БОЈКОТ НА ГРЧКИТЕ (ГЕЈСКИТЕ) ПРОИЗВОДИ(ТЕЛИ) И УСЛУГИ!

Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
krsenje nogi na site sto kje odat na odmor.....da tepaat Grci :pos2: po Solun, neli ?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.332
Поени од реакции
18.194
Познавам колешки, на кои главна цел, награда после серија положени испити, или предадени проекти им е шопинг во Солун. И не би се откажале од тоа, ни по цена да им ја распарчат Македонијава наша...

Цитат: „...па шо ми е мене гајле дали ќе ме примат у НАТО или не, и шо врска има името тука...Ја идам на шопинг, сум заслужила за тоа, и идам да си се изнакупам и да си се изнарадувам на морето...“

:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Абе ваквите се само за по едно 10 деца македончиња да им направиш...
Да ни се зголеми популацијава :back:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Денес Веро во ГТЦ во центар, комплетно празен... :eek:jea:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Денес Веро во ГТЦ во центар, комплетно празен... :eek:jea:
Затоа Тинекс е полн :gush:

Редно е, нека им зголемат плата бар на продавачките.
Поголем профит во македонските маркети > поголема плата > нови маркети > нови вработувања.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Веро Тафталиџе ес јужуал фул си беше:( прост народ
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
Затоа Тинекс е полн :gush:

Редно е, нека им зголемат плата бар на продавачките.
Поголем профит во македонските маркети > поголема плата > нови маркети > нови вработувања.
:vozbud: neznam toa dali ke se sluci
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
космофон е еден од најспоменуваните на темава па така да...
јас решив утре да го фрлам бројов ама незнам на шо да се префрлам...
слични им се припејд понудите и на тмобиле и на вип...:uvo:
бтв...еве еден текст за космофон...

Дојче Телеком почна со преземање на ОТЕ (газдата на Космофон)


Неформалните информации пред нова година се покажаа за точни. Дојче Телеком веќе откупи 20% од државните акции на ОТЕ и веќе преговара со грчката влада за менаџментот на компанијата. Долгорочниот план на ДТ е ОТЕ да го претопи во Т-Ком, а неговиот мобилен оператор во Т-Мобиле. Космофон и Германос се исто така во сопственост на ОТЕ, што секако ќе биде искористено од ДТ низ целиот Балкан. Се очекуваат можни процеси против ДТ од страна на комисиите за заштита на конкуренцијата, но долгорочно во Македонија Космофон или ќе се претопи во Т-Мобиле, или ќе биде затворен или ќе биде продаден на слободен пазар по наредба на Комисијата за заштита на конкуренцијата.

извор

едит:блогов не е мој, тоа што се вика јованс блог е чиста коинциденција
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
И ја сум за бојкот на Грчките производи и услуги и ја поддржувам акцијава 100 % :helou:
Ама што правиме со :
:toe: СКОПСКО ПИВО:toe:
Газди на Скопска пивара се Грци , нека ми прости Македонскиот народ , ама јас од Скопско пиво не се откажувам по никоја цена :nesum:
Ај за Узото има замена , можеме мастика да пиеме , ама замена за СКОПСКО :nenene:
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Подршка и бојкот со редици пред грчка амбасада за кремот македонски да си набави соодветна фенси облека из СОлун и Атинка? Пфффф...
Иначе да, уште космофон картичката ми остана да ја поништам... :) :)
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
aj kazete so denes grcko ne kupivte?
Jas kupiv pavlaka makedonska,..a na pazar koga odbirav portokali prodavackata mi rece..,,zemi ovie se grcki,, hehe ko sum se rasp...dila tamu...Kakvi grcki budalo edna,gladna da sum ne zemam.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Zaborajv...Viza nemam cekano i vadeno 20 godini...
Dali ima uste budali so cekaat za odmor vo Grcija?
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Има некои резултати...ама пак не е тоа тоа,треба сите да се приклучат кон бојкотов
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
И ја сум за бојкот на Грчките производи и услуги и ја поддржувам акцијава 100 % :helou:
Ама што правиме со :
:toe: СКОПСКО ПИВО:toe:
Газди на Скопска пивара се Грци , нека ми прости Македонскиот народ , ама јас од Скопско пиво не се откажувам по никоја цена :nesum:
Ај за Узото има замена , можеме мастика да пиеме , ама замена за СКОПСКО :nenene:
Има и други пива. :wink:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Има резултат да ама далеку од тоа што треба да биде после ова што ни го направија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom