Ајде да оцениме ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
јахутерминал напиша:
Абе на убава девојка каква облека да и ставиш ќе и стои.
Do negde tocno , ama taa ubavata devojka treba da ima stil za da e ubavo , da znaj i da kombinira skladno
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12






Na site tri sliki ima napraveno promasuvanja.Ednostavno sekade nesto nedostasuva.Na prvata bluzata i e utnata.Na vtorata i e utnato kapceto pa i bluzata so stilot ,a farmercinjata i se ok.Na tretata ednostavno crnata boja dobro i stoi no toj kroj na hajlina ne e za nea pramnogu koskicki se gledaat.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

хм...не е лошо,ама фустанот сепак требал да биде малце пократок

Фризурата и е ок,ама сандалите многу ми се познати од негде,мислам дека и некој друг имаше вакви...инаку формата на фустанот ми се свиѓа ам бојата НЕ


Премногу старомодно...не ми се допаѓа.:nenene:..тотална утка
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0

Dobar e fustanot,ama ima mnogu grda frizura.Odvratna mi e.

Sandalkite mnogu mi se dopagaaat,a fustanotne,nitu vo bojata,nitu vo krojot.


Fustanot e premnogu sirok,so sloevi,tanteli,kako nekoja grofica e.:pos2:
 
С

Сатори

Гостин

Премногу ми се допаѓа...но само долниот дел од фустанот, топот има премногу впечатлив дизајн.


Ова веќе може да помине, ама бојата...иако на Рис баш супер и одговара.


Пренатрупано...ноуп, дефинитвно не ми се допаѓа.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59

Врска немам која е девојката,ама фустанот е топтастичен :)
Особено ми се допаѓа што долниот дел почнува од под задникот и прави убав ефект. :)


Сум ја видела оваа слика досега многу пати и секогаш само косата ми остава впечаток.
Колку е само фина оваа Риси Витерспун (Рисо Зимската Лајца)!! Никогаш не ни стапнала во Македонија,а веќе ги носи боите на нашето знаме! Црвена и жолта! Вау! :pos2:
Комбинација: Нечу да се женим! :pos2:


Интересна боја и модел. Само девојката изгледа како буре бидејќи очигледно моделот ја скусува,а таа ионака е ниска. Овој фустан би го имал правиот ефект на висока девојка,некоја по-манекенски тип,не мињонка како оваа.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11

Убав фустан и грда фризура :toe:

Сандалите интересни се ама фустанов :tapp: особено долниот дел бљак..... и фризурата е уба ама нешо шишките се зафркнати :)

ќе го поделам мислењето со Ангелче :helou:
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5

Убав фустан иако малку претерала со должината. Дури наликува во долниот дел на венчаница...

Фустанот е грд. И ги истакнува премногу колковите, а и бојата баш не и е нај. Сандалите се океј, но колку што можам да забележам само со алката и одговараат... Фризурата е добра, но шишките се некако чудни.

Еееееееее НЕ! И не...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
MAR MAR напиша:

Не мие убав фустанот , едниот дел е груб горе а долниот дел е нежен , не ми штима ич , косата веќе немам збор , кода чистела по дома и заборавила дека за излез е хихи

Хмм , не ме бендисвит , ни фустан нит сандали

Ако е за баир за ѓурговден , тогаш таман облечена си е ,иначе тотален промашај е фустанов
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

па што знам,мислам дека бијонсе имала и подобри избори


не е лош фустанот,ама мислам дека поубаво би и прилегал ако имала поголеми гради


Па што знам..ми се свиѓа фустанот,ама некако штиклите...:nesum:


е ова ми се допаѓа..едноставно,но сепак убаво



Ми се допаѓа,за настап е онака раскошно,ама за настап инаку за црвен тепих мислам е претерано...ама сепак може да пројде затоа што е на сцена сепак...:smir:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11

хмммм..... не знам.... не е ништо посебно... не ми се свиѓат



ептен е слаба за ваков фустан, иначе моделот ми се свиѓа


не знам.... немам соодветен коментар :toe:


на нозете црн, а на рацете бел лак :tapp: иначе фризурата ми се свиѓат, а и фустанот, а ташната шо боја е?


пааа убав е фустанот за сценски настап ама ланчето е огромно, сепак во глобала ми се свиѓат :toe:
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5


Добра комбинација со сандалите, ташничето, алката итн итн. Али сепак малку чуден би го нарекла панталона фустан :). Воопшто не е мој стил, можеби и затоа не ми е баш убав...




Фустанот е убав.. Но не и стои убаво. Во горниот дел каде што фустанот е отворен, таа е преслаба... Има мали гради, па затоа мислам дека овој модел многу подобро би и стоел на некоја со малку поразвиенко тело.. Косата воопшто не добра.. Прво и се познава црниот корен, а и ми делува некако мрсна и неисчешлана... Алката и прстенот би можеле да бидат некоја така понежно жолта/ златна боја...




Инетересно моделче. Морам да признаам дека убаво и стои.. Сандаливе бодат очи, а косата е добра...




Добра комбинација.. Одлично осмислена. Но ми наликува на малку постара.....




Нема да и забележам за ништо зошто сепак се работи за некој настап..
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21

не ми се свигаат тие панталомите или што и да е под фустанот...го прават некако како со шалвари!!



леле колку е слаба!!!! одвратно изгледа на сликава...и фустанот не ми се свига воопшто па ни бојата....



прекрасна е...фустанчево ми се свигапремногу....само чантичката можела некоја боја како чевлите и се ке беше перфектно...али и ваа е преубава!



нај нај нај убава! прекрасна!




бијонсе тука пее на сокар нели...минатата година!
супер беше а и изведбата и беше совршена...многу е убава....
:nokti:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom