А1 Македонија (VIP)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
pa koj normalen čovek potpišuva 24 mesečen dogovor bez budžet i bez telefon, koga najdobro e bez dogovor, koga sakas raskinuvaš
Ok ajde neka e taka ! ama aj vidi ja cenata , na nova S i M kolku e vo kombo...
M tie 599mkd, i vaka i taka si 24m, so komboto toa tie 899za optika 100/100 / ili 100/10docsis....

Za 599mkd, 150gb+100 koi mozes da gi zamenes za povejke raboti nemas nikade momentalno primer 50gb menuvas za 10gb vo eu Roaming .....
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Ok ajde neka e taka ! ama aj vidi ja cenata , na nova S i M kolku e vo kombo...
M tie 599mkd, i vaka i taka si 24m, so komboto toa tie 899za optika 100/100 / ili 100/10docsis....

Za 599mkd, 150gb+100 koi mozes da gi zamenes za povejke raboti nemas nikade momentalno primer 50gb menuvas za 10gb vo eu Roaming .....
Или 679 денари со вклучен буџет во комбо пакет доколку си имаш потреба од нов телефон, со интернет до 100 кај местата со оптика и кабловска или до 50 Mbps кај места со комбо бокс или VDSL и вкупно испаѓа 679 + 499= 1178 денари/ месечно или 599+499=1099 денари/месечно без буџет. Ги имаш сите поволности како 5G, размена, неограничено се и тоа се се активира преку интернет онлајн или преку контакт центарот.
Добро е да се напомене дека овој пакет со неограничен интернет е одличен за луѓе кои работат и имаат потреба од неограничена комуникација.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.000
Поени од реакции
423
Da se napomene deka A1 ima mnogu mala pokrienost so 5G, internetot ne e neogranicen 150 gb e i telefonite se so astronomni ceni, otvorere phones.mk pisete Samsung Galaxy A54, Ledikom 18.500, A1 32.500, i posle vikaat davale golemi popusti na telefonite, nadji budalu pa je je*i
Автоматски споено мислење:

Isto i Telekom, razlikata e sto oni imaat pogolema pokrienost so 5G a neograniceniot i kaj niv e isto 200 gb
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Da se napomene deka A1 ima mnogu mala pokrienost so 5G, internetot ne e neogranicen 150 gb e i telefonite se so astronomni ceni, otvorere phones.mk pisete Samsung Galaxy A54, Ledikom 18.500, A1 32.500, i posle vikaat davale golemi popusti na telefonite, nadji budalu pa je je*i
Автоматски споено мислење:

Isto i Telekom, razlikata e sto oni imaat pogolema pokrienost so 5G a neograniceniot i kaj niv e isto 200 gb
Буџетот убаво е да се напомене дека супер е да се искористи за некои уреди кои се ефтини и со минимална доплатата да земиш добар телефон или друг уред. Вредат некои уреди на онлајн попуст што ги даваат со поефтина цена, инаку да со мрежата не се стабилни и со цената на некои телефони претеруваат доста за разлика од официјален диструбутер кај кој ќе го најдиш уредот за поефтина цена или ќе си земиш на старо користен и добро сочуван.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
238
А ова со промоцијава со 60 GB интернет (10 редовно +50 бонус) ако склучам договор за Nova S Sim на неопределено, бонусот од +50 GB останува засекогаш или?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
А ова со промоцијава со 60 GB интернет (10 редовно +50 бонус) ако склучам договор за Nova S Sim на неопределено, бонусот од +50 GB останува засекогаш или?
Да ти останува засекогаш таа тарифа со зголемен интернет и плус сега имаш попуст онлајн доколку ја активираш.
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
20 GB пакет од А1 секоја ден сурфам на нет и никако да се потроши зборувам за месечен припејд пакет од А1 за цена од 299 ден! И песни слушам и симнувам видеа, правам Downloading на апликации и пак има никако да се потроши што чудо ке беше! Од лично искуство немам збор за А1 оператор Македонија.
Автоматски споено мислење:

Ново кај А1 промотивно за истата цена од 299 ден даваат 100GB!
Цел месец за таа цена или првите две недели?
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Нова припејд картичка 2 недели,
постоечки корисници 30 дена. 100GB за 299 денари.
Така е Алберт Ајнштајн наш голем маж! Сестра ми, од како е започната опцијата веднаш ја активираше опцијата од 100GB ама јас се зезнав секој месец ми се реактивира при пејд пакетот од 20GB и не напишав Stop и пак ми се активира по истата цена од 299 ден ама не 100GB и се јавив на 1234 и ми кажаа требало таа ден пред да се продолжи опцијата да ја откажам и на истиот број 1410 да испратам 100GB до петок ми важат овие 20GB и морам да ги стопирам! Од се најважно се исплаќа без разлика дали тоа ќе е 20GB или 100GB! Позз и убава вечер Мудрец и до сите останати! Кајганџии/ќи (y);):)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Znae nekoj so se slucuva so A1.?
Na 1234, kazuva vo momentov se soocuvame so globalen problem so mobilnite uslugi.....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Zabelezav kaj nekoi deka ne rabotat mobilnite podatoci, takov nekoj problem ili?
Nikoj ne znae so e,jas plajkav kombo,stoi deka nee platena,a pari rezervirani i email za evidentirna platena smetka,l stigna
Povremeno stoi 4g+ a nema internet, preku 1 povik kon lyca e neuspesen....
Автоматски споено мислење:

Nikoj ne znae so e,jas plajkav kombo,stoi deka nee platena,a pari rezervirani i email za evidentirna platena smetka,l stigna
Povremeno stoi 4g+ a nema internet, preku 1 povik kon lyca e neuspesen....
Ovie nekolku casa stoi VoLte ama na povicite nema hd,znak taka da voLte e off line.....
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Koga ima A1,problemi nikoj nisto,koga e so Lyca nesto odma 20komentari.......no sega ne za toa....
Imal nekoj vakov slucaj denes kaj 12 ja plajkav smetkata i dr,smetki site pominaja plajkajna, od a1,stasa email deka se procesira,vo moj a1 uste stoi neplatena,povejke od 7god,plajkam se onLine, od 1234,konecno se javija im padnal cel sistem i 2 glavni data serveri,ama vikaat nema uplata,im vikam mi isprativte NoReplay mail deka sum platil ,na app,od Stb ima zadrzana suma kolku sto e smetkata,od stb,mi potvrdija isto,A1 tvrdat nema uplata, ako do ponedelnik do 13h,uste stoelo neplatena da sum vadel dok,od banka i vo salon da sum nosel......
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom