БАЛКАНКАН

Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Мистичен напиша:
"Зашто? У пичку матер зашто! Зашто ја имам кента а ти имаш флеш"! ...или така некако беше најдобрата реплика во филмот! : )
"VOZ CE DOLAZI U PETAK, NA BROD CE SE TOVARA U DUBROVNIK-220 SANDUKA, A TAMO MOI LJUDI, MOI CUVARI , MOJ MILICIJA, MOJ MASINOVOZACI NECE NIKOJ DA VE CEPNE, CE DELIMO FIFTI-FIFTI"
"ZASTO FIFTI-FIFTI, VALJDA TRETINA"
"ZASTO DA MU JEBEM MATER ZASTO!!! STO IMAS?"
"DVA PARA"
"JACI!!! KENTA!!! ETO ZASTO!!!" .......

FILMOV E STRAVA
MOZDA GO IMAM GLEDANO NAD 50 PATI (scenarioto go znam celo na pamet)
 
Член од
27 јануари 2005
Мислења
86
Поени од реакции
0
Цар си бе Роко. Многу ги сакам типчињата ко тебе шо по маалски кошиња и коперации така живоописно, со талентована нарација прераскажуваат сочни дијалози и реплики од нискобуџетни филмчиња.

Пишувам добри дијалози и добра литература. Се надевам бе Роко дека еден ден моите дијалози ќе ги прераскажуваш на некој форум.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Букаро напиша:
Цар си бе Роко. Многу ги сакам типчињата ко тебе шо по маалски кошиња и коперации така живоописно, со талентована нарација прераскажуваат сочни дијалози и реплики од нискобуџетни филмчиња.

Пишувам добри дијалози и добра литература. Се надевам бе Роко дека еден ден моите дијалози ќе ги прераскажуваш на некој форум.
Уште пред да прочитам знаев што ќе кажеш :icon_lol::icon_lol:
Инаку филмот е ОК...на делови смешен на делови трагичен,глумата типична,приказната интересна...Од 1 до 10 му давам 5 :raz:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Dobar e filmot,
makedonskite glumci dobro si ja zavrsija rabotata i mi se svigja celata prikazna.:icon_lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.415
Приказната е нереална, ама интересна е. Малку тапа е крајот, ама сепак имаше смешни моменти, поготовo кај булгарчета и кај Шефкет Рамадани! :)

Ау, и бошњаците беа добри! :pijan: :pos:
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Acid напиша:
Приказната е нереална, ама интересна е. Малку тапа е крајот, ама сепак имаше смешни моменти, поготовo кај булгарчета и кај Шефкет Рамадани! :)
Abe ne bese bas 100% nerealna.Imase dobar opis na zbidnuvanjata na balkanot.Mene mi se dopadna.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.415
Profa напиша:
Abe ne bese bas 100% nerealna.Imase dobar opis na zbidnuvanjata na balkanot.Mene mi se dopadna.
Имаше добар опис. Се што опишаа беше точно како што е на балканот. Ама јас говорев за приказната, за тепихот, за потрагата по тепихот... Ептен го отупеа со тоа, не беше реално.

Сепак, забавен филм беше.
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
По интернет веќе се наоѓа и DVD-Rip верзија од филмот. Супер забавно филмче е, макар да го претераа на крај со последните сцени...
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Отиде баба Зумбула :)

Го гледав вчера во кино и ми се допадна. Динамично филмче. Многу црн хумор.
На моменти Јовановки ми се чинеше така незаинтересиран, како да му е преку глава од глумењето. Некако му фалеше жар. Тоа ми сметаше едниствено.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
uste ne sum go gleala neznam zasto:raz:
iako bratucetka mi glumi u nego
znam deka ona nastapila na krajot so pistol u raka:pishtoldz
malo devojce so plava kosica kao demek se odmazduva za majka i
taka nesto neznam ne go imam gleano
ama imam u plan da go gleam u skoro vreme:wink:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
реално да си кажам го гледав над 10 пати и пак се смеам за некои муабети у филмов шо ги има
 

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
Јас лично мислам дека филмот е едно обично срање у боја. Нереален и полн со глупости. А и финтите не им се баш нешто да паднеш на газ од смеа. Глупости живи.
 

Марко

The Macedonian Maniac
Член од
18 јануари 2006
Мислења
179
Поени од реакции
0
не сум го глеал ај кој го има нека го прати
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Марко напиша:
не сум го глеал ај кој го има нека го прати
Ај јас ќе ти го пратам. Преку пошта сакаш или да дојдам кај тебе на :coffee:, па заедно да го гледаме:)
 

Марко

The Macedonian Maniac
Член од
18 јануари 2006
Мислења
179
Поени од реакции
0
ајде извади виза те чекам на кафе не само на кафе ке те носам и у полски клуб да видиш со пољачки има многу се убави и глупи лесно се факаат а уште полесно се е**т а за филмот ако стварно го имаш стај го на сајтот ако го собира сакам да го глеам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom