Ареа 51, Невада

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Narkos напиша:
jas imam slusnato deka neznam vo 197* ili 196* ili pojma si neam vo koja god padnalo tamu UFO i imalo mn ocevidci so go videle kako pagja i posle toa paganjeto za nekolku dena niknala voena baza.Area 51 e najgolemata javna tajna vo svetot,imam i gledano nekoi sliki od nekoi vonzemjani so bile slikani tamu,i ne znam so im e tolku tesko na lugeto da poveruvaat deka ne sme sami vo vselenata,kako sme mozele nie da se sozdademe,a drugi vrsti-ne.
Roswell 2 Јули 1947 и тоа е во Ново мексико и е еден од најпознатите UFO инциденти ама сепак тоа не е тоа си смешал нешо :) Таму се шпекулира дека паднало УФО сите очевидци биле испитувани од полицијата и сега ретко кој од нив е жив интересно е тоа што некој од нив подоцна полудел добил инфаркт и сл. такви чудни околности. После тој настан војската објави дека тоа не било НЛО туку метеролошки балон... така да се лажат и комунистите и американците :)
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Незнам , до сега не сум видел ништо што би ми наликувало на НЛО , или нешто чудно ,ама мислам дека Ареа 51 е само маска за некоја Америчка Подземна база за развивање ладно оружје.
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ja kolku sto znam lugeto sto rabotat vo nasa i area51 cel zivot se tamu i ne smeat da izlezat bidejki im e strav da ne izdadat nesto.
Imase eden sto go pustile da izleze i otisol u vladata u amerika i taman da kazel sto imalo tamu snajper u glava mu zdrvile. greota ali IZDAICA bil:D
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
daj poobjasnite malce
me interesira cudovo:vozbud:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Кој го интересира, има нерви и саат ипол време за тепање- ова ке му биде мнооогу интересно, овие седум клипови се уствери еден филм, поделен на седум длечиња:
http://youtube.com/watch?v=3G4KnhYuWD8
http://youtube.com/watch?v=VQm-xKJs1Jg
http://youtube.com/watch?v=BtkjiFbhyXc
http://youtube.com/watch?v=y-iK8Jr0nwQ
http://youtube.com/watch?v=BzloRnJYCsU
http://youtube.com/watch?v=OjHqIvo6uGA
http://youtube.com/watch?v=ZhWsY7F_2nE
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
da se razbereme luge toa e kolku sto jas znam baza na usa tajna baza koja e podzemna ako gledate pisti za avioni isto taka se smeta deka sletuvanjeto an APOLO na mesecinate bilo izvedeno tamu a ne na mesecitata a isto taka kako area 51 imaat rusija odnosno vakva tajna baza
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ареа 51 ти е база за правење малверзации. Има секакви верзии за што се се случувало таму, од лажирање за слетување на Месечината, преку развивање на биолошко, хемиско и нуклеарно оружје, до склад на заробени вонземјани и вонземски летала.
За Месечината има друга тема, па нема да разглабам тука.
Оружја таму се развиваат дефинитивно. Не знам кое бате од таму беше, изблебета дека цунамито на 26ти декември 2004 го предизвикале Американците со бомби симетрично поставени на океанското дно, го кикнаа колегите негови и гроб не му се знае.

Сеа за вонземјаните малце да ви разглабам. Дали ние сме во можност да одиме барем до друга планета, да не зборувам за друг сончев систем или галаксија? Одговорот е не. Така да, ако ни дојдат вонземјани на Земјата, по автоматизам следува дека се поразвиени од нас (ментално), и ако има инвазија, ќе треба безусловно да се покориме. Ние луѓето не сме во состојба да напаѓаме вонземски летала, кои сигурно летаат со неколку ворп брзини и имаат јаки одбранбени механизми.
Така да, во Ареа 51 нема заробени вонземјани или вонземски летала.

Ако некој мисли поинаки за некој дел, слободно нека ме поправи.
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Ligje ne znam so se zamarate okolu nesto so e TOP SECRET ... I ovie raboti so gi znaete i so kruzat znajte deka prozilegle od kreatorite na taa "AREA 51" so nekakva cel i namera ... Ovie raboti so gi pisavte sea da ne trebase da se znaat , ednostavno nemase da gi znate ... :raz: A site znaeme so se slucuva na onie sto premnogu znaat :buum:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Абе две опции:
Едната е Американците вистински да ја поседуваат таа база,да имаат таму складирано тајно оружје преземено од вонземјани и да прават тестирања на луге.
Втората е тоа само да е една голема илузија, за да му се покаже на светот дека ете они се најаките на планетава и имаат оружје кое доколку би го употребиле,може лесно да завладеат со цел свет.
Стравот ги држи лугето покорни нели.
Па сега не знам која опција е поверојатна...пресудете сами.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ареа 51 ти е база за правење малверзации. Има секакви верзии за што се се случувало таму, од лажирање за слетување на Месечината, преку развивање на биолошко, хемиско и нуклеарно оружје, до склад на заробени вонземјани и вонземски летала.
За Месечината има друга тема, па нема да разглабам тука.
Оружја таму се развиваат дефинитивно. Не знам кое бате од таму беше, изблебета дека цунамито на 26ти декември 2004 го предизвикале Американците со бомби симетрично поставени на океанското дно, го кикнаа колегите негови и гроб не му се знае.

Сеа за вонземјаните малце да ви разглабам. Дали ние сме во можност да одиме барем до друга планета, да не зборувам за друг сончев систем или галаксија? Одговорот е не. Така да, ако ни дојдат вонземјани на Земјата, по автоматизам следува дека се поразвиени од нас (ментално), и ако има инвазија, ќе треба безусловно да се покориме. Ние луѓето не сме во состојба да напаѓаме вонземски летала, кои сигурно летаат со неколку ворп брзини и имаат јаки одбранбени механизми.
Така да, во Ареа 51 нема заробени вонземјани или вонземски летала.

Ако некој мисли поинаки за некој дел, слободно нека ме поправи.
Letalata ne se butnati tuku sami padnale...od kaj znaes dali vonzemjanite mozele da opstanat pod vakva atmosfera..i mislam deka bese od grom neso taka pa padnala letacka cinija...ne e kazano deka oni gi zarobile oni samo ispituvaat!!!!1
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
45
Поени од реакции
0
Људиииии не смо сами...верујте више..шо треба уште да се деси за да се уверите?:)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.598
Поени од реакции
13.284
Људиииии не смо сами...верујте више..шо треба уште да се деси за да се уверите?:)
Да дојде вселенско летало да се паркира пред мојата куќа, да излезат некои чудни суштества и да ми речат на македонски литературен јазик :

Не сте сами.

Тоа би било доволно.
 
Член од
3 август 2006
Мислења
25
Поени од реакции
0
a pa so samo vo Amerika. mnohu diskirmiriacko deluva Area 51 ili 102,3 mnogu gluposti od kaj znaat nekoi vonzemjani da sletaat bas tamu, ako gi zemime taka rabotite. i jas se slozuvam so toa deka postojat a dokazi ne znam dali ima ne e vazno. mislam deka mi ja razbravte poentata so sakam da kazam. ne mora da znaci deka samo tamu imaat takvi dokazi, razbirate li? moze i na drugo mesto da ima, mozi ne se otkrieni i taka. koj me poddrzuva vo apelov moj neka kreni dva prsta. :{)
 
Член од
22 април 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Inace se vika deka vo Area 51 padnalo NLO i neso se desavalo radiacija ona ova i sea go zatvorile amerikancite i gledaat so ima kako ima ali ne veruvan zs celo vreme neso se desava. Toa moze nekoj da mi odgovori kako celo vreme se desava vo amerika takvi cuda so ne se desi kaj nas?
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
Абе тоа ти е област у америка кај со ако отидес одма ке те упуцаат или ке добиеш brain wasch или ке те остаат и тебе таму.Тоа е америцка TOP SEECRET и нема шанси сликиве да се од area 51 :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom