А1 Македонија (VIP)

Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
сакале или не, мора да признаеме дека во МК има само еден мобилен провајдер - T-Mobile, овие другите само си играат провајдерите. за смешки се.
сега кога оне и вип се споија, ќе ги надујат цените, а услугата уште им е 0.
 
Т

Триптико

Гостин
сакале или не, мора да признаеме дека во МК има само еден мобилен провајдер - T-Mobile, овие другите само си играат провајдерите. за смешки се.
сега кога оне и вип се споија, ќе ги надујат цените, а услугата уште им е 0.
Признаваме дека е најдобар и најглупав (алчен). Наместо да даде разумни цени и да има 100% население кај него, истиот има менаџери што појма немаат што прават. Високиот профит што го вади Телеком се должи на "наследување" на опрема и мрежа за кои плаќала цела држава! Да го немаа тоа, ќе видевме колку им е реален профит. Дури и сега го прават истото. Кажуваат инвестиции, а всушност со зголемување на претплата си го покриваат трошокот. За Optic пакети е муабетов. "Собирање на кајмак" е најпедерска маркетинг стратегија, ама очигледно кај мутави корисници пали :(
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Признаваме дека е најдобар и најглупав (алчен). Наместо да даде разумни цени и да има 100% население кај него, истиот има менаџери што појма немаат што прават. Високиот профит што го вади Телеком се должи на "наследување" на опрема и мрежа за кои плаќала цела држава! Да го немаа тоа, ќе видевме колку им е реален профит. Дури и сега го прават истото. Кажуваат инвестиции, а всушност со зголемување на претплата си го покриваат трошокот. За Optic пакети е муабетов. "Собирање на кајмак" е најпедерска маркетинг стратегија, ама очигледно кај мутави корисници пали :(
но во мобилната телефонија се најстабилни и најдобри. сигнал секаде има, интернет секаде има и брзина има.
вип и оне, сигнал каде нема, а на некои мести интернет има ама брзината е килобита, а не мегабита.
 

GoranX

Евреин
Член од
16 септември 2011
Мислења
66
Поени од реакции
9
Чудo сo Нoте3 имaл мрњжa вo гoстивaр, елa сo некoј глуп телефoн имaј дa видиш кaкo е? ? ?
Јaс рaчнo бирaм мрежa нa мoјoт лг нa 3г и супер е никoгaш не сум недoстaпен, купен зa 4г aмa aкo нaместaм aвтo мрежен мoд телефoнoв ќе гo чекaм дa нaјде кaј дa се пoврзи
 
B

bngj45

Гостин
Колку време однапред може да се продолжи договорот?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
За роденденската тарифа 666 кога се продолжува договорот како која ја рачунаат ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Мислев за телефон кога зимаш тогаш како која?
Ej, ne mi teknuva. Ne znam dali gledat po taa tarifa ili imaa drug nacin.

Ama na 666 popust imas 4.500 ili 5.000. Gledaj ja cenata na telefonot, minus tie pari, minus toa sto si star korisnik I prodolzuvas, obicno od 1-2-3.000 denari nekade e toj popust, I ako nacekas online poracka na modelot sto go sakas od 1.000 do 2.000.

Ja taka smetav I nemav razlika koga bev u salon. 500 denari promasiv. :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Мрежа никаква а за телефони немам коментар.
Сега сите продаваат мобилни па најисплатлива варијанта на која размислувам е припејд и тоа строго од телеком
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Jas veke 4 godini imam ONE broj i mnogu zadovolen od mrezata sum, mozebi sega posle spojuvanjeto one.vip i vie od VIP ke imate dobra mreza
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Дечки, некој да каже 4г на ВИП колку се движи во просек?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Дечки, некој да каже 4г на ВИП колку се движи во просек?
Најголема 4G LTE покриеност во Македонија со Вип

http://gsm.mk/najgolema-4g-lte-pokrienost-vo-makedonija-so-vip#

Во овој момент, Вип има најголема покриеност на 4G LTE во земјата, покривајќи 40% од населението во 7 градови во Македонија.

- За помалку од две години по лансирањето на 3G+услугите, Вип денеска ја претставува својата најнова инвестиција во 4G LTE со која ќе понуди супер брзи мобилни податочни услуги од најновата генерација. Овозможувањето на 4G LTE услугите е уште едно достигнување на Вип во трката по постојани иновации и супериорно корисничко искуство. Се работи за значајна инвестиција во можностите на нашата мрежа што ќе овозможи придобивки за нашите корисници и ќе ја унапреди конкурентноста на компанијата. Ние сме исклучително горди со она што го постигнавме во релативно краток временски рок. За само 7 месеци од почетокот на важноста на лиценцата, успеавме да обезбедиме покриеност на 40% од населението, иако обврските според Лиценцата предвидуваа двојно помалку за првите две години, изјави Никола Љушев, Главен извршен директор на Вип...........
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Најголема 4G LTE покриеност во Македонија со Вип

http://gsm.mk/najgolema-4g-lte-pokrienost-vo-makedonija-so-vip#

Во овој момент, Вип има најголема покриеност на 4G LTE во земјата, покривајќи 40% од населението во 7 градови во Македонија.

- За помалку од две години по лансирањето на 3G+услугите, Вип денеска ја претставува својата најнова инвестиција во 4G LTE со која ќе понуди супер брзи мобилни податочни услуги од најновата генерација. Овозможувањето на 4G LTE услугите е уште едно достигнување на Вип во трката по постојани иновации и супериорно корисничко искуство. Се работи за значајна инвестиција во можностите на нашата мрежа што ќе овозможи придобивки за нашите корисници и ќе ја унапреди конкурентноста на компанијата. Ние сме исклучително горди со она што го постигнавме во релативно краток временски рок. За само 7 месеци од почетокот на важноста на лиценцата, успеавме да обезбедиме покриеност на 40% од населението, иако обврските според Лиценцата предвидуваа двојно помалку за првите две години, изјави Никола Љушев, Главен извршен директор на Вип...........
Ova e od 2014
 

Kajgana Shop

На врв Bottom