Ајде да се ЕБЕМЕ...

Статус
Затворена за нови мислења.
N

Nessa Alcarin

Гостин
Леле бе.... Насловот на темава... :( Сега ми е мака што пишав, еве и за овој пост ми е мака...
п.с. Штом јас почнав да се вознемирувам од вакви работи, нешто не е во ред (или со мене или со претераната слобода во користење на срамни зборови овде)
Ај ноу, Ај ноу офф топик... :place:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Леле бе.... Насловот на темава... :( Сега ми е мака што пишав, еве и за овој пост ми е мака...
п.с. Штом јас почнав да се вознемирувам од вакви работи, нешто не е во ред (или со мене или со претераната слобода во користење на срамни зборови овде)
Ај ноу, Ај ноу офф топик... :place:
o_O:pos:
A као никогаш го немаш употребено тој збор , или никој те нема прашано ќе се ебеме ли?или сакаш ли да се ебеме ?
Или пак после поставувањето на прашањето самото тоа ти направило одбивност и си рекла НЕ НЕМА да се ебеме ?
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Леле бе.... Насловот на темава... :( Сега ми е мака што пишав, еве и за овој пост ми е мака...
п.с. Штом јас почнав да се вознемирувам од вакви работи, нешто не е во ред (или со мене или со претераната слобода во користење на срамни зборови овде)
Ај ноу, Ај ноу офф топик... :place:
Така ке е кога немаме донесено легализација за бордељи ...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
o_O:pos:
A као никогаш го немаш употребено тој збор , или никој те нема прашано ќе се ебеме ли?или сакаш ли да се ебеме ?
Или пак после поставувањето на прашањето самото тоа ти направило одбивност и си рекла НЕ НЕМА да се ебеме ?
поубаво звучи: НЕ НЕМА да водиме љубов (имаме секс) ;)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
поубаво звучи: НЕ НЕМА да водиме љубов (имаме секс) ;)
OK :D

Така нека биде,кај се најдовте бе се невино до невино,се нежно понежно, што ниту изговарате срамен збор а камоли да правите нешто срамно.
Ах јебига тоа ти е :) Блазеси ти ретко се наоѓаат во денешно време девојки со скруполи,на кој им е непријатно дури и да напишат таков збор а камо ли да го изневерат дечкото или мажот. За жал вакви вредности одамна се изгубени кај повеќето.
Но сепак БРАВО за тебе,жена девојка која се срами да напише или изговори ебење никогаш не би изневерила,во вакви моменти се гордеам што сум македонец и што сеуште постојат патријахално воспитани жени и девојки! :icon_lol:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.469
Поени од реакции
1.816
OK :D

Така нека биде,кај се најдовте бе се невино до невино,се нежно понежно, што ниту изговарате срамен збор а камоли да правите нешто срамно.
Ах јебига тоа ти е :) Бчазеси ти ретко се наоѓаат во денешно време девојки со скруполи.
Абе се се патријахални се чуваат до прва брачна ноќ па ти.

БТЊ Сексот кај нас сеуште е табу тема.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Леле бе.... Насловот на темава... :( Сега ми е мака што пишав, еве и за овој пост ми е мака...
п.с. Штом јас почнав да се вознемирувам од вакви работи, нешто не е во ред (или со мене или со претераната слобода во користење на срамни зборови овде)
Ај ноу, Ај ноу офф топик... :place:
Ти мораш сериозно да појдиш кај Иван Исцелител да ти забај
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
поубаво звучи: НЕ НЕМА да водиме љубов (имаме секс) ;)
ајде да водиме љубов? ајде да имаме секс? Мислам дека овие фрази не се користат во реалниот живот...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ти мораш сериозно да појдиш кај Иван Исцелител да ти забај
Ќути и јас не знам што ми е.. порано немав проблем со такви работи...
dobro poznat, си ми ја утнал поентата, друже... Не значи дека, ако не зборам реченици од типот „Јас се ебам“, „Ајде да се ебеме“, дека не го ни правам „тоа“, или пак дека не сум вулгарна на моменти... Едноставно, насловот на темата е ептен ефтин, како да нема значење тоа што ќе легнеш со некој. Нешто слично со „ајде да јадеме компирчиња“. That's all...
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Ај вечер да дојдам? Ај после да дојдам? Ај утре да дојдам? И тоа е тоа.

А јас од друга страна директно и велам ми се ебе и да се појави. Она природно несака, и следува молење и молење и молење пошо реално ми се ебе. И конечно ќе се усогласи ама јас тогаш несакам дека ми е под ниво и искрено не ми е филмот на толку молење да ебам. И така некој ден. Ама сега само поради тоа што јас несакам она претерано многу сака. И се караме, си раскинуваме, со денови некад. Мејкап секс одпотоа, и истиот круг одново. И математиката на крај, иам 2 пута неделно, во добра недела.

Затоа барам јебачица, ветувам дека нема да ми се појават чувства кон истата и ќе се држеме стриктно бркни-вади релација. Куро ми е океј, подебелок онака, соба 24/7 со сите екстри, кондоми ја ќе зиам, оброк има загарантиран еднаш, такси можам да подмирувам такоџе и кредит ќе и турам редовно, башка куќата ми е на 3 спрата ама од едната страна и фали фасада онака, телефон 078 733 640.
WOT IS BACK! :DDDDD
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Идеш со партнерот повеќе од година дена (или колку и да ви е мерката за стабилна врска) и незгодно ти е да му/и кажеш „Ај да се ебеме.“:cautious: That is just wrong and stupid.
Тоа значи или дека не си сигурна/сигурен дали партнерот е со тебе зошто те сака, или имаш потреба да докажуваш пред него дека си поштена, (ова само за жените важи, и затоа и во просек почесто кај нив се јавува ова), што преведено значи-мислиш дека не си. Wrong and stupid.

* И за да не добивам многу хејт постови: Не сакам да кажам дека ако не го правите ова сте глупави. Може не ви е навика не ви текнало, најчесто и не се почнува сексот со дирекна покана, и шотијазнам. Туку дека ако утре направите „експеримент“ и го кажете тоа, а се мислите 45 минути предходно дур имате тахикардија и ви се потат рацете, имате проблем во врска, со себе и со партнерот.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Абе ајде баш глупости ви се муабетиве, или ги правите само на форумов и не сте биле у никаква врска, или сте биле у врска со ќеркаи на Мајка Тереза( Бог да ја прости ). Сака некој да ми донесе заклучок дека "Aјде да се ебеме" фразата уз време на досадна атмосфера било каде на било кое место не пали ? Или е погрешно да ја каже женското зошто знаеш, на турските серии идат со пристап "миличок ќе сакаш да дојдеш горе, треба да фрлиш троа глет маса на зидот" , демек никој ја не сфаќа, у стил досетки со доза мистерии, курци палци .. Не муабетот е дека секоја девојка, абе ќе го чувам у фрижидер дур не ми стане нефункционален ако треба.. секоја девојка на фразата "Aјде да се ебеме" и секое машко(правилно толкување "Jас", погрешно толкување "Педер") , ако ја погодиш децибелажата и моментот кога треба да го кажеш, ќе се хормонизира.
Да не дрндам напразно, "Aјде да се ебеме" ДА , "Миличок дали си за доза телесни доживувања" НЕ ... "Jас ја соблагам со очи" , "Сакаме спонтано" ... значи не ме јебете !! Патот за Сарамзалино(со почит до Сарамзаличани).
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ако одиш со партнер веќе година и нешто, и мислиш дека се можеш да му кажеш и дека се познавате доволно, малце е глупо да мора да „му црташ“ кога сакаш секс. Мислам, барем за мене, се познаваат тие работи, нема многу употреба на зборови... Или пак вие седите на кауч, гледате Величенствениот и едниот му вика на другиот: Ај да се ебеме, и другиот: Ми што знам, ај... :confused: Се знае, допир на незгодно место, бакнеж, поглед... не треба многу зборови. Ако е типот/типката ептен ќутук и не може/ не знае да ги прочита знаците на телото на партнерот, тогаш можеби би биле потребни такви реченици...
Е сега, не зборам за моментите кога ќе стане жешка играта, и кога се почнува со перверзниот муабет. Тогаш е дозволено.:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom