напиша:
a da napravevme edno krugce do triagolnikot pa sami da vidime so i kako.
jas mislam deka moze e i ko na filmot,toj eksperimentot
moze neso vonzemjansko
4ta dimenzija
a moze isceznatite patuvat vo druga "verzija" na svetov
si neam pojma,ama ljubopiten sum...
ajde ja bi dosol so tebe i ja sum ljubopiten... aj koga ke mi skurci od zivotov na 50tina godini tamu odam
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
земете читајте шесто сетило списание што обработува интересн теми...на пр .како оваа можи некои работи ке ви се разјаснат а можи и усте толку ке ве збуни..јас не верував во чуда и такви работи ама почнав да верувам..нисто не е случајно па ни оние исчезнувања на Бермудите..многуработи што нам луѓето ни се необјсниви и чудни всушност се објсниви а,во позадина на многу од нив стои науката..,да не речам сите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom