Белорусија

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
@мкд владе гледаш, ердо демократски бил поставен, демократите го поставиле на власт.... тоа да ти било демократија ....
Исто како Песков што изјави денеска дека крејзи мусташ ќе го менувал Уставот на Белорусија (за да ги смири протестите). Кој е Песков тоа да го изјавува за друга држава? Зарем тоа не е мешање?

А каде тоа јас сум рекол дека Американците не се мешаат? Јас само викам дека сите се исти, ниту на Русите им е гајле за Белорусите, ниту на Американците за Турците. Имаат интерес. Вие ги величате едните дека се светци, дека ги чувале загубените мечиња во шумата, додека ги осудувате другите дека го прават истото, доста поуспешно од мечката. Или пак тоа е тоа што ви смета?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
онтопик: Инаку чичко Путин вчера, на Лукашенко му рекол дека, ако по некоја случајност, го турнат од власт со протестите, тој ќе ја признае новата власт, и со нив ќе соработува...What a time to be alive....
И им веруваш на либтардмедуими ?? ИЗВОР?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.112
Исто како Песков што изјави денеска дека крејзи мусташ ќе го менувал Уставот на Белорусија (за да ги смири протестите). Кој е Песков тоа да го изјавува за друга држава? Зарем тоа не е мешање?

А каде тоа јас сум рекол дека Американците не се мешаат? Јас само викам дека сите се исти, ниту на Русите им е гајле за Белорусите, ниту на Американците за Турците. Имаат интерес. Вие ги величате едните дека се светци, дека ги чувале загубените мечиња во шумата, додека ги осудувате другите дека го прават истото, доста поуспешно од мечката. Или пак тоа е тоа што ви смета?
Аха, сите се исти... сите гледаат интерес, Ердо ако е диктатор, ама ти смета брко... Значи прикаските апсел мапсел у шоља...
Автоматски споено мислење:

Аха, сите се исти... сите гледаат интерес, Ердо ако е диктатор, ама ти смета брко... Значи прикаските апсел мапсел у шоља...
Еве најново, Колешникова, која повикувала на државен удар и се заканува затвор до 5 години...

Ердо сега осуди 121 лице на доживотен затвор за повик на државен удар... Што ти се вика НАТО демократија...
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Од најголем интерес на Белорусија и Русија е да заеднички пловат низ иднината.
Од најголем интерес на САД е Русија и Белорусија да станат негови слуги.
Секој има интереси(само будала човек нема) само што интересите се многу различна категорија.
Еве еден пример,
од мој најголем интерес е да влезам кај соседот и да си го проширам дворот.Тоа е и од интерес на мојот син,ама од најголем интерес на мојот сосед е да си го зачува својот двор исто така тоа е од интерес и на неговиот син.
По тоа дека имаме интереси сите сме исти,но чии интереси ќе се остварат е "малата"разлика.
Сега замислете синот на мојот сосед(да го потплатам малку) да ги брани моите интереси и да работи на штета на интересите на татко му на своите и на интересите на целото негово семејство.
Каков е тој човек и како е правилно да се нарече?
Предавник на својот род, ИДИОТ,ѓубре расипан,кукавица,свиња................
Поентата е дека сите држави имаат интереси но повеќето интереси се спротивставени а само со малку држави интересите ти се комплементарни или исти.
Потсетник,ова го пишувам за тие кои сега навлегуваат во политиката и кои не се инфицирани со предавничка крв.
Автоматски споено мислење:

Еве на пример сега прочитав како Помпео ја пофалил улогата на Литванија за состојбите во Белорусија,Замислете,Литванија имала улога во состојбите во Белорусија,и тоа ги фали американскиот државен секретар, и им вели отворено дека се мешавте во внатрешните работи во Белорусија и браво за тоа.Разбирливо е сето тоа но да се подржи тоа од луѓе и народи кои сето тоа го искусиле на своја кожа и тоа полошо е апсолутно неприфатливо и несватливо без да навлегувам во причините.
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.699
Поени од реакции
4.367
Таксисту оргирав за тебе, како мој човек да бидеш поштеден. На крајот на краиштата ти си синофил, а Кина е просперитетна и напредна земја, не црна дупка како набројаниве, кои некои членови ги фалат.
Не знаеш колку ми олесна..., должник сум.
Ама ќе се реванширам, коа че дојдит Кина и ќе започне со дератизација и дезинсекција од северџгани и демоНкрати ја че ургирам за тебе да не те варат во..., биди спокоен се ке биде океј!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не знаеш колку ми олесна..., должник сум.
Ама ќе се реванширам, коа че дојдит Кина и ќе започне со дератизација и дезинсекција од северџгани и демоНкрати ја че ургирам за тебе да не те варат во..., биди спокоен се ке биде океј!
Ние од дип стејтот сме пријатели со г-динот Си. Не му се секирај, за 2-3 месеци ќе го избркаме магарето од Белата куќа и со г-динот Бајден на чело пак ќе си бидеме пријатели со Вас, како и што впрочем бевме години и години наназад.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.699
Поени од реакции
4.367
Ние од дип стејтот сме пријатели со г-динот Си. Не му се секирај, за 2-3 месеци ќе го избркаме магарето од Белата куќа и со г-динот Бајден на чело пак ќе си бидеме пријатели со Вас, како и што впрочем бевме години и години наназад.
Со кои нас, побогу човеку што “смисли“ сега, во која група ме смести, каква етикета сакаш да залепиш, може ли јас да речам нешто или немам право на глас, се разбира се според демонкратурата и демократските цивилизациски придобивки?!
Може само за себе да збориш и да се изјаснуваш за другите дозволи самите да се изјаснат - прво рече дека си од шарената наркобанда сега велиш дека си од некаков си дип-стејт (не користам таква реторика туку парадржава), од што може да се заклучи а што е интересно е, дека се гордееш со нешто од што секој нормален и рационален би се срамел, ама тоа е, секој со својот ум.
Сепак да речам јас сум само Македонец и немам намера никому да се извинувам, а најмалку на Северџганите!, ама многу отидовме надвор од темата.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Ние од дип стејтот сме пријатели со г-динот Си. Не му се секирај, за 2-3 месеци ќе го избркаме магарето од Белата куќа и со г-динот Бајден на чело пак ќе си бидеме пријатели со Вас, како и што впрочем бевме години и години наназад.
Доста со сарказмите, гледаш тука луѓето озбилно те сваќаат, сакалми им прајш :)

Крејзи мусташ, им праќа маскирани полицајци на протестантите да ги тепаат, а овие им ги откриваат лицата.

Е дотолку може да забега човек:

Screenshot_38.jpg

Полицаец, маж, да тегни жена за коса..Тоа говори во каков страв живее крејзи мусташ...


Аха, сите се исти... сите гледаат интерес, Ердо ако е диктатор, ама ти смета брко... Значи прикаските апсел мапсел у шоља...
А од каде тоа реков дека Ердоган не ми смета?! Или сам си делиш заклучоци, сам си извлекуваш поенти. Браво!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Доста со сарказмите, гледаш тука луѓето озбилно те сваќаат, сакалми им прајш :)

Крејзи мусташ, им праќа маскирани полицајци на протестантите да ги тепаат, а овие им ги откриваат лицата. Е дотолку може да забега човек..


А од каде тоа реков дека Ердоган не ми смета?! Или сам си делиш заклучоци, сам си извлекуваш поенти. Браво!
Јас со г-динот @Таксист отсекогаш сум имал коректни односи. На крајот на краиштата како синофил и дип стејташ имаме заеднички интереси, а тоа е да го уренеме злото наречено Доналд Трамп во кое и двете наши втори татковини гледаат животна опасност.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.112
А од каде тоа реков дека Ердоган не ми смета?! Или сам си делиш заклучоци, сам си извлекуваш поенти. Браво!
Ти смета Ердо? Има тема тука за Ердо веќе 4 години, не сум видел дека си пишал нешто во таа тема. :) Не делам закључоци, тоа е впечатокот што го оставаш...
Автоматски споено мислење:

Полицаец, маж, да тегни жена за коса..Тоа говори во каков страв живее крејзи мусташ...
Исто и Макрон значи во страв живее...
Секако дека е демократски, учат од евроатланските демократии ... врвот на демократијата...










Ти текнуе на снимката пред 10тина страни кај што имаше француски џандар што тегнеше жена за коса (првото видео)... веќе го нема видеото... демократите го тргнале... Слобода на говор... Можеме да си замислиме што све не се трга...

Срамота.. и ќе ми зборат они за Белорусија...
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Доста со сарказмите, гледаш тука луѓето озбилно те сваќаат, сакалми им прајш :)

Крејзи мусташ, им праќа маскирани полицајци на протестантите да ги тепаат, а овие им ги откриваат лицата.

Е дотолку може да забега човек:

Прегледај го приврзокот 266829

Полицаец, маж, да тегни жена за коса..Тоа говори во каков страв живее крејзи мусташ...
Оваа фотографија може да биде од Украина, Германија, скандинавските земји... Ништо не докажува дека е баш од Белорусија и дека е сегашна. Можеби е од времето на Јелцин.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Ти смета Ердо? Има тема тука за Ердо веќе 4 години, не сум видел дека си пишал нешто во таа тема. :) Не делам закључоци, тоа е впечатокот што го оставаш...
Не сум пишал. Мора да пишам? Искрено, одбегавам да дебатирам за политики, ретко сум го правел тоа..
Ти текнуе на снимката пред 10тина страни кај што имаше француски џандар што тегнеше жена за коса (првото видео)... веќе го нема видеото... демократите го тргнале... Слобода на говор... Можеме да си замислиме што све не се трга...
Зошто не пишуваш дека полицаецот што ја тргнал за коса жената која била медицинска сестра, подоцна е суспендиран од работа и осуден на 18 месеци затвор?!
Автоматски споено мислење:

Оваа фотографија може да биде од Украина, Германија, скандинавските земји... Ништо не докажува дека е баш од Белорусија и дека е сегашна. Можеби е од времето на Јелцин.
Фотографијата е принскрин од видео. Ќе ти го постирам подоцна, да го побарам. Многу јасно се гледа кога е и што е и кај е.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.112
Не сум пишал. Мора да пишам? Искрено, одбегавам да дебатирам за политики, ретко сум го правел тоа..
Не мораш де... И за Брко немораше, ама пиша :) ...

Зошто не пишуваш дека полицаецот што ја тргнал за коса жената која била медицинска сестра, подоцна е суспендиран од работа и осуден на 18 месеци затвор?!
Доволно е индикативно што го тргнале видеото... тоа многу кажува...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Ти смета Ердо? Има тема тука за Ердо веќе 4 години, не сум видел дека си пишал нешто во таа тема. :) Не делам закључоци, тоа е впечатокот што го оставаш...
Автоматски споено мислење:


Исто и Макрон значи во страв живее...

Ти текнуе на снимката пред 10тина страни кај што имаше француски џандар што тегнеше жена за коса (првото видео)... веќе го нема видеото... демократите го тргнале... Слобода на говор... Можеме да си замислиме што све не се трга...

Срамота.. и ќе ми зборат они за Белорусија...
Ај сега малку за Боливија и Аргентина :angel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom