Белгија осуди албански политичар за организирање атентати и насилство во Македонија

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Јаки се овие Албанскиве политичари. Место дијалог - насилство.
“Политичари“ кои своите “политички идеи“ ги спроведуваат со оружје, закани и насилство, денес во 21 век ги има онаму само каде што има радикален исламизам (Сомалија, Косово, Иран, Ирак, Авганистан, Пакистан, Чад, Судан итн.).
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Браво, радикалци, браво, ем радикални ем поддршка од запад. Ем нерадикални Кривославци, ем ги ебаат како сакаат.

Тоа е. :)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Браво, радикалци, браво, ем радикални ем поддршка од запад. Ем нерадикални Кривославци, ем ги ебаат како сакаат.

Тоа е. :)
Не би рекол дека имате поддршка од запад. Грујо си прави што сака со ДУИ, ги команда како сака, а ДУИ не смее да излезе од владата, зошто западот наредил да биде ДУИ во влада и да го слуша Грујота наш. Грујо гради споменици и цркви, а ДУИ мора да ги поддржува проектите на Грујо, оти така рече западот. Делата се гледаат, не реториката.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Не би рекол дека имате поддршка од запад. Грујо си прави што сака со ДУИ, ги команда како сака, а ДУИ не смее да излезе од владата, зошто западот наредил да биде ДУИ во влада и да го слуша Грујота наш. Грујо гради споменици и цркви, а ДУИ мора да ги поддржува проектите на Грујо, оти така рече западот. Делата се гледаат, не реториката.
То ќе видиме, лека полека. Ем шо ја отера темава у пичке си материне, сега и Грујо па ДУИ.

И на ДУИ и на Грујо ќе им дојде крајот. А кога ќе му дојде крајот на Грујо и на ДУИ ќе ти дојде и тебе крајот. Секако. :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
11.771
Поени од реакции
4.481
То ќе видиме, лека полека. Ем шо ја отера темава у пичке си материне, сега и Грујо па ДУИ.

И на ДУИ и на Грујо ќе им дојде крајот. А кога ќе му дојде крајот на Грујо и на ДУИ ќе ти дојде и тебе крајот. Секако. :)
:pos2:
Ијааааааа.... што кажа бе?!
Ова сериозно или сакаше да не насмееш?
Ааааа, сакаше да не насмееш а? Ах што си ти...

:party3:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
То ќе видиме, лека полека. Ем шо ја отера темава у пичке си материне, сега и Грујо па ДУИ.

И на ДУИ и на Грујо ќе им дојде крајот. А кога ќе му дојде крајот на Грујо и на ДУИ ќе ти дојде и тебе крајот. Секако. :)
На ВМРО никогаш нема да му дојде крајот, оти нејзината трандиција е од 19 век. Ама за ДУИ е многу извесно да пропадне, зошто веќе се има искуство со пропаста на ПДП, која беше најголема шчиптарска партија во Македонија.

Токо муабетов ни беше дали западот ве поддржува. Да ве поддржуваше немаше Теута и уште некои наивковци да рипаат како прлиња пред магаре, за откако чичко Сем им нареди дека мораат да бидат под Грујота, да се стишат. Единствено им останува по весничињана од време на време да си пишуваат научнофантастични раскасчиња и прикаски за шчиптарските работи.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Е сега види ти, како аналитичар, што е уствари поддршката. Ем терористи, ем поддршка.

Зато не рипај, оти од сите страни "внатре" ти е.

--- надополнето ---

Иначе знаеш како е формирана ДПМНЕ (зборам за ова лажново ВМРО) ?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Е сега види ти, како аналитичар, што е уствари поддршката. Ем терористи, ем поддршка.
Затоа сега ќе учите македонски од прво одделение. Како тргнале работиве, за некоја година ќе бара западов и по нашите цркви да одите, нели треба да се интегрирате? :vozbud:
Интеграција поо европски значи асимилација.
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Затоа сега ќе учите македонски од прво одделение. Како тргнале работиве, за некоја година ќе бара западов и по нашите цркви да одите, нели треба да се интегрирате? :vozbud:
Интеграција поо европски значи асимилација.
Isto kako vie albanski od zabaviste.:pos2:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Оти да не учиме Македонски од прво. Оти ко ќе ми караш мајката да не знам шо јадиш?

Оти воопшто да не те бомбардирам со твојот јазик (како јас сега и секогаш), со твојот насушен јазик, кој што за твоја несреќа а за моја среќа го зборувам подобро од тебе! Тоа не може да ме напраи Македонец мене, туку може да ме напраи човек со скилови, т.е. Skills.
Јазикот пиленце на крајна инстанца значи орудие, средство за хипостазирање на мислите. Јазикот е и оној што знае да го трансцендира од иманентниот затворен мисловен процес.

Туку ова не е за тебе! А што е за тебе!? Со толкава површност, истапува еден член на Унија на Млади Сељаци, мафта, се прчи, вика бравооо, на нискоинтелегентни, периферни говори. Хаос си бе дете, јас да сум како тебе не се појавувам по форуми.

Иначе како информација, моето семејство е конвертирано, Протестанти - евангелисти се. Тоа не ме праи не- Албанец! Имаш проблем, албанштината е јака работа, нешто што за тебе е научна фантастика.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Иначе како информација, моето семејство е конвертирано, Протестанти - евангелисти се. Тоа не ме праи не- Албанец! Имаш проблем, албанштината е јака работа, нешто што за тебе е научна фантастика.

хахахахах


Колку што албанците во Македонија растат и се воспитуваат со опери и оперети, толку и ти си протестант.:pos2:

--- надополнето ---

Isto kako vie albanski od zabaviste.:pos2:
А нели ти не беше аЉбанец ?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Не јас не сум протестант, али моето семесјтво (брат ми, татко ми, мајка ми) се протестанти.

Да слушам опера, најмногу клавирски концерти и симфонии. Читам поезија, (моментално Хуан Рамон Хименез), и себеси се гледам како припадник на таа раса на луѓе (во однос на духовните перформанси).
Твојот недостаток е твој, пријателе, и само твој, на никого друг. Македонизмот е само нешто што може да те зближи тебе со некој хипербореец како Гане Тодоровски, но никако ти да го делиш успехот со него. Така да, сите обиди, за прикажување на она што некој друг го правел за него самиот, за прикажување како дел од тебе, е фијаско пред старт.

Ти си оној рипрезент на себеси, и како таков, тука, веќе неколку години, докажуваш дека си едно ниско, ксенофобично, површно детенце, кое што служи како мегафон на некои структури (свесно или несвесно), и дека историски твојата улога е само еден репроматеријал. Пикавец во целата грамада од пепел. Ништо друго. Треба тоа да го разбереш, а бидејќи капацитетот не ти е колку на една мува, нема да разбереш така да, ти си добар во вакви летни денови, коа ќе нема шо да се прај, човек на тебе да си ја потврдува силата (интелектуална, духовна, во однос на знаење итн.).

Уживај... ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom