А1 Македонија (VIP)

Член од
22 јули 2015
Мислења
420
Поени од реакции
173
brzo ja sirat mrezata
Автоматски споено мислење:

a pred da imas 5g imase poteskotii so mrezata den dva?
Podolg period imase na nekoj mesta problem so brzinata ,pred nekoja nedela 4g se sredi brzinata i od denes zabelezav 5g ama mnogu nestabilno cesto znae da se gubi
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
420
Поени од реакции
173
Споредба на 5г во Скопје и Битола
Во Скопје добивам многу поголема брзина на 5г
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.301
Поени од реакции
3.672
Novo od A1...
Optickite paketi se zgolemuvaat:
50/50 (Net S) - 699 mkd.,
100/100 (Net M) 799 mkd.
200/200 (Net L) 1099 mkd.

Link https://www.a1.mk/internet-tv-fiksna/internet-tarifi/a1-net
Abe arno se,ama ova e samo za novi i obnova na dogovori za site drugi eden golem sreden prst.!
(Obnova na dogovor nikoj nema od ovie paketi site se so postari paketi-vo prevod prilika da se krenat cenite-!kako sto napravija za 5g gi krenaja 100/200mkd pretplatite)
Автоматски споено мислење:

Abe arno se,ama ova e samo za novi i obnova na dogovori za site drugi eden golem sreden prst.!
(Obnova na dogovor nikoj nema od ovie paketi site se so postari paketi-vo prevod prilika da se krenat cenite-!kako sto napravija za 5g gi krenaja 100/200mkd pretplatite)
A telekom na site magenta/po nase combo ,na site mu gi pokacija brzinite bez + nadomest.... Toa e realno
A ova od A1 e diskriminacija kako i se dr,vo nordistan!!!!
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
854
Поени од реакции
516
Paketite se so isti ceni kako i dosega, ako zemes combo (spois fiksen net + mobilna, ili fiksen i tv) imas golem popust. Zar ne moze da se obnovi porano?
Автоматски споено мислење:

po nekoja logika i combo box treba da go krenat od 20 na 50 i M od 50 na 100...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.301
Поени од реакции
3.672
Paketite se so isti ceni kako i dosega, ako zemes combo (spois fiksen net + mobilna, ili fiksen i tv) imas golem popust. Zar ne moze da se obnovi porano?
Автоматски споено мислење:

po nekoja logika i combo box treba da go krenat od 20 na 50 i M od 50 na 100...
Porano -3 meseci od 24 te so dogovor
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.515
Abe arno se,ama ova e samo za novi i obnova na dogovori za site drugi eden golem sreden prst.!
(Obnova na dogovor nikoj nema od ovie paketi site se so postari paketi-vo prevod prilika da se krenat cenite-!kako sto napravija za 5g gi krenaja 100/200mkd pretplatite)
Нормално е операторите да се борат за повеќе договори, повеќе обнови и ако можат да превземат некој од конкурентот.

На пример ако имаш опција да се префрлиш од Телеком и да добиеш 200 мбпс наместо 100 за помали пари зашто да не го направиш тоа.


И на Телеком имаше така промоција, АКО обновил мобилна линија добиваше повеќе нет за исти пари, ама само ако обновиш. Знам ја фатив промоцијата тогаш. И тоа не е "фер" спрема тие што не обновиле или што не биле нови претплатници ама тоа ти е политика на фирма.

Сите се борат за +.


Јас на пример иам договор со Телеком за нет и тв истечен најмалце 8 години, од лични причини не го продолжувам. Зашто Телеком и да зголеми брзини да ми даде и на мене? Која е логиката. Едноставно што сум потпишал тоа и добивам
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.301
Поени од реакции
3.672
Нормално е операторите да се борат за повеќе договори, повеќе обнови и ако можат да превземат некој од конкурентот.

На пример ако имаш опција да се префрлиш од Телеком и да добиеш 200 мбпс наместо 100 за помали пари зашто да не го направиш тоа.


И на Телеком имаше така промоција, АКО обновил мобилна линија добиваше повеќе нет за исти пари, ама само ако обновиш. Знам ја фатив промоцијата тогаш. И тоа не е "фер" спрема тие што не обновиле или што не биле нови претплатници ама тоа ти е политика на фирма.

Сите се борат за +.


Јас на пример иам договор со Телеком за нет и тв истечен најмалце 8 години, од лични причини не го продолжувам. Зашто Телеком и да зголеми брзини да ми даде и на мене? Која е логиката. Едноставно што сум потпишал тоа и добивам
Ok,site se borat za + ama neka gi zadrzat i starite ....
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
854
Поени од реакции
516
Имам забележано за Битола дека местат само 700Mhz 5g ,но не и 3.ХGhz се надевам ќе постават и од неа
obicno dvete zaedno gi stavaat, cudno ova
Автоматски споено мислење:

nema uste promeni vo combo box... sto cekaat plus celo Sk e na 5G, mozat da ponudat Combo box 5G
 

Kajgana Shop

На врв Bottom