Бебиња и се за нив, грижа, играчки, поплаки, совети итн...

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Големиот одамна е самостоен и не се замара со тоа кој што прави дома и кој е до него. Исто цел ден не можат да се наранат, да заспијат, ниедна играчка не сака а ни цртани да гледа. Каде мајка му и тој по неа.
Вака неколку месеци и вчера во рок од еден саат без неа 20 пати ја побара мама, мама,..
Ќотек не е решение.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не гледам никаква љубомора од негова страна кон мене, не му смета кога сме заедно и не се поставува помеѓу нас. Само мајка му да е дома и не бара целото внимание од мајка му да е посветено само на него. Не е љубоморен ако посветува малку внимание и на мене и на брат му.
Кога ќе види дека подолго време не е до него ќе ја побара 20 пати во рок од еден саат и после се помирува со тоа дека ја нема. Почнува да се приврзува со мене и тогаш пак од мене не сака да се раздели и продолжува секаде да оди по мене. Не е толку силна таа поврзаност со мене, ама пак е смирен и знае дека не е сам и се чувствува безбедно.

Чудно ми е ова однесување после толку многу внимание што му е посветено и никогаш го немаме оставено сам. Претходно немаше проблем и идеше и кај непознати.

Иначе таков комплекс се јавува кај деца кои растат во фамилија каде таткото не одговара на улогата која треба да ја има, секогаш го ставаат во втор план и мајката е глава во фамилијата. Затоа улогата на таткото во фамилијата е важна за развојот на децата.
 
Член од
4 септември 2020
Мислења
39
Поени од реакции
50
Здраво мамички имам бебенце од два месеци пред два дена приметив дека едното обравче му е подебело од другото и тоа е многу приметливо,се плашам не знам што може да биде ве молам за мислење
 
Член од
16 ноември 2019
Мислења
185
Поени од реакции
839
Здраво мамички имам бебенце од два месеци пред два дена приметив дека едното обравче му е подебело од другото и тоа е многу приметливо,се плашам не знам што може да биде ве молам за мислење
Ако е како потечено може да го каснало нешто па од тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom