Асален сервис за продажба и монтажа на амортизери?

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Мистичен, 9 јули 2019.

 1. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.064
  Допаѓања:
  897
  Во море на аматери и преваранти со кои се соочуваме во секојдневието, препорачајте сервис за продажба и замена на амортизери со кој сте имале позитивно искуство. Не би сакал колата да ми ја чачкаат аматери или преваранти да ми вградат несоодветни заменски делови. Значи, ако сакаш да купиш нови амортизери и да ти ги монтираат, колата ја носиш каде? :)
   
 2. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  3.349
  Допаѓања:
  4.929
  Во овластен сервис ако сакаш да си на чисто и ако си шубаетлија .

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 3. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  2.198
  Во бутел ,е сега дали е истиот мајстор или не тоа не знам


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.159
  Допаѓања:
  9.184
  У овластен сервис нормално
   
 5. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  36
  има еден во бутел и во аеродром
  и еден во кисела вода кај рампа
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.709
  Допаѓања:
  1.652
  Јас во амстронг кисела вода
  Амортизери сакаш преку него или да си купиш карши олимписки во авто лидер увозник за монрое има модели со 2 или 3 год гаранција
  Позади менував и чаури над амортизерот
  Прашај си и ти дали имаш некои гумени делови што се дотрајани, зошто пример кај мене стари и за 2 мес. новите амортизери го скина едниот па пропадна за неколку цм

  Може сервисов не изгледа аптека ама работат добро и имаат доста коли со закажување најдобро

  https://www.facebook.com/amstrong.servis.1
   
  Последно уредено: 10 јули 2019
  На vladok му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: