Барам мислење (tatoo skin art)

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Мене вашите мислења и нормално гласови ми се потребни.Мојата галерија на www.TattooArtists.org/Boogie е ставена на процена од врвни светски мајстори а јас немам од кој друг да побарам подршка освен од вас.Ако не ви се допаѓа мојата работа слободно дајте го вашиот глас и за друг артист па затоа и подобрите победуваат нели.
Благодарам за разбирање се надевам дека нема погрешно да ме сватите
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Мислење за што бараш, за галеријата или за делата?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Вкупните мислења за целокупната работа.Тоа се мои дела од почетокот на мојата кариера па до сега
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Boogie напиша:
Вкупните мислења за целокупната работа.Тоа се мои дела од почетокот на мојата кариера па до сега
Некои дела со право може да го носат епитетот „мастерпис“. Секоја чест.

Меѓутоа, највеќе внимание ми привлече една од тетоважите во галеријата „секси“ тетоважи на твојот сајт. Поточно втората тетоважа од лево... Што се случило? Гледам дека девојката е истетовирана на „срамното место“ и е прилично „воспалена“ (со благи зборови кажано). Нешто тргнало наопаку? Јас да сум на твое место веднаш би ја тргнал таа „крвава“ фотографија. Искрено, одвратно е.

Другите тетоважи навистина одлично изгледаат, веќе го реков тоа.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Не е воспалена туку реакција на штотуку завршена тетоважа.Не е секоја кожа иста има некои кои се многу понежни од другите посебно девојките.Не сите тетоважи се сликани по тетовирањето па таа разлика може и да се забележи
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Tetozhavite se site mnogu dobri i super izraboteni, a i moja drugarka praveshe tetovazha kaj tebe pred dve godini,peperuga ne na stapaloto tuku od napred, so mnogu sitni detalji i e prezadovolna i izgleda fenomenalno:) Sekoja cest za delata:)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Tetovazite se super,se ubavo izraboteno.Sekoja cest!
Kazi mi imas li galerija za kineski znaci (kanji) ,barav na sajtot ama ne najdov.Ako ima kazi toa sakam da tetoviram:)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Има на мојот личен сајт или во студио но ако ви се допаѓаат галериите треба прво да се регистрирате и да го дадете својот глас па ке видиме како ке бидам рангиран
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ми се допаѓаат тетоважите ама не би се тетовирала..
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Sekoja cest za tetovazite. super se:icon_lol: :icon_lol:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Добри се добри признавам, ама ме интересира дали некогаш си направил некогаш онака цел Sleeve , она знаеш целата рака, и онка меинтересира колку често ти доаѓаат луше кои сакаат да се тетовираат кај интимните места.
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Секоја чест! И продолжи си така понатаму........
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Bacillus gagous напиша:
Добри се добри признавам, ама ме интересира дали некогаш си направил некогаш онака цел Sleeve , она знаеш целата рака, и онка меинтересира колку често ти доаѓаат луше кои сакаат да се тетовираат кај интимните места.
Има секакви луѓе и нормално секакви места за тетовирање.Интимните тетоважи не се баш за покажување вака малку незгодно е можеби некој ке се препознае сепак Македонија не е толку голема а за ракав до сега немам цел направено,значи онака гради и рака до лакт да али цела рака досега сеуште не но ке има и таква тетоважа се надевам.Уствари ако се рачуна трајбал имам правено од горе до доле но тоа е Клуни трајбал што не би рекол дека е ракав.Фала на подршка
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Абе стигнаа ли кај нас тие флуоресцентните тетоважи!?
Таква ќе си ставам па што сака нека е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom