А1 Македонија (VIP)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.219
Поени од реакции
3.610

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.219
Поени од реакции
3.610
Ne izleguva toa ni na app ni na a1.mk
Jas od aplikacija ti pravam screenshot sega momentalno, odi napravi update na app, i odi so brza najava preku mob,data ke ti fo pokaze brojot samata app...
Btw, pred 2 dena razmeniv Gley 30 dena za 60gb,prethodno Hbo za 80gb, pred toa 30gb za 3gb vo Roaming i taka skoro 2god
Автоматски споено мислење:

Jas od aplikacija ti pravam screenshot sega momentalno, odi napravi update na app, i odi so brza najava preku mob,data ke ti fo pokaze brojot samata app...
Btw, pred 2 dena razmeniv Gley 30 dena za 60gb,prethodno Hbo za 80gb, pred toa 30gb za 3gb vo Roaming i taka skoro 2god
Razmenata samo preku app, za web ti pisav da si proveris roaming drzavi/operatori ako ja nema na spisokot
 

Attachments

Член од
13 април 2021
Мислења
3.150
Поени од реакции
10.524
Може ли некој да ми објасни како функционира ова Нетфликс, со А1. Дали се доплаќа нешто и дали има некои привилегии ако имаме пример поголема сметка?

Јас плаќам Нетфликс посебно, па ако има некоја привилегија, зошто би плаќала кога сум на А1 и плаќам поголема сметка?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Може ли некој да ми објасни како функционира ова Нетфликс, со А1. Дали се доплаќа нешто и дали има некои привилегии ако имаме пример поголема сметка?

Јас плаќам Нетфликс посебно, па ако има некоја привилегија, зошто би плаќала кога сум на А1 и плаќам поголема сметка?
307 ден месечно, 720р резолуција, си активираш пакет и после ко ќе заврши се реактивира автоматски, ама можиш и да го прекиниш. Немаш којзнае што привилегија, активираш пакет само преку оператор и то е то.
 

Честити Царе

'Feo, fuerte y formal
Член од
22 февруари 2024
Мислења
417
Поени од реакции
1.525
Здраво на сите,
заинтересиран сум и јас за да станам корисник на Нетфликс и сум долго време корисник на А1.
Моментално сум корисник на постпејд пакетот A1 Nova S SIM но без да ми следува телефон и не сум обрзан , од месец за месец ми е договорот .
Гледам прв пат дека имало варијанта да се користи размена .
Зошто немам пристап до таква опција и како да направиме да имам . Ако има можност за Нетфликс би било прекрасно или само за 10гб роаминг зошто сум работно надвор постојано .

Благодарам .
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Здраво на сите,
заинтересиран сум и јас за да станам корисник на Нетфликс и сум долго време корисник на А1.
Моментално сум корисник на постпејд пакетот A1 Nova S SIM но без да ми следува телефон и не сум обрзан , од месец за месец ми е договорот .
Гледам прв пат дека имало варијанта да се користи размена .
Зошто немам пристап до таква опција и како да направиме да имам . Ако има можност за Нетфликс би било прекрасно или само за 10гб роаминг зошто сум работно надвор постојано .

Благодарам .
Здраво. Опцијата за размена е достапна за М, L, XL и XLL тарифите, додека за Ѕ не е достапна.
За нетфликс можеш да активираш и да ја деактивираш преку Мојот А1 апликацијата.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
564
Некој да не знае што ерор е ова? Се работи за A1 XploreTV пустен на андроид бокс. На 2 мобилни + лаптоп функционира ама овде јок. Проблем е со мрежата нешто одвај крева над 5мб боксот. Далеку сум од рутер за лан кабел да му боцнам (има и порт)
Се работи за овој бокс: https://vi.aliexpress.com/i/1005003093691880.html?gatewayAdapt=glo2vnm
 

Attachments

  • 127,2 KB Прегледи: 26

Kajgana Shop

На врв Bottom