Баро не нарече Северна Македонија

  • Креатор на темата Princ
  • Време на започнување

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Не,ќе добие тврдото крило на ВМРО кое веќе се создава во самата партија,од луѓе со добро испитан политички беграунд,каде Грујо полека но сигурно ќе го загуби местото,а со оглед на непотисзмот и кумствата ќе го загуби местото и како лидер во самата партија,ако не милом тогаш со Божја помош и сила.:toe:
Ух! Дај просветли не кое е тоа тврдо крило. Да се надеваме дека барем постои :toe:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
не им верувам бе дека испратиле писма, а и сите ја гледаме нивната антимакедонска пропаганда
може испратиле писма ама со честитки

Хе хе, некој ја гледа, некој не, а на некој Волкот му кажа дека антимакедонска телевизија :pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ух! Дај просветли не кое е тоа тврдо крило. Да се надеваме дека барем постои :toe:
Одсекогаш постоело,и ќе постои,се друго е само минлива работа.Тоа се луѓе кој не менуваат ставови како чорапи,или партии како гаќи.Интервенираат штом треба,без разлика дали рејтингот на партијата е 1% или 99%.:toe:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
... ABC зарем секогаш се работи за рејтинг ... ??? ...
... значи сега треба да излезам пред она Фуерето и да му се извинам шо се родив МАКЕДОНКА ОД МАКЕДОНИЈА !!!???
... не сум гледала тоа А2 но по читањево сватив колку е часот ( оо : 45 )
... навистина Тодор имал ТВРД , овој МЕК :) ...
... јаска сум по ТВРДИТЕ СТАВОВИ ... така било од века па до довека :) :) :) ...
... ајде троа ВМРО вци ... пренесете до ПАСТИРО да ГО КРЕНЕ ... ГЛАСОТ И ДА СЕ БОРИ ЗА МАКЕДОНСКОТО ДОСТОИНСТВО !
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Нели сфаќате дека името е сменато... еве веќе почнаа и да го користат европјаниве...

Само треба тоа да му се продаде на народот... тоа е проблемот...:helou:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Нели сфаќате дека името е сменато... еве веќе почнаа и да го користат европјаниве...

Само треба тоа да му се продаде на народот... тоа е проблемот...:helou:


И мене така ми изгледа, туку, дај барем ти ако си поинформиран, поткрепи со некој доказ? А?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
... ABC зарем секогаш се работи за рејтинг ... ??? ...
... значи сега треба да излезам пред она Фуерето и да му се извинам шо се родив МАКЕДОНКА ОД МАКЕДОНИЈА !!!???
... не сум гледала тоа А2 но по читањево сватив колку е часот ( оо : 45 )
... навистина Тодор имал ТВРД , овој МЕК :) ...
... јаска сум по ТВРДИТЕ СТАВОВИ ... така било од века па до довека :) :) :) ...
... ајде троа ВМРО вци ... пренесете до ПАСТИРО да ГО КРЕНЕ ... ГЛАСОТ И ДА СЕ БОРИ ЗА МАКЕДОНСКОТО ДОСТОИНСТВО !
Не секогаш се работи за рејтинг,во ВМРО има луѓе кој ја одржуваат идеологијата многу пред да биде и официјално обновено како ВМРО - ДПМНЕ,иако дел од нив не се меѓу живите,тука се нивните синови и ќерки,кој не го ебат ни ЉуБџо,ни Грујо ни Љубе ни било кој поединец што ќе сврти од вистинскиот пат,без разлика на неговата моментална позиција во самиот врв на партијата.Мислам дека Грујо сеуште не ја прегазил “црвената линија“,барем според неговите сеуште “замумлани“ ставови.Верувај дека првиот ден штом ќе скршне од “патот“ ќе проработи “тракшан контролот“ на самото засега не толку експонирано членство.:toe:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Кој е овој Баро? Збунет чоек е изгледа. Според последниот преглед живеев во Македонија. Се збунил бе остајте го. Стар чоек апои не си земал на време.
Чек чек чек! Како мал ме викаа Глупак па пак си останав Вистинското_име_тука. Ке поминуваат вакви идиоти али ние пак ке си бидеме Македонија.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Нели сфаќате дека името е сменато... еве веќе почнаа и да го користат европјаниве...

Само треба тоа да му се продаде на народот... тоа е проблемот...:helou:
Море.... Името е сменато? Каде, кога, како? Или јас си знам, мене ми кажаа?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
И мене така ми изгледа, туку, дај барем ти ако си поинформиран, поткрепи со некој доказ? А?
Па нели премиерот наш убаФ отиде на средба со имењакот во Франција и нели се договорија дека ќе ни помогнат...

Чичково како што мене ми изгледа е французин па според договореното (не од сегашната средба, таа беше само глумата за народов, договорено беше од мн порано) си почнал да си го употребува... ваљда не му кажале дека е рано па се истрчал човекот... аку, нема гајле, полека и кај нас ќе се голта, и на крај ќе си го голтнеме сите убаво... и така...
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Па нели премиерот наш убаФ отиде на средба со имењакот во Франција и нели се договорија дека ќе ни помогнат...

Чичково како што мене ми изгледа е французин па според договореното (не од сегашната средба, таа беше само глумата за народов, договорено беше од мн порано) си почнал да си го употребува... ваљда не му кажале дека е рано па се истрчал човекот... аку, нема гајле, полека и кај нас ќе се голта, и на крај ќе си го голтнеме сите убаво... и така...
на Јован Герополус му има кажано ...
По се изгледа - Геро у дослух со Грујо и така, забавата продолжува...
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Мене не ми е јасно зошто не е објавен документот кој ни го даваат да го потпишеме? Кај е договорот? Како преговараат во наше име, а не ни кажуваат за што?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Море.... Името е сменато? Каде, кога, како? Или јас си знам, мене ми кажаа?
Македонија во ОН, ЕУ, НАТО и ред други организации фигурира без име! Додека не се најде соодветно име ќе биде нарекувана со референца бивша ј.р. Македонија. Тоа си е вистината.

По се изгледа дека соодветно име е веќе најдено и сега се преговара за други модалитети.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
... тоа се луѓе од КАБАЛАТА здружение на евреи кои се против МАСОНИТЕ ...
... нормално МАСОНИТЕ СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ .
...Евреите мислат дека ако ни го сменат името МАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ ИЗУМРАТ ??? ...
... КОДОТ Е ВО СИТЕ НАС , ТОЈ НЕ ПРАВИ ТОА ШТО СМЕ МАКЕДОНЦИ ...
... јаска лично сум многу горда што сум родена МАКЕДОНКА и што моите претци останале достојни на верата и нацијата ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom