Белорусија

Член од
24 април 2008
Мислења
10.679
Поени од реакции
11.906
Па да де..Таа е таа СССР матрица која ја мразам...Ејј замисли, да им наредиш на беркут снајперистите да пукаат врз сопствениот народ бре...Тоа е тоа: Јанукович, Лукашенко....Путин е поблага верзија....

Шаренолик си можеби ти, земи си огледало, види се, јас фала Богу ниту сум бил ниту ќе бидам, за разлика од некои....
Хехе, демек знаеш што е тоа огледало и за што служи. :pos:

СССР матрицата е распадната од пред 32 (ТРИЕСЕТ И ДВЕ) години, но затоа ти си тука за да бидеш корисен идиот на новата ЕУССР матрица на која и` течат лиги секој пат кога плукаш по политичари од држави кои воопшто не ги познаваш и во чии што држави никогаш не си бил.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Важи бе, нема гајле. Онаа што глуми дека е премиерка ја сакаат. Тихановскаја. Впрочем тоа и чекаат Белорусите:Ти, што Артан Груби ти е премиер да им кажеш што сакале.
Хм. На изборите во Белорусија гласовите ги броеја само претставници на партијата на Лукашенко. Ако се релевантни за тебе тие избори, океј е...

За мене последен претседател со таква титула, го признавам само Методија Андонов Ченто. Од тогаш наваму, ниту еден.

А вие, што мислите дека само вие се знаете, и дека само вие имате право на мислење, и дека само вие сте во право, не сте и вие криви. Таква ви е комунистичката матрица..

Тебе ете ќе ти стане премиер Таљо..Што имаш направено околу тоа, веќе кога се дрзнуваш да судиш кој што и како му бил....

Хехе, демек знаеш што е тоа огледало и за што служи. :pos:

СССР матрицата е распадната од пред 32 (ТРИЕСЕТ И ДВЕ) години, но затоа ти си тука за да бидеш корисен идиот на новата ЕУССР матрица на која и` течат лиги секој пат кога плукаш по политичари од држави кои воопшто не ги познаваш и во чии што држави никогаш не си бил.
СССР матрицата била распадната, важи нема проблем.

Ете океј е, Германија, Англија, Холандија не чинат, чини Белорусија.

Утре сабајле да станиш од спиење, под претпоставка да мора да ја напуштиш Македонија, и да те побараат да работиш истата работа и да ти дадат избор или Минск или Берлин, сигурно дека ќе го одбериш Минск, ветениот град во ветената земја...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.096
Поени од реакции
6.735
Хм. На изборите во Белорусија гласовите ги броеја само претставници на партијата на Лукашенко. Ако се релевантни за тебе тие избори, океј е...

За мене последен претседател со таква титула, го признавам само Методија Андонов Ченто. Од тогаш наваму, ниту еден.

А вие, што мислите дека само вие се знаете, и дека само вие имате право на мислење, и дека само вие сте во право, не сте и вие криви. Таква ви е комунистичката матрица..

Тебе ете ќе ти стане премиер Таљо..Што имаш направено околу тоа, веќе кога се дрзнуваш да судиш кој што и како му бил....

СССР матрицата била распадната, важи нема проблем.

Ете океј е, Германија, Англија, Холандија не чинат, чини Белорусија.

Утре сабајле да станиш од спиење, под претпоставка да мора да ја напуштиш Македонија, и да те побараат да работиш истата работа и да ти дадат избор или Минск или Берлин, сигурно дека ќе го одбериш Минск, ветениот град во ветената земја...
тебе милионот те чека да одиш на запад.............во источните европски земји никој не умира за храна,тоа што западот ти продава бижутерија за која треба да бидиш роб цел живот е твој садомазо сетап мајнд
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
тебе милионот те чека да одиш на запад.............во источните европски земји никој не умира за храна,тоа што западот ти продава бижутерија за која треба да бидиш роб цел живот е твој садомазо сетап мајнд
Јас не одам никаде, сум имал можности, но сум одлучил дека треба да останам.

Еве ти, кај би одбрал да живееш во Минск или Берлин, ама искрено и без инат, и без шетање по тавани. Каде?? Никој не рече дека на дрво растат парите и во Берлин, и дека таму тече мед и млеко, но те сфаќам. И сам го знаеш одговорот каде би одбрале 99,9999% од светската популација, па мора со ширење на темата и дефокус да го одбегниш и очигледниот одговор....
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.679
Поени од реакции
11.906
СССР матрицата била распадната, важи нема проблем.

Ете океј е, Германија, Англија, Холандија не чинат, чини Белорусија.

Утре сабајле да станиш од спиење, под претпоставка да мора да ја напуштиш Македонија, и да те побараат да работиш истата работа и да ти дадат избор или Минск или Берлин, сигурно дека ќе го одбериш Минск, ветениот град во ветената земја...
Несомнено повеќе шеташ по тастатурата отколку низ светот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.740
Поени од реакции
23.873
Еве ти, кај би одбрал да живееш во Минск или Берлин, ама искрено и без инат, и без шетање по тавани. Каде??
Минск и тоа без секунда размислување. Тие мигарнтски дупки што постојат на западот веќе немам желба ни како турист да ги посетам а камо ли да живеам.
Чисто дај потсети ме кога последен пат имаше терористички напад во Минск. Во Берлин имаше деновиве каде што 14 годишни ученици фрлија солзавец во училиште.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Несомнено повеќе шеташ по тастатурата отколку низ светот.
Океј е Марко Поло, уживај, се е во ред....
Минск и тоа без секунда размислување. Тие мигарнтски дупки што постојат на западот веќе немам желба ни како турист да ги посетам а камо ли да живеам.
Чисто дај потсети ме кога последен пат имаше терористички напад во Минск. Во Берлин имаше деновиве каде што 14 годишни ученици фрлија солзавец во училиште.
Го ценам искрениот одговор. Доообро..Што ќе добиеш различно од тука што го имаме во Македонија? Односно, можеш да добиеш..Не дај Господа, вака да напишиш на форум нешто контра Лукашенко, ќе добиеш петка со кромид...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.366
Поени од реакции
40.187
Океј е Марко Поло, уживај, се е во ред....
Го ценам искрениот одговор. Доообро..Што ќе добиеш различно од тука што го имаме во Македонија? Односно, можеш да добиеш..Не дај Господа, вака да напишиш на форум нешто контра Лукашенко, ќе добиеш петка со кромид...
сакавте и Белорусија да ја киднапирате вие шарени куртони, да ја напуните со мигранти и оружје против Путин. Но не ви успеа како во Украина. Па сега поддржувате прецедателка у егзил која освоила рекордни 10% гласови и се смета за релевантен победник. :icon_lol:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.928
Поени од реакции
35.800
Океј е Марко Поло, уживај, се е во ред....
Го ценам искрениот одговор. Доообро..Што ќе добиеш различно од тука што го имаме во Македонија? Односно, можеш да добиеш..Не дај Господа, вака да напишиш на форум нешто контра Лукашенко, ќе добиеш петка со кромид...
Поубави жени.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
сакавте и Белорусија да ја киднапирате вие шарени куртони, да ја напуните со мигранти и оружје против Путин. Но не ви успеа како во Украина. Па сега поддржувате прецедателка у егзил која освоила рекордни 10% гласови и се смета за релевантен победник. :icon_lol:

Olabaj od saba saba...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.096
Поени од реакции
6.735
Јас не одам никаде, сум имал можности, но сум одлучил дека треба да останам.

Еве ти, кај би одбрал да живееш во Минск или Берлин, ама искрено и без инат, и без шетање по тавани. Каде?? Никој не рече дека на дрво растат парите и во Берлин, и дека таму тече мед и млеко, но те сфаќам. И сам го знаеш одговорот каде би одбрале 99,9999% од светската популација, па мора со ширење на темата и дефокус да го одбегниш и очигледниот одговор....
во берлин сигурно до крајот на животот ќе останеш граѓанин од втор-трет ред, не го фалете запад како да е нешто идеално, посебно со политиките кои ги водат под палка на америка

ништо не им фали на белорусите, имаат помали примања од европјаните, но и далеку помали давачки, како и во русија има живот за обичниот народ....... басните и сказните за беверли хилс и мелроуз плејс не успеаја кај нив, посебно не новите амерички серии со вметната лгбт
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.138
Поени од реакции
30.919
Минск и тоа без секунда размислување. Тие мигарнтски дупки што постојат на западот веќе немам желба ни како турист да ги посетам а камо ли да живеам.
Чисто дај потсети ме кога последен пат имаше терористички напад во Минск. Во Берлин имаше деновиве каде што 14 годишни ученици фрлија солзавец во училиште.
Kико е застанат во минатиот милениум. Човекот или навистина во минативе пар децении нема идено никаде во западна Европа (посебно во оваа деценија), или насила се прави глуп. Јас мислам дека е првото... Пошто навистина треба или појма да немаш што се случува, или да си глуп, за да го одбереш дувлото Берлин наспроти Минск.

Од тој аспект малку риалити чек:




Наспроти Минск, еве го „културниот“ Берлин:







Итн, итн...

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.428
Поени од реакции
47.152
Хм. На изборите во Белорусија гласовите ги броеја само претставници на партијата на Лукашенко. Ако се релевантни за тебе тие избори, океј е...

За мене последен претседател со таква титула, го признавам само Методија Андонов Ченто. Од тогаш наваму, ниту еден.

А вие, што мислите дека само вие се знаете, и дека само вие имате право на мислење, и дека само вие сте во право, не сте и вие криви. Таква ви е комунистичката матрица..

Тебе ете ќе ти стане премиер Таљо..Што имаш направено околу тоа, веќе кога се дрзнуваш да судиш кој што и како му бил....

СССР матрицата била распадната, важи нема проблем.

Ете океј е, Германија, Англија, Холандија не чинат, чини Белорусија.

Утре сабајле да станиш од спиење, под претпоставка да мора да ја напуштиш Македонија, и да те побараат да работиш истата работа и да ти дадат избор или Минск или Берлин, сигурно дека ќе го одбериш Минск, ветениот град во ветената земја...
Тие комуњарски фори, за ситуации во кои знаеш дека губиш, и после пробуваш да им фрлиш дамка на изборите проаѓаат во земји водени од американски амбасади и нивни треторазредни писари.
Во земји со суверинитет не иде така тос, игра малце стап и после може слободно да се ларпа од некаков замислен егзил како госпожата Тихановскаја.
Здраво општество со добар имунитет ги испљукува поклониците на секакви Линдзи Греам и Викторија Нуланд, додека болно општество, по нивни памет, завршува водено од Таљат и Груби.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.138
Поени од реакции
30.919
Здраво општество со добар имунитет ги испљукува поклониците на секакви Линдзи Греам и Викторија Нуланд, додека болно општество, по нивни памет, завршува водено од Таљат и Груби.
Или полошо - завршува водено од такви како Порошенко/Зеленски.
Проблемот не е само „здравјето“ на општеството, туку и моќта да се спротистави на таквите надворешни притисоци. Ние овде не можеме (иако тоа не изговор за необидување), но Украинците се (беа) многу посилна држава и многу помногуброен народ - и посебно заради влоговите (се знаеше дека ќе ги искористат како топовско месо против воена велесила), тие мораа и можеа да дадат многу повеќе отпор кога се дешаваше државниот удар. После секако беше касно, со наци одредите како енфорсери на новиот марионетски режим.

Белорусија не ја чека подобра судбина ако на Пакс Американа им појдат од рака плановите. Лукашенко може да биде и најкорумпираниот лидер на свет (а не ни блиску до западните) па пак ќе биде подобра алтернатива за Белорусите отколку по ровови да гинат како глувци, топовско месо за САД.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom