Бабини деветини!

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ја знам дека не треба да држиш бакар или алуминиум у раце коа грми и коа врне...ќе те удрело гром!!!
Ама ова не е бабина деветина...ова е десетина :) :) жива вистина:pos: :pos: :pos: :pos:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Закон тема еј...Него тоа на полноќ се што спомнувате ја занм со самовили..ама нема везе, овие у друга дропка ќе ги сместам :)
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Ако си поминел на полноќ на раскрсница сенки ке те газеле и после ако си имал модринки а не си знаел од што ти се...демек од нив биле:pos: :pos: :pos:
Ако станеш од сон и си цел со модринки,духови те газеле:pos: :pos: :pos:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
E od vampirite ne se plasete ja ke im kazam da ne ve zakacaat... :)
-ako sedis navecer pred ogledalo i se ceslas pred nego ke ti izleze krvava marija i mozsda sledniot den ke umres ako ne ja izbrkas!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
На бадник земи залче од лебот и кога ќе одиш да спиеш стави го под перница да ја сонуваш жената со која ќе се ожениш (јас го сторив тоа и сонував ајкули ) :pos::pos::pos::pos::pos:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ako gledas fudbal i reces deka tvojot tim ke zagubi ke go baksuziras i stvarno ke zagubi.Mislam kako da me slusaat oni mene sto zboram.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Eve od baba mi edna devetina:
Ako preku nekoj mrtovec skoknala macka ili macor,ovoj ke se vampirosal.Za da ne stane vampir,trebalo da mu se probode igla na papokot!E toa e nevideno be!
Isto baba mi nikogas ne go mete dvorot oga nekoj ima na pat,poso ke mu e slucila nesreka.A pred da trgne na pat,sekogas poleva voda,za da mu idel patot lesno ko so tece vodata.
Isto na Veliki Petok ne treba da se banjas,poso ke ti izlegla MRTVA KOSKA!


gi ima uste mnogu,ke napisam ponataka,ko ke mi tekne!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
15 минути пред и после 00 часот да не излегуваш од дома(не знам зошто ама го имам вака слушнато)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Jas znam deka od 00 casot do 00 i 15 ne se izleguva zatoa sto toagas dusite setale. Ne veruvav bas, ama otkako mi se sluci edna glupost pred 3 godini redovno si go praktikuvam:)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
ako mn se smees ke zemes pomlada zena i ako zboris dodeka jades ke zemes ciganka hahahahaha taka mi vikase baba mi
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ако гребиш од тавчето, ќе ти врни на свадба :pos:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Ako dades nekomu pari u ponedelnik, cela nedela ke davas pari
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ако пиеш вода додека ручаш во ресторан, сметката ќе ти стигне поголема:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
pcjodamaster напиша:
На бадник земи залче од лебот и кога ќе одиш да спиеш стави го под перница да ја сонуваш жената со која ќе се ожениш (јас го сторив тоа и сонував ајкули ) :pos::pos::pos::pos::pos:
Hahaha me iznasmea da ne puknishÏnace i vo Svedska za vrtolum (midsommar) ako sober 7 razlicni divi cvekina i gi stavis pod pernica ke go sonuvas idniot partner :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom