БОЈКОТ НА ГРЧКИТЕ (ГЕЈСКИТЕ) ПРОИЗВОДИ(ТЕЛИ) И УСЛУГИ!

corba666

Аполитичен промакедонски
Член од
3 април 2008
Мислења
266
Поени од реакции
55
Па што знам од оваа страна не изгледа така
 
Член од
11 април 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Namerno gi ,,izvrtuvaat,, brojkite veruvaj... Grcite sme svesni deka postoite i ima makedonski naselenie i postoi makedonski jasik vo Grcia.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Па што знам од оваа страна не изгледа така
Не изгледа ни од таа...

Се најде детево, јесда не е крив што има татко грк, ама немој бе да ми правдаш тука некакви си грчки ксенофоби!

1762!
1948!

Кога ќе побараат прошка прво, за овие две, потоа ќе правам муабет дали остатокот од грчката нација била добра или не!

Дотогаш, секој грк, на мојов штрк!
 

corba666

Аполитичен промакедонски
Член од
3 април 2008
Мислења
266
Поени од реакции
55
Ирини го почитувам тоа што го кажуваш ама штетата е направена. Ветото е израз на непријателство. Тоа не е оружје на дипломатијата како што некој сака да го прикаже... тоа е оружје како и секој пиштол или пушка и е насочено кон Македонскиот народ. Ние се браниме, ние не сакакме да мрзиме некого. Ама послем 17 години надеж за пријателство и подавање рака некој да ти врати вака и отворено да покаже дека сака да те уништи..... тешко ќе биде да убедиш некој дека народот е добар и дека не размислува како владата. Секој народ заслужува водство кое ќе го отслика него
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
СТВАРНО ??????? ЗАШТО НИКАДЕ НЕ ВИДОВМЕ ????? ВИКАШ ОНИЕ МАСКИРАНИТЕ СЕ ЗАКАНУВАА НА БРКОЈАНИ И КАРАМАНЛИС ????
ЗНАЧИ НЕ УШТЕ НЕ ЛАЖАТ :uvo: :pos::pos::pos:
КОМУНИСТИТЕ!:pos::pos::pos:

Da znaete deka e cista nevistina... toa go izmislija dvajcata vinovnici Kostas Karamanlis&Dora Bakoiani bidejki 88% bea protiv vetoto no tie namerno ja ,,prepravia,, brojkata za da ispadne deka imame omraza protiv vas....
А дали народот таму превзеде нешто?
Барем мал израз на незадоволство, ако е тоа така?
Јас видов многу окезени фаци по вашите телевизии. Поздрав.
 

corba666

Аполитичен промакедонски
Член од
3 април 2008
Мислења
266
Поени од реакции
55
Превзедоа... 1991 година 1 милион луѓе излегоа во Солун да ни изразат подршка и љубов. Се што беше подвижно во околина на Солун и пошироко до Лариса искочи во подршка на Македонија. Па добро сега не беа сите 2 милиона колку што ги има во овој регион ама и 50% од луѓето не е лошо ?!?!?!?!?!? :pos:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
pa toa se podrazbira be druze..........mislev deka nema potreba da se spomenuva toa.......

dusata mi e dlaboka ko kaspijsko ezero ili more za nekoi ..........

fala za pofalbite,tie mi se podstrek pa prodolzam ponatamu da ja unistuvam makedonija pa i drugite da gi naveduvam da pravat kako mene....
Ти ако неќеш да бојкотираш тоа е твоја работа, ама брат ти овде провоцираш.:uvo:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Охриѓани одржаа мирни протести пред претставништвата на грчките фирми во градот !

Поголема група граѓани на Охрид, претежно млади, денеска одржаа мирни протести пред продажните места и претствништва на грчките компании во градот, незадоволни од актуелната грчка политика кон Македонија.




охриѓани денеска одржаа мирни протести​
„Повод за протестот е грчкото вето за македонскиот влез во НАТО, со што сметаме дека е загрозена нашата државата и пред се македонскиот народ чиј идентитет се негира“, ни изјави Никола Шишкоски од здружението на граѓани „Христо Узунов“, кое заедно со здружението „Единствена Македонија“ го организраа мирниот протест.

Мирни протести за национално достоинство-Никола Шишкоски​
Преку овој протест сакаме да им упатиме порака на грчките власти дека овде има народ со сопствен идентитет, рече Шишкоски. Тој најави дека сличен мирен протест ќе биде организиран и за време на Самитот на претседатели на држави од Централна Европа што на почетокот на мај ќе се одржи во Охрид, со цел како што рече: „да се чуе вистината за Македонија“.


Облечени во маички со македонски симболи, знамиња и други реквизити групата продефилира низ охридските улици со задржување од по десетина минути пред грчките продавници каде се скандираше името Македонија и се пееја македонски песни.

се протестираше пред грчките фирми во Охрид​
Меѓу протестантите беше и некогашниот пливачки ас, Александар Маленко, кој истакна дека протестот има за цел да испрати порака за единство и зачувување на нашето име. „Ќе протестираме пред грчките фирми во Охрид сплотени за да докажеме дека едно име имаме-тоа е Македонија“-рече Маленко.

Едно име имаме - Александар Маленко​
Протестите во Охрид минаа во мирна атмосфера, достоинствено и без инциденти. Организаторите најавија дека ова е само почеток на континуирани мирни протести што ќе се организират во иднина со цел, како што беше кажано да се зачува името на државата и идентитетот на македонскиот народ.


извор
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Sve e super..bravo...samo toj MALENKO DA NE bese..ke bese poubo.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
A so barase Malenko?

Ja objavi kandidaturata za pretsednik na skupstina ili..?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Абе треба едноставно се за што знаете т.е. сте запознаени дека е со грчки префикс, да не го зимате и да не го поддржувате. Не треба сеа некој друг да ве тера или да ви виси над глава и да ви збори како не треба да ги ебаваме грчиштата. Се знае тоа, целосна поддршка на правите македонци кои навистина не купуваат грчки работи, а не само онака да се пише демек го поддржуваат сето тоа, а ги гледаш другиот ден во окта, или вадат виза за грција и што ти знам јас уште...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
mnogu znajt i toj kutriot...videte go na www.megastar.com.mk
vo emisija kade
Сабина вика вака
све е извитоперено во МК ,30% педери ,30% наркомани,30% забегани, 30% алкохоличари, 30% коцкари , нема шанси да влеземе во ЕУ :pos::pos::pos: и има многу забегани без работа што су. А Маленко млад је и многу добар ,ама нешто му стои у место :pos::pos::pos:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Сабина вика вака
све е извитоперено во МК ,30% педери ,30% наркомани,30% забегани, 30% алкохоличари, 30% коцкари , нема шанси да влеземе во ЕУ :pos::pos::pos: и има многу забегани без работа што су. А Маленко млад је и многу добар ,ама нешто му стои у место :pos::pos::pos:


LUDNIIICAAA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom