Апсурдни модни трендови

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
У принцип не е воопшто битно кој како се облекол....па и дали се облекол. Битно е да е ок од практична гледна точка, да можеш да се движиш и да бидеш заштитен(сонце, ладно, дожд). Ја би ги забранил со закон сите модни ревии, списанија и перење на памет.....иако позади модата се кријат и други работи. Трендовите се пратат и во однесувањето на луѓето, какви и да се.....некој ги мисли бајаги какви да бидат, во однос на форми и боја.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540
У принцип не е воопшто битно кој како се облекол....па и дали се облекол. Битно е да е ок од практична гледна точка, да можеш да се движиш и да бидеш заштитен(сонце, ладно, дожд). Ја би ги забранил со закон сите модни ревии, списанија и перење на памет.....иако позади модата се кријат и други работи. Трендовите се пратат и во однесувањето на луѓето, какви и да се.....некој ги мисли бајаги какви да бидат, во однос на форми и боја.
Алиштата на ревиите и тие во продавниците се разликуваат

Ми дојде да си кажам:unsure:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Ако смее да ѕирка газенце од под сукњичка зошто не и од фармерче? :love:
Мене ми се кјут*


*ДЕБЕЛИ МРСНИ СО ГАЗИШТА ПУНИ ЦЕЛУЛИТ СТОП!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.523
Поени од реакции
9.412
Бљак..грозноооо:facepalm: да ми помине некоја вака облечена или да влезе во маркет, ресторан, со задоволство би ја ишибала со врбово гранче по тоа оголеното месо.
Луди жени, луди...на што личи ова, на клима уред за прдеж:neetaka::vrtioci::несвест::yid::vozbud:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540
Ако смее да ѕирка газенце од под сукњичка зошто не и од фармерче? :love:
Мене ми се кјут*


*ДЕБЕЛИ МРСНИ СО ГАЗИШТА ПУНИ ЦЕЛУЛИТ СТОП!
Изглеа само ја под сукња ставам кратки панталони/бициклистички :(
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Изглеа само ја под сукња ставам кратки панталони/бициклистички :(
А јас па јадниот мислев мушко си... (или?) :X3:

Сори мој пропуст, јас не сум доволно активен во форумов ваљда :angel::icon_mrgr:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540
А јас па јадниот мислев мушко си... (или?) :X3:

Сори мој пропуст, јас не сум доволно активен во форумов ваљда :angel::icon_mrgr:
А мушко не смее фустанчиња да носи??? 21ви век сме што сакам ќе носам и престани да ми пишуваш пораки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom