Барам игра.. т.е. "Која беше играва..?"

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Барам една игра,онлајн се играше си правиш карактерче и се бориш со други противници и освојуваш секакво оружје? Помош?
baram edna igra so biranje na kola i se trkas
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Нинтендо игра, беше некако како стратегија... Ти контролираш една база со сателит над нејзе, и требаше да освојуваш територии. Со џојстикот наредуваше колку војници, топови, артилерии, хиликоптери да ти излезат од твојот тим за да се борат против другата страна. Истотака можеше да ги крадиш војниците од противникот.

Хелп... :(
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Нинтендо игра, беше некако како стратегија... Ти контролираш една база со сателит над нејзе, и требаше да освојуваш територии. Со џојстикот наредуваше колку војници, топови, артилерии, хиликоптери да ти излезат од твојот тим за да се борат против другата страна. Истотака можеше да ги крадиш војниците од противникот.

Хелп... :(

?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Браво идиот!
Наместо да го напишеш ова, си можел да сфатиш дека претходното мислење/барање ти било премногу општо и да понудиш некој детал плус.

Чисто колку за информација, следниот ваков испад ќе биде казнет.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Не барам игра туку сеа ми текна.Дали памтите на старите телевизори порано кога пребарувавте во фрекфренции да наместите слика,ќе ја најдете тенкови од Нинтендо како некој друг игра?Или само кај мене ми се има десено?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Не барам игра туку сеа ми текна.Дали памтите на старите телевизори порано кога пребарувавте во фрекфренции да наместите слика,ќе ја најдете тенкови од Нинтендо како некој друг игра?Или само кај мене ми се има десено?
Озбилно се дешавало? Ја не сум видел такво нешто. Ако е точно, значи уште тогаш имало стриминг :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Не барам игра туку сеа ми текна.Дали памтите на старите телевизори порано кога пребарувавте во фрекфренции да наместите слика,ќе ја најдете тенкови од Нинтендо како некој друг игра?Или само кај мене ми се има десено?
Да. Можно е вакво нешто, особено ако живееш во зграда, а комшијата преку антена од нинтендото фаќа сигнал :)
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Да. Можно е вакво нешто, особено ако живееш во зграда, а комшијата преку антена од нинтендото фаќа сигнал :)
Многу јако,таман си мислел дека си нашол слободна фрекфренција за да играш Нинтендо (нели се пребаруваше) а уствари тоа да ти бил комшијата :(
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Нешто добро со втора светска да препорачате.Поново нешто до 2 години стар наслов максимум.Друго имам све поминато
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Не барам игра туку сеа ми текна.Дали памтите на старите телевизори порано кога пребарувавте во фрекфренции да наместите слика,ќе ја најдете тенкови од Нинтендо како некој друг игра?Или само кај мене ми се има десено?
Комшијата секоја вечер играше Супер Марио на нинтендото, и кога тој играше целата слика на мојот телевизор се расипуваше, и немав друга опција освен да го гледам како игра, се додека не ја исклучеше конзолата.... Како и да е интересно беше да "шпиунираш" како некој игра :icon_mrgr:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.379
Поени од реакции
20.005
Нешто добро со втора светска да препорачате.Поново нешто до 2 години стар наслов максимум.Друго имам све поминато
Еден месец подоцна xD
Ако се уште бараш еве ти листа (ФПС/РТС) :
Company of Heroes 2, Order of War, Men of War, Call of Duty: World at War, Sniper Elite 2/3, Wargame European Escalation (Студена Војна поточно), Blietzkrieg 3 (есен 2015), Red Orchestra Rising Storm, Enemy Front, Men of War: Assault Squad 2, Heroes & Generals, Hearts of Iron IV (лето 2015), War Thunder.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Играта е веројатно околу 10 години стара, беше со возење коли, стари спортски коли. Можеше да се вози по земја, асфалт и снег. Имаше мислам три левели, бронза, сребро и злато, а може и четири да беа, не сум сигурен. Имаше и такви "бонус" игри каде што не се тркаш, туку учестуваш во разни игри, најчесто требаше со возачот да излеташ најмногу што можеш напред. Имаше и нешто како "last man standing", 10-20 возачи во арена и секој со секој се чука, тој што ќе остане последен победува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom