Архангел

Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Епа глеам никој не пишал. Па ај ја прв да го коментирам концертов. Вака.. СОВРШЕНО! Прв пат идам на Архангел и сум воодушевен. Ристо е ѕвер, иако е малце морничав. Е сеа, мора да се појави некое сељаче на концерт, пијано, и да ти скрши кејф. Ама тоа е.. Се на се, беше супер! :salut:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Ај некој нека ми каже како се вика Последната песна што ја пееа на бис, идеше нешо тинтири минтири Пинокио.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ај некој нека ми каже како се вика Последната песна што ја пееа на бис, идеше нешо тинтири минтири Пинокио.
Мислам дека тоа им е нова песна.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Мислам дека тоа им е нова песна.
И јас така мислам,оти и Ристо кажа дека не ги знајал зборовите,и чита од ливче :)
а и никој од публика не ги знаехме :)
се на се феноменален концерт-надевам се уште ке одржат пак ми се оде на архангел :)
овој пат може со кајганџии
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Пинокио се вика новата песна, таа Вртев што ја читаше :)
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Да, него лириките не му ги извадив, некоја фраза во вашата меморија, оти нешто анти-европа беа, кој што како лаже ?
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Еден збор може да ги опише Архангел, тоа е зборот СОВРШЕНСТВО. Нив ги слушам веќе 2 години, премногу ги сакам и никогаш не ми досадуваат. Ристо Вртев, човекот е неописиво добар вокал. Едноствано нема друг збор што може да ги опише освен зборот СОВРШЕНСТВО.
 
Г

Господ

Гостин
Ја коа му бев на Гино дома мислам дека ми спомна дека ќе снимале нов албум али не ме фаќајте за збор...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Могуче да има нов албум зошто ете имаше нова песна „Пинокио“ така да ништо чудно. Ама сигурно нема да биде оваа година.
Btw еве една песна од Ристо Вртев која е надвор од Архангел а верувам дека малкумина ја знаат :)

 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
прва работа, мн ми е криво што не успеав да отидам на 12 ти, срце ме кине до ден денс, а и ќе ме кине до крајот на животот, освен ако нема уште еден "проштален" концерт од нив, ТЕ МОЛАМ ГОСПОДЕ
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Случајно да не ги знае некој лириките од песната пинокио, или во некој случај да ја има снимано од концертот? :)
 

JohnnyBCool

Disco Casualty
Член од
12 септември 2010
Мислења
60
Поени од реакции
43
Познавајќи ги Архангел, не верувам дека можат да се појават на Стрит Фест во Куманово, но нема деманти од организаторите на прашањето дали има шанси да се појават. Фестивалот е 30 август до 4 септември, па ме интересира што мислите, дали можат Архангел да прифатат настап на ваков настан? :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom