А1 Македонија (VIP)

Член од
24 октомври 2021
Мислења
898
Поени од реакции
548
тогаш ако мигрирам на 1090 имам неограничен 5Г :)
ako zemes fiksen net (A1 net ili A1 Combo Box) i napravis Combo paket,.predplatata od 1099 ke ti bide 899. Ili ako ti e istecen dogovorot zemi samo sim.

Nema da ima na tie tarifi 5G, navodno ke ima novi tarifi pred leto i site ke bidat 5G. Ova diskriminacija so mrezava e ziva glupost. Treba i na pripejd da ja donesat. Idioti.
Автоматски споено мислење:

Јас сум на м тарифата имам 5г да знаеш дека 5г е достапно во Скопје, Куманово и Битола моментално
kako skoknaa Bitola, a Veles/Stip uste ne... mislam deka verodostojna e mapata na SpeedTest. Taa dava kade se uklucile na 5G.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.336
Поени од реакции
3.712
ako zemes fiksen net (A1 net ili A1 Combo Box) i napravis Combo paket,.predplatata od 1099 ke ti bide 899. Ili ako ti e istecen dogovorot zemi samo sim.

Nema da ima na tie tarifi 5G, navodno ke ima novi tarifi pred leto i site ke bidat 5G. Ova diskriminacija so mrezava e ziva glupost. Treba i na pripejd da ja donesat. Idioti.
Автоматски споено мислење:


kako skoknaa Bitola, a Veles/Stip uste ne... mislam deka verodostojna e mapata na SpeedTest. Taa dava kade se uklucile na 5G.
Vcera pola saat nemase 2g, vie barate 5ka.....
Malo sutra ke se poceka....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.336
Поени од реакции
3.712
Haha so ti e batka za 2G li se sekiras koj koristi uste 2G
Ne se sekiram,(ne si vo tek so rabotive) a za koristejne site ke koristat, bidejki koga kese iskluci 3g, ostanuva 2i4g, 5g nazad sme mnogu....
A i nemaat site tel, VoLte a i da imaaat telekom i a1 ne davaat na pripejd pa taka telefonot od lte na povik ke odi na edge.....
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.075
Поени од реакции
468
Ne se sekiram,(ne si vo tek so rabotive) a za koristejne site ke koristat, bidejki koga kese iskluci 3g, ostanuva 2i4g, 5g nazad sme mnogu....
A i nemaat site tel, VoLte a i da imaaat telekom i a1 ne davaat na pripejd pa taka telefonot od lte na povik ke odi na edge.....
Zatoa ke si platat za na postpejd, sto ocekuvate vie muzika bez pari
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.490
Поени од реакции
5.521
ako zemes fiksen net (A1 net ili A1 Combo Box) i napravis Combo paket,.predplatata od 1099 ke ti bide 899. Ili ako ti e istecen dogovorot zemi samo sim.

Nema da ima na tie tarifi 5G, navodno ke ima novi tarifi pred leto i site ke bidat 5G. Ova diskriminacija so mrezava e ziva glupost. Treba i na pripejd da ja donesat. Idioti.
Не е дискриминација, Телеком на М претплата не нуди воопшто 5џи ти за при пејд збориш.

Plajkam nova M, so 150gb+100vo sef i za 5g, koe go nema uste da plajkam.??koj pobaral nesto besplatno....
Опција за 5џи.
Може и да немаш 5џи телефон а да ја имаш опцијата. А1 не ти ја наплаќаат таа опција туку ја имаш - ја добиваш таа опција со претплатата.
Јас сум на Телеком М тарифа во Магента и ја неам таа опција.

Сеуште се шири мрежата за 5џи. И браво што а1 ја даваат со м претплата за разлика од Телеком.

Од друга страна јас плаќам по договор за брзина ДО 30 мбпс на Телеком а максимум на линија ми е 9. И ако пуштат боље инфраструктура со истиот договор ќе си добијам 30ка брзина.


Е сега А1 и Телеком во 5џи вложуваат, за разлика од мрежата кај мене што е заборавена од 90тите.
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
ako zemes fiksen net (A1 net ili A1 Combo Box) i napravis Combo paket,.predplatata od 1099 ke ti bide 899. Ili ako ti e istecen dogovorot zemi samo sim.

Nema da ima na tie tarifi 5G, navodno ke ima novi tarifi pred leto i site ke bidat 5G. Ova diskriminacija so mrezava e ziva glupost. Treba i na pripejd da ja donesat. Idioti.
Автоматски споено мислење:


kako skoknaa Bitola, a Veles/Stip uste ne... mislam deka verodostojna e mapata na SpeedTest. Taa dava kade se uklucile na 5G.
ako zemes fiksen net (A1 net ili A1 Combo Box) i napravis Combo paket,.predplatata od 1099 ke ti bide 899. Ili ako ti e istecen dogovorot zemi samo sim.

Nema da ima na tie tarifi 5G, navodno ke ima novi tarifi pred leto i site ke bidat 5G. Ova diskriminacija so mrezava e ziva glupost. Treba i na pripejd da ja donesat. Idioti.
Автоматски споено мислење:


kako skoknaa Bitola, a Veles/Stip uste ne... mislam deka verodostojna e mapata na SpeedTest. Taa dava kade se uklucile na 5G.
не те разбирам да зеам сим со која претплата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom