Аукции во Р.М

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Гледам нема тема отворено па ме интересира дали кај нас се одржуваат акуции слични како оние во странство нешто како dealers на discovery ке си отидеш и ке ти го ценат предметот,и дали има во Македонија аукциски куќи што откупуваат стари предмети кои имаат одредена вредност.Или аукции каде што секој може да учествува да купи предмет за евтини пари по пат на надавање.Не оние ауции што ги одржува УЈП или банките на предмети што луѓе ги имаат изгубено под хипотека.И ако има каде се одржуваат ??.Или постојат ама се од затворен круг се однесува за оние луѓе кои имаат подлабок џеб.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.349
Поени од реакции
4.999
Aj sovega mesate realen zivot so televizija ova taka e.
Ete ti Reklama5 i Pazar3 aukcirajte.
Kako prvo nemas ni antikvarnica vo Makedonija
Ima vo Skopje nekade prodavnica kaj sto mozes da prodades nesto star predmet ili da kupis?!?!
Eve ja imam vreteno od 1920god. Ne e vo dobra sostojba ali moze da pomine za nekoja iljadarka
Mislis nekoj ke mi dade nekoja iljadarka za trulo skapano drvo polno so dupki
Imam medalji od World War II zlatni
Imam porcelanski servis od 40ta godina Vintage series Made in France so pozlateni boi
Imam srebren nevestinski kolan 1800 i nekoja god datira, vrednost stotici eura.
Kaj e Pawnshop Stars da mi gi otkupat :P
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Aj sovega mesate realen zivot so televizija ova taka e.
Ete ti Reklama5 i Pazar3 aukcirajte.
Kako prvo nemas ni antikvarnica vo Makedonija
Ima vo Skopje nekade prodavnica kaj sto mozes da prodades nesto star predmet ili da kupis?!?!
Eve ja imam vreteno od 1920god. Ne e vo dobra sostojba ali moze da pomine za nekoja iljadarka
Mislis nekoj ke mi dade nekoja iljadarka za trulo skapano drvo polno so dupki
Imam medalji od World War II zlatni
Imam porcelanski servis od 40ta godina Vintage series Made in France so pozlateni boi
Imam srebren nevestinski kolan 1800 i nekoja god datira, vrednost stotici eura.
Kaj e Pawnshop Stars da mi gi otkupat :P
кој меша реален живот со телевизија него прашувам дали има.И ако има каде сето тоа се случува.И зошто да немаме ние во Македонија ние да не сме нешто специјални(инвалиди дебили клошари неспособни кретени) каде можеш за ефтини пари да купиш нешто што вреди цело богатство
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Пура 95-та поволна цена!
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Гледам и јас дека во странство Министерствата за внатрешни работи организираат аукции каде ги продаваат запленетите работи... Има кај нас нешто вакво кај нас или си делат луѓето меѓу себе ?
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Гледам и јас дека во странство Министерствата за внатрешни работи организираат аукции каде ги продаваат запленетите работи... Има кај нас нешто вакво кај нас или си делат луѓето меѓу себе ?
сигурно има ама како што рече ти си ги делат меѓу себе или се од затворен тип само некоја група на луѓе учествуваат
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
76
Поени од реакции
23
сигурно има ама како што рече ти си ги делат меѓу себе или се од затворен тип само некоја група на луѓе учествуваат
Има такво чудо постои, и во право си за тоа дека е само за одреден затворен круг на луѓе затоа што ете еден пример ако тебе ти ја запленат колата, кога ќе дојде на аукција ти имаш прв право да наддаваш за да си ја земиш назад. Е сеа ако колата вредела 3 илјади евра тебе почетна цена ти ставаат 6 илјади евра и фала богу не би ја зел за тие пари би купил нова кола. И ти си одиш иди позади тебе некој НИВНИ човек и ја зема колата за 1000 евра..ова е точно да знаеш..:) Чиста сметка долга љубов...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Ех да имаше кај нас аукции од типот на такви како на Аuction Hunters што се емитува на Discovery,али нема,јбг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom