Багаж

Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Маст-хев: гаќи(од бројот на денови шо планирам да седам, толку гаќи плус 3-4), пешкири пута три обавезно, пунач за мобилен, четка и паста за заби.
Креми за сонце и такви ми ти работи не носам пошо буквално не ми се исплати, само првиот ден на сонце се мачкам, максимално седам на сонце и после најнормално си фаќам тен без мака.
 
Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
И јас обожавам да се пакувам! Ако тргнувам сабајлето почнувам со пакување од 10 навечер до еден сум готова! Се пакувам ноќно време зашо сите или спијат или ако идеме заедно и они се пакираат и не ми сублимираат земи ова остај она!
Прво праам еден попис све шо ми треба и ондак зимам се пакирам! Иначе ако идам со придружба посебно ако е машко хаха зимам многу багаж зашо може да ми помогне тој или таа! Коа идам сама носам помалце зашо нема да се однесам!
Хх иначе и мене ми се дешава коа идам на неколку дена да се натрупам со облека а коа идам на дугачко да земам две три парталчиња!
Иначе во главно носам многу работи али не све шо имам! :helou:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Многу сакам кога се пакувам за некаде да отпатувам. Добро сеа, најчесто мајка ми е таа што средува по торбите, али ја увек се шуткам околу неа, и и туткам уште некое парче облека за во торба:) Порано носев се што имав, а на одмор носев само 2-3 облеки.. Сеа сум опаметена, и си носам најнеопходни работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom