Аудио Опрема: Засилувачи, Ресивери, Тунери, Звучници...

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Nemorosus, 25 март 2010.

 1. murto

  murto

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  109
  Препорака за сервисер на аудио опрема од Скопје - појачало и звучници?
   
 2. dastan

  dastan

  Член од:
  7 јуни 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  204
  вака имам едно прашање, читав и тука на темава и настрана и што разбрав разбрав ама не доразбрав до крај па да си прашам дали на авто радио со овие карактеристики
  [​IMG]
  може да ги поврзам овие звучници

  [​IMG]
  без да изгори радиото за звучниците многу не се секирам.
  однапред фала
   
 3. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  921
  може бе оти да не . 8 ома се звучниците, нема проблем за радиото.
   
 4. dastan

  dastan

  Член од:
  7 јуни 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  204
  фала ти :) , моќноста ми беше проблем бидејќи се многу послаби звучниците од радиото
   
 5. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.109
  Допаѓања:
  2.575
  За да немаш проблеми...најдобро е звучниците да се барем 2:1 во однос на појачалото, а ако не ќе си го пушташ појачалото до онаа граница за која мислиш дека е адекватна на звучниците. Значи никако од половина нагоре
   
 6. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  921
  радиото дава 17 вати на 4 ома, на 8 ома дава помалку, најверојатно 12-14 вати. звучниците се 12 вати така да ок е и до крај да пуште.
   
  На dastan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Macedonian WOLVES

  Macedonian WOLVES

  Член од:
  21 мај 2016
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  129
  Здраво нов сум на темава и не се разбирам многу, сакам да купам систем домашен за музика и на тв да го поврзам ми го предложија овој само незнам дали е добар или не ако има некој по искусен во тие работи да ми објасни добро лошо и така :)
  http://www.lg.com/uk/speakers-sound-systems/lg-CJ87

  Фала многу...
   
 8. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  3.825
  Допаѓања:
  1.555
  Јас би бирал саудбар тамам да се поврзуваш со ТВ-то и имаш опции и со УСБ приклучок одделно од ТВ-то и да си слушаш какви омилена музика и згора на тоа го има и сараунд ефект со ТВ-то филмови и прпорачливо е 5.1 звучки СОНИ и чини околу 14.000 денари подобро здравје


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   

Сподели преку: